olasova
28.06.07,09:08
Ahojte,
chcem Vás poprosiť, či niekto nemá skúsenosť. Nakúpili sme službu zo zahraničia (ubytovanie našich zamestnancov), čo s DPH, ktoré nám vyfakturovala zahraničná firma (EU), dá sa nejakým spôsobom táto DPH dostať naspäť.

Dakujem.
emgeton
28.06.07,08:12
Ahojte,
chcem Vás poprosiť, či niekto nemá skúsenosť. Nakúpili sme službu zo zahraničia (ubytovanie našich zamestnancov), čo s DPH, ktoré nám vyfakturovala zahraničná firma (EU), dá sa nejakým spôsobom táto DPH dostať naspäť.

Dakujem.

Požiadať daňový úrad v príslušnej krajine o vrátenie takejto dane.
Spôsob a podmienky takéhoto vrátenia DPH upravuje príslušný zákon o DPH platný v príslušnej krajine.
Lucka F.
26.07.07,10:04
Ahoj, chcem sa poradit...

zamestnanec isiel na SC do zahraničia, zaplatil registracny popl.+vstupenku, z ktorej sme poziadali o vratenie DPH. Ako to mam zauctovat? Celu sumu aj s DPH na naklad? a ked nam vratia DPH zo zahranicia? resp. uvadzam to v danovom priznani k DPH?
Lucka F.
26.07.07,11:08
halooo...nikto mi nevie poradit??..prosim...
JAJA11
26.07.07,11:12
Ahoj, chcem sa poradit...

zamestnanec isiel na SC do zahraničia, zaplatil registracny popl.+vstupenku, z ktorej sme poziadali o vratenie DPH. Ako to mam zauctovat? Celu sumu aj s DPH na naklad? a ked nam vratia DPH zo zahranicia? resp. uvadzam to v danovom priznani k DPH?

V prípade zaúčtovania sa dá do nákladov aj DPH, vrátená DPH sa dá do výnosov toho obdobia, kedy bola vrátená.

Do našeho DPH nevstupuje.
Lucka F.
26.07.07,11:24
strasne, strasne dakujem....velmi mi to pomohlo...vobec som si s tym nevedela poradit...pekny den..