dagmar333
28.06.07,10:56
Dobrý deň, ja ako mzdová účtovníčka vystavujem aj potvrdenia o príjme zamestnancom na účely úverov a pôžičiek. Jeden náš riaditeľ vo vzdialenej pobočke požaduje od zamestnaca aby tieto potvrdenia išli cez neho a ja mu ho môžem vystaviť len s jeho súhlasom.
Je to správne? :confused:
JAJA11
28.06.07,09:04
Dobrý deň, ja ako mzdová účtovníčka vystavujem aj potvrdenia o príjme zamestnancom na účely úverov a pôžičiek. Jeden náš riaditeľ vo vzdialenej pobočke požaduje od zamestnaca aby tieto potvrdenia išli cez neho a ja mu ho môžem vystaviť len s jeho súhlasom.
Je to správne? :confused:

Ak má vo firme oprávnenie na manipuláciu s osobnými údajmi, tak áno.
Chobot
28.06.07,09:07
Dobrý deň, ja ako mzdová účtovníčka vystavujem aj potvrdenia o príjme zamestnancom na účely úverov a pôžičiek. Jeden náš riaditeľ vo vzdialenej pobočke požaduje od zamestnaca aby tieto potvrdenia išli cez neho a ja mu ho môžem vystaviť len s jeho súhlasom.
Je to správne? :confused:

Ten riaditeľ sa asi považuje za poloboha, či čo :confused: ?

Veď personálne záležitosti nie sú asi v jeho kompetencii, či áno? V akždej firme vystavuje zamestnancom takéto potvrenia personálne, či mzdové oddelenie aj bez toho, aby o tom vedel jeho priamy nadriadený. Jedine, keby bol konateľom, tak môže vyžadovať, aby o takýchto veciach vedel.