VERONIKA6
28.06.07,11:15
Prešla som si všetky recepty a nikde som nenašla zeleninové rezne. Včera som bola v jednej nemenovanej reštaurácii a tam som si dala chutný zeleninový rezeň, ktorý ma navnadil na túto tému. Ak máte vyskúšané recepty, podelte sa s nami.
LubicaN
28.06.07,09:29
...no ja som taká kuchárka, že nedokážem variť podľa receptov. Ja si nejaký recept prečítam, knihu zatvorím, nachystám si čo si pamätám a robím podľa pamäti...

Zeleninové rezne ja robím takto: Očistím si zeleninku akú doma práve mám - mrkva, petržlen, kaleráb, zeler, karfiol, kel, brokolica... nakrájam na malé kúsky a dám variť do vody s kockou bujónu. V miske si v mlieku rozmočím staršie rožky, premiešam s uvarenou vychladnutou zeleninou, vajíčkami...podľa chuti ochutím soľou, korením, vegetou...zahustím strúhankou. Z masy formujem placky, obalím v strúhanke a na panvičke opečiem...

*Ľubica
VERONIKA6
28.06.07,12:01
Prešla som si všetky recepty a nikde som nenašla zeleninové rezne. Včera som bola v jednej nemenovanej reštaurácii a tam som si dala chutný zeleninový rezeň, ktorý ma navnadil na túto tému. Ak máte vyskúšané recepty, podelte sa s nami.
Babenky, tak čo, zeleninkové recepty Vám nič nehovoria, ste iba na mäso? Je leto a zeleniny veľa, tak poraďte.
Zita4
28.06.07,12:12
Babenky, tak čo, zeleninkové recepty Vám nič nehovoria, ste iba na mäso? Je leto a zeleniny veľa, tak poraďte.
Tak ja priložím zbierku, čo som dostala mailom. :)
Nika
28.06.07,12:15
ja robievam tak, že roznu zeleninu/-mrkva hrasok, karfiol, ružičkový kel, bokolica- skrátka čo mám(v zime mrazene balicky)- páči sa mi keď sú farebné. :) povarim, pridám trošku detskej krupice /keď jej jej veľa tak je to "gumové"/ vajce, sol, korenie, rascu a struhanku na zahustenie. Potom už len obalím v strúhanke a opečiem z oboch strán.
VERONIKA6
28.06.07,12:21
Tak ja priložím zbierku, čo som dostala mailom. :)
Ďakujem pekne, už ich vytláčam.