gypsynka
28.06.07,12:42
O dva týždne cestujem do Egypta na poznávací zájazd so začiatkom v Hurghade, potom plavba po Níle, vlak, autobus a predposledný deň znova návrat do Hurghady. Nebol niekto na takomto zájazde? Aké máte skúsenosti? Díky.
rickman
28.06.07,11:32
Nie je to nahodou to, co "bezi" na TV-A?
bef
29.06.07,17:38
Pri návrate z Hurghady som letela s účastníčkou takéhoto poznávacieho zájazdu a bola veľmi spokojná. Prajem Ti veľa pekných zážitkov. (v prípade žalúdočných problémov treba použiť Antinal, dostať ho tam v každej lekárni a pomáha).

Pekný deň
šeri
19.04.08,08:35
ahoj, my uvažujeme nad takýmto poznávacím zájazdom cez ck kartago. na 8 dní a vsetky dni sú stávené po pamiatkach, neleží sa pri mori vôbec.
Je tam doprava aj vlakom, aj lodou, autobusom.
Prosím máte niekto konkrétne skúsenosti????
gypsynka
06.05.08,08:52
Ja som bola na poznávacom zájazde minulého roku, bol síce dlhší, 12-dňový, z toho boli 4 dni pri mori. Nechcelo sa mi veľmi ísť, lebo ja po pamiatkach veľmi nemusím, ale nakoniec som bola nadšená a tvrdím, že to bola najlepšia dovolenka, na akej som bola. Bolo to síce trochu únavné, ale zážitky vymazali tie drobné nepríjemnosti. Prvé tri dni sme boli pri mori v Hurghade, tam sme urobili výlet na ostrov Giftun, prekrásne, ako na Maledivách, potápanie pri koraloch, ďalší deň malou loďkou ku koralom, vystúpili sme uprostred mora a voda bola po pás, to bol tiež nezvyčajný zážitok.Po troch dňoch sme išli autobusom do Asuánu, odtiaľ plavba do Luxoru so zastávkami po pamiatkach. Plavba loďou bola úžasná v tom, že ležať na večernej palube a pozerať na hviezdy bolo skvelé, z brehov sa do večerného ticha ozývali modlitby z mešity. Z lode sme ráno vyrážali na nejaké tie pamiatky na 2-3 hodinky, potom sme sa vrátili do klímy, takže to nebolo také hrozné. Popri plavbe sme vnímali život ľudí pri Níle. Loď bola klasická, akých bolo na Níle veľa, ale celkom pekná s normálnymi izbami s kúpelňou, televízorom, ako v hoteli. Najhorší zážitok mám zo stanice v Luxore, kde sme 4 hodiny čakali na vlak do Káhiry, ktorý mal ísť o pol hodiny. Tam to bolo hrozné, milión ľudí, smrad a horúčava,ale aj to patrí k životu. Vo vlaku bolo dosť chladno, klíma bola nastavená asi na 16 stupňov, takže tam sa treba lepšie obliecť. V Káhire sme absolvovali múzeum, pyramídy, výrobňu papyrusov, atď, jednu noc sme prespali v krásnom hoteli a autobusom sme sa vracali do Hurghady. Diaľnica bola skoro prázdna, cesta viedla popri mori, takže to bolo celkom príjemné, autobus bol moderný, klimatizovaný, ani sme nevedeli, ako tá cesta ubehla. Posledný deň sme sa ešte okúpali a prespali zase v Hurghade a na druhý deň ráno sme leteli domov. Možno ma ten zájazd zaujal tak preto, že sme mali perfektnú sprievodkyňu, češku Ilonu, ktorá väčšiu časť roka trávi v Egypte, takže vedela odpovedať na všetko, čo sme sa pýtali a veľa nám porozprávala aj o bežnom živote v Egypte. Výklady mala také zaujímavé, že sa to počúvalo ako rozprávka. Takže záver je taký, že nakoniec som bratovi bola vďačná, že som sa na takú dovolenku dala nahovoriť, hoci sme ju absolvovali v najväčších horúčavách v júli, keďže majú školopovinné dieťa.
ata111
06.05.08,09:07
Jednoznačne choď, lepšie je si vybrať zájazd, kde si môžeš na pár dní ešte vychutnať teplučké more. Celé to stojí za to a čím skôr, tým lepšie /máj-jún, ideálne, sú dlhé dni a nie je ešte tak horúco. More je teplučké/. Odporúčam.:):):)
šeri
06.05.08,09:17
ďakujem dievčatá, najmä tebe GYPSYNKA veľmi mi pomohlo čo si napísala. My sme hľadali taký zájazd, kde sa neleží pri mori, keďže by sme dali deti strážiť babke, aby sme čas využili naplno. Čosi podobné je aj u nás, asuán, plavba po Níle a vlkom Káhira. takže je sa na čo tešiť.
Chcela som sa ešte spýtať, či tá strava stačí, aj tá na tej lodi? Ako je to s nápojmi? dá sa tam normálne kúpiť voda, je kde? a kufre ste si teda prenášali (napr. na lodi zostali kým ste tam boli a pod)
Ďakujem za všetko, človeka to hneď posmelí, keďže toto nie je obyč. dovolenka.
gypsynka
06.05.08,09:46
Strava bola perfektná, pribrala som skoro tri kilá, mali sme len raňajky a večere, v hoteli bola formou švédskych stolov, tam si mohla jesť, koľko si chcela, na lodi tiež, tuším 2x nám doniesli ku stolu, ale ináč úplne stačilo, lebo cez deň bolo horúco a pili sme veľa tekutiny, takže jesť sa ani nežiadalo. Voda sa dala bežne kúpiť, aj kola, a pod. Predávali aj na lodi, ale podstatne drahšie ako vonku. Bolo síce zakázané donášať na loď vonku kúpenú vodu, ale v batohu tie 2 fľaše sa nám stále podarilo preniesť. Ináč ku jedlu boli nápoje ráno zdarma, ale ku večeri sa museli kupovať. Čo sa týka batožiny, keď sme odchádzali po troch dňoch z Hurghady tak sme si všetko brali so sebou, pri plavbe bola batožina samozrejme 4 dni na lodi, to sme len chodili na výlet z miesta, kde sme zakotvili a potom sme sa vracali na loď, pri opustení lode na vlak sme zase všetko brali so sebou, v Káhire sme sa ani nevybaľovali, tam sme spali jednu noc a keď sme sa vrátili do Hurghady, zhodou okolností nás dali do toho istého hotela, ale to nemusí byť pravidlom. Na lodi sme sa ani veľmi nevybaľovali, pretože tam sme sa nekúpali, na palube boli síce dva malé bazény, ale cez deň bolo tak horúco, že sa tam nedalo vydržať. Lieky na žalúdočnú nevoľnosť netreba brať zo Slovenska, lebo nezaberajú, tam sa dajú lacno kúpiť a mne zabrala hneď prvá tabletka. Jeden deň som mala vysoké teploty, ale to bolo spôsobené skôr klímou, nie jedlom, lebo keď sme išli nalodiť, tak sme prišli z výletu kde bolo asi 45 stupňov a na izbe na lodi bola klíma nastavená na 16, takže kým sme to vyregulovali, ja som sa už triasla ako osika.
šeri
06.05.08,09:57
gypsynka, ďakujem. Večer to dám ešte mužovi prečítať. Normálne mám plnú hlavu Egyptu. Tiež som sa bála tej Faraónovej pomsty, ale teda, dá sa to zvládnuť. Isto ma ešte čosi napadne, tak som šťastná za každú odpoveď.
šeri
06.05.08,13:51
gypsynka, ešte som sa ťa chcela spýtať, na také drobnosti, akú sú veci - oblečenie. Teda hlavne obuv. Či je lepšie mať pevnú obuv, tenisky... keďže je to také dobrodružné, a či šlapky a pod.
Dnes som to rezervovala, zajtra to máme vyplatiť. Jediné čoho sa ešte obávam je, že v tom našom hotely sa nedalo priplatiť za 4hviedzičky, čiže je 3hviezdičkový, čo sa na Egypt bojím.
A ako to tam bolo s bakšišom? Je pravda, že aj na lodi za všetko platíš? Na čo sa máme pripraviť po finančnej stránke?
gypsynka
15.05.08,16:49
gypsynka, ešte som sa ťa chcela spýtať, na také drobnosti, akú sú veci - oblečenie. Teda hlavne obuv. Či je lepšie mať pevnú obuv, tenisky... keďže je to také dobrodružné, a či šlapky a pod.
Dnes som to rezervovala, zajtra to máme vyplatiť. Jediné čoho sa ešte obávam je, že v tom našom hotely sa nedalo priplatiť za 4hviedzičky, čiže je 3hviezdičkový, čo sa na Egypt bojím.
A ako to tam bolo s bakšišom? Je pravda, že aj na lodi za všetko platíš? Na čo sa máme pripraviť po finančnej stránke?
Ahoj šeri, prepáč, že sa ozývam až teraz, mám problémy s rukou, takže píšem len jedným prstom. Teplejšie oblečenie treba len do vlaku, aj botasky a teplé ponožky, ináč sa dá chodit len v sandálkach alebo šlapkách. Čo sa týka hotela, tiež sme sa obávali, lebo sme mali 3-hviezdičkový, ale boli sme maximálne spokojní, volal sa Marlin Inn, niektorí sa stažovali na 4-hviezdičkový. Bakšiš sme dávali za upratanie izby, odnesenie batožiny, vodičom autobusov a pod, ale nebolo to také hrozné, vacsinou dolár, t.j. 5 libier. Papa