rastiček
28.06.07,19:21
Zháňam informácie o zdravotnom pripoistení pred dovolenkou v Bulharsku. Ideme na 12 dní a chcel by som poistiť rodinku.
Eulalia
28.06.07,18:09
Máš dve možnosti - vo svojej zdravotnej poistovni, kde máš rodinku poistenú, si vybaviť medzinárodnú kartu poistenca na každého tam poisteného člena rodiny. Trvá to asi mesiac kým tie kartičky dostaneš a okrem toho sa podobne ako u nás na niektoré lekárske výkony dopláca. Rýchlejšie, jednoduchšie ale aj drahšie je klasické cestovné poistenie, ktoré si môžeš vybaviť za pár minúť v hociktorej komerčnej poistovni. Treba mať len mená a občianky členov rodiny. Myslím, že sa tam píšu nielen mená, ale aj dátumy narodenia. Cena je takmer rovnaká vo všetkých poisťovniach, je to od 40 do 45 korún na osobu a deň. Pri viacpočetnej rodine to môže dovolenku predražiť, ale nemusíš doplácať za lekárske výkony a zahrnuje to väčší rozsah rizík a zdravotných služieb ako bežná zdravotná poistka.
Andyke
28.06.07,19:11
Rozhodne by som volila komerčné poistenie pre celú rodinu na celú dĺžku
pobytu + pre istotu vybavte aj európsky preukaz zdrav.poistenia pre každého člena rodiny(teraz už to aj na počkanie vydá prísl.zdrav.poisťovňa).
vilob
28.06.07,22:02
ja som túto otázku riešila pred týždňom. poistila som celú rodinu-4 člennú v komerčnej poisťovni, kde práve ponúkali nejaké bonusy na cestovné poistenie, takže nás to na 10 dní vyšlo na cca 1200Sk. myslím, že je to minimum v prípade, že by si nebodaj potreboval ich služby. a dokonca toto poistenie zahŕňa aj poistenie proti tomu, ak by niektoré z našich detí nebodaj niekde spôsobilo škodu do výšky 300000. takže vrelo odporúčam komerčnú poisťovňu
jess
06.08.07,10:08
Rozhodne by som volila komerčné poistenie pre celú rodinu na celú dĺžku
pobytu + pre istotu vybavte aj európsky preukaz zdrav.poistenia pre každého člena rodiny(teraz už to aj na počkanie vydá prísl.zdrav.poisťovňa).

Toto by ma zaujímalo, že kde to robia na počkanie, pretože dnes som sa pýtala u nás v Dôvere a trvá to 30 dní. Nie sú schopní mi to spraviť ani za týždeň.
lavi
06.08.07,16:48
eurpsky preukaz poistenca plati len v EU, napr. v Chorvatsku je preto nutne aj komercne pripoistenie. Nie je to taka draha zalezitost, takze odporucam.
bepo
07.08.07,04:37
ja som túto otázku riešila pred týždňom. poistila som celú rodinu-4 člennú v komerčnej poisťovni, kde práve ponúkali nejaké bonusy na cestovné poistenie, takže nás to na 10 dní vyšlo na cca 1200Sk. myslím, že je to minimum v prípade, že by si nebodaj potreboval ich služby. a dokonca toto poistenie zahŕňa aj poistenie proti tomu, ak by niektoré z našich detí nebodaj niekde spôsobilo škodu do výšky 300000. takže vrelo odporúčam komerčnú poisťovňu
Tak to sa mi zdá viac výhodné si zaobstarať kreditnú kartu Diners club s poistením, poistenie platí pre držiteľa + 3 osoby na 90 dní a viacnásobne a nie len na jednu dovolenku, zodpovednosť za škodu je krytá do 40 mil a nie 300 tis. Treba si pozrieť či človek už nie je krytý cez nejakú platobnú kartu.