sway
08.02.05,20:50
Poraďte prosím - mám splátkový kalendár, platím lízing. DPH si uplatňujete pri úžitkovom vozidle podľa splátkového kalendára v každom mesiaci napr.30,1,2005 , alebo podľa úhrady?Ak napríklad zaplatím neskoro, až 1,2,2005, kedy mám nárok na odpočet zo splátky za 1/2005? - vďaka. :rolleyes:
možno je to banálna otázka, ale hádame sa tu tak by som poprosila názory iných(príp.§). vďaka. ;)
iva
08.02.05,19:59
Ja som presvedčená o tom, že DPH si možno uplatniť priebežne mesačne, nakoľko splátkový kalendár je vlastne daňový doklad (po novom faktúra). Takže nie až po zaplatení.
sway
08.02.05,20:03
Ja som presvedčená o tom, že DPH si možno uplatniť priebežne mesačne, nakoľko splátkový kalendár je vlastne daňový doklad (po novom faktúra). Takže nie až po zaplatení.

je to i môj názor :) - robím to tak, avšak nemám prelúskané § - či náááhodou pri finančnom lízingu nie je nejaká výnimka...? - prevzala som fimu, kde to účtovníčka uplatňovala až po úhrade a ide o kamiony, takže veľké sumy..., chcem mať istotku. :rolleyes:
iva
08.02.05,20:06
podľa mňa je to takto dobre
končím, dobrú noc .............
slnko
08.02.05,20:23
aj podľa mňa je to takto dobre http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jeso
08.02.05,20:34
ja tiež DPH z leasingu uplatnujem každý mesiac a nie až po zaplatení
sway
09.02.05,05:42
moc vďaka - potvrdili ste mi moju verziu - fajn. dííííík
Nike
09.02.05,06:58
sway odcitujem ti už spomínaný DUPP 1/05 " Daňová povinnosť pri dodávaní služby vzniká podľa § 19 ods.2 v deň dodania služby. Lízing má charakter opakovane dodávanej služby. t.j. je to deň, kedy má byť podľa zmluvy zaplatené za opakovane dodávanú službu."
Danielam
03.03.05,16:58
Ahojte poradí mi niekto?Učtujeme v JU.Sme platcami DPH.Stalo sa že podnikatel zaplatil splátku /lesing auto/ skor.Podla leasingovej zmluvy/ktorá mi slúží ako daňový doklad/ mala byt uhradená v marci on ju uhradil už vo februári a preto mi leasingová spoločnost vystavila faktúru /čo inak nerobí/ a na nej je dátum zaplatenia 25.2.2005 dátum vystavenia 1.3.2005 je tam uvedené že je to splátka ktorá mala byř zaplatená v marci.Túto faktúru som automaticky musela zaevidovat do knihy došlých faktúr čo mi MRP řahá do daövých dokladov -teda do DPH..Čo teraz s DPH kedy ju dat do DP DPH vo februári alebo v marci.Ja si myslím že vo februári ale neviem či to je správne.Poraďte prosím niekto.
slnko
03.03.05,20:42
lízingová spoločnosť vystavila faktúru s dátumom prijatia platby 25.2.2005, pretože musí za február túto DPH odviesť. To znamená, že aj Ty si ju môžeš v tomto mesiaci odpočítať.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif