AnkaS
28.06.07,12:33
Dobrý deň, účtujem v Mrp PÚ len tretí mesiac a potrebovala by som poradiť: v denníku by som potrebovala zoradiť účtovné zápisy chronologicky podľa dátumu, pretože mi občas chýbali nejaké doklady a tak som ich tam potom doúčtovala neskôr a mám to zoradené podľa čísla zápisu. Nejak sa ešte bojím "experimetovať", tak Vás prosím, ak viete ako na to, poraďte. Ďakujem.
Antonia1
28.06.07,14:39
Dobrý deň, účtujem v Mrp PÚ len tretí mesiac a potrebovala by som poradiť: v denníku by som potrebovala zoradiť účtovné zápisy chronologicky podľa dátumu, pretože mi občas chýbali nejaké doklady a tak som ich tam potom doúčtovala neskôr a mám to zoradené podľa čísla zápisu. Nejak sa ešte bojím "experimetovať", tak Vás prosím, ak viete ako na to, poraďte. Ďakujem.

Účtovný denník/Funkcie/ prečíslovanie skupín zápisov/prečíslovanie skupín
zápisov podľa dátumu a potom si daj ešte prečíslovanie zápisov/ prečíslovanie zápisov podľa dátumu ale doporučujem predtým urobiť zálohu dát.
Pozri aj tu:
http://www.porada.sk/t5803-preeislovanie-pokladnienych-dokladov.html
AnkaS
28.06.07,15:09
Antonia, ďakujem.
lenkak
28.06.07,18:42
Len si dávaj pozor, aby si nemusela prečíslovať VPD a PPD, lebo tie len ručne, keď len poradové čísla zápisov v denníku tie sú v pohode.
AnkaS
01.07.07,11:30
Tak to si musím dať pozor, Lenkak, ďakujem.
nikolett007
11.07.07,09:22
Ahoj poraďáci! Pracujem s MRP iba krátky čas. Niektoré faktúry hradíme z pokladne. Faktúru aj s úhradou som už zaučtovala v denníku, ale v pokladničnej knihe aj napriek tomu mám napísané v 2. stĺpci "nie". Čo robím zle? Viete mi poradiť?
nikolett007
11.07.07,09:54
Kďe ste ludia???????? HELP ME PLEASE
Antonia1
11.07.07,10:19
Ahoj poraďáci! Pracujem s MRP iba krátky čas. Niektoré faktúry hradíme z pokladne. Faktúru aj s úhradou som už zaučtovala v denníku, ale v pokladničnej knihe aj napriek tomu mám napísané v 2. stĺpci "nie". Čo robím zle? Viete mi poradiť?
Keď robíš úhradu faktúru cez pokladničnu knihu musíš si dať
zaradiť úhradu aj do pokladničnej knihy a potom v pokl.knihe cez funkcie/ zaučtovanie dokladu.
Ale si teraz daj pozor ak si už zaradila úhradu - len do peň. denníka,
keď urobiš tak, ako som Ti napísala hore,aby si nemala 2 x zaučtovanú úhradu v denníku.
nikolett007
11.07.07,10:33
Práve že som robila úhradu cez faktúry prijaté. Stlačila som uhradiť, a zaúčtovať aj do účtovného denníka. V pokladničnej knihe som to mala tiež zapísané, len som nestlačila - zaúčtovať, potom by som to už mala v denníku 2x. Či aj tam sa dá nastaviť že zaúčtovať iba do pokladničnej knihy? Asi áno však? Alebo to budem robiť tak ako si písala. Asi to bude najlepšie. Vďaka za radu ;-)
Antonia1
11.07.07,11:05
Práve že som robila úhradu cez faktúry prijaté. Stlačila som uhradiť, a zaúčtovať aj do účtovného denníka. V pokladničnej knihe som to mala tiež zapísané, len som nestlačila - zaúčtovať, potom by som to už mala v denníku 2x. Či aj tam sa dá nastaviť že zaúčtovať iba do pokladničnej knihy? Asi áno však? Alebo to budem robiť tak ako si písala. Asi to bude najlepšie. Vďaka za radu ;-)
Ako si dostala zápis do pokladničnej knihy?
Ja to robím/ pokladničná kniha/funkcie/faktúry,pohľadávky,záväzky/faktúry vydané/uhradiť/ vypíšem dátum, č.dokl.,suma zaradiť úhradu - aj do pokl.knihy dopíšem text/ OK/ zavrieť faktúry/ v pokl. knihe - funkcie/zaučt.dokladu.