wiktoria
28.06.07,10:23
ahojte, prosim Vás o radu - dostal sa mi do ruky prvýkrát leasing a som z toho troska mimo.
dostali sme fakturu kde nie sme ani ako odberateľ ani dodavateľ iba konečný príjemca - túto neučtujem však?
potom mám leasingovu zmluvu na ktorej je na prvej strane rozpis:
cena bez DPH, DPH pri prevzati, poplatky a dalej rozpis stlpcov splatkoveho kalendara. som teraz mimo z toho či si mam DPH uplatnit celou veľkou sumou hneď ako mam splatkovy kalendar alebo postupne každý mesiac:mad:
dakujem
renatan
28.06.07,08:42
DPH postupne každý mesiac.
wiktoria
28.06.07,09:02
takže tá veľká čiastka DPH, ktorú mám na začiatku je v podstate iba informatívna?
Lion Topoľčany
28.06.07,09:07
Som z toho blázon-kúpili sme do firmy auto na lízing a odpísalo sa DPH v plnej
"veľkej" sume jednorázovo.
wiktoria
28.06.07,09:29
:eek: čo teraz?
bv_alexandra
28.06.07,10:00
Som z toho blázon-kúpili sme do firmy auto na lízing a odpísalo sa DPH v plnej
"veľkej" sume jednorázovo.
V prípade leasingu sa môže odpočítať DPH užitkového vozidla len z akontácie, v prípade autoúveru sa môže odpočítať celá DPH;)
bv_alexandra
28.06.07,10:03
Skús pozrieť sem sú tu rozobraté leasingy: účtovanie leasingu;) určite nájdeš všetky odpovede na svoje otázky;)
wiktoria
28.06.07,11:00
skúsila som prelúskať všetky témy - z toho mi potom vylýva že DPH ide postupne. prosím ale ešte o odborné utvrdenie môjh názoru:o
Anja111
28.06.07,11:20
V prípade leasingu sa môže odpočítať DPH užitkového vozidla len z akontácie, v prípade autoúveru sa môže odpočítať celá DPH;)
Súhlasím. V prípade lízingu treba postupovať v zmysle splátkového kalendára. Aj DPH z prvej zvýšenej splátky úžitkového automobilu sa nárokuje podľa neho...