lorelei
28.06.07,21:28
Vie mi niekto poradit, co je dobre na krcove zily? mala som pred tromi rokmi zakrok - injekcie, bol pokoj, ale teraz vidim, ze mi nabehli zase a odrazu a bolia velmi, prosim o radu, dakujem
veronikasad
28.06.07,19:36
Namiesto Anavenolu lekári teraz veľmi radi predpisujú Detralex. Je tam vysoký doplatok, na poslednej krabičke nie je cena ale okolo 400,- sk, a gel LIOTON 100 000 /ten sa hradí v plnej výške/. Na operácii som bola pred 20 rokmi, na máj t.r. som bola objednaná znovu, zatiaľ som nešla. Užívam lieky a gel, momentálne ma nebolia. Musím si ale dávať pozor na prechladnutie.

---------------
Veronika
lorelei
28.06.07,20:02
no lioton gel nic, iba chladi, ten anavenol chcem skusit, brala si ho? aj varixinal som jedla, vitamin C na riedenie...nic, mam strasny tlak v nich, a to mam 30 rokov, co bude v 50
Psycholog
29.06.07,04:15
Co dělat proti "křečákům"? Sportujte, nejlepší je jízda na kole, plavání a běh. Jezte dostatek potravin bohatých na vlákninu, například celozrnný chléb, čerstvé ovoce a zeleninu. Vhodné jsou potraviny bohaté na vitamin E, jako jsou semena, pšeničné klíčky, avokádo a ořechy. Pijte nejméně 1,5 litru vody denně. Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout! Zamezte dlouhému stání či sezení - udělejte si občas kratičkou přestávku a dejte si nohy vzhůru, třeba na vedlejší židli. Nenoste příliš upnuté oblečení kolem lýtek a stehen. Nenoste vysoké podpatky. Nezvedejte nic těžkého. Nekuřte!
Z praxe znám, že křečové a vyčnívající žíly necháme scvrknout potíráním jablečným octem přímo na kůži po celé délce žíly, po dobu jednoho měsíce, ráno a večer, za současného pití 2 - 3 sklenic vody se dvěma kávovými lžičkami jablečného octa denně. Pití upraví i silné menstruační krvácení, krvácející hemeroidy, krvácení z nosu, řezné rány apod.
Křečové žíly jsou nevyléčitelné, jen můžeme upravit jejich bolestivost a estetické projevy! I po operaci se problém vrací, pokud nerespektujeme výše uvedená pravidla. Petr
jolaj
29.06.07,06:44
Namiesto Anavenolu lekári teraz veľmi radi predpisujú Detralex. Je tam vysoký doplatok, na poslednej krabičke nie je cena ale okolo 400,- sk, a gel LIOTON 100 000 /ten sa hradí v plnej výške/. Na operácii som bola pred 20 rokmi, na máj t.r. som bola objednaná znovu, zatiaľ som nešla. Užívam lieky a gel, momentálne ma nebolia. Musím si ale dávať pozor na prechladnutie.

---------------
Veronika
Prosím Ťa a koľko stojí ten gél LIOTON 100000 - a pomáha ? :rolleyes:
lorelei
29.06.07,07:37
Co dělat proti "křečákům"? Sportujte, nejlepší je jízda na kole, plavání a běh. Jezte dostatek potravin bohatých na vlákninu, například celozrnný chléb, čerstvé ovoce a zeleninu. Vhodné jsou potraviny bohaté na vitamin E, jako jsou semena, pšeničné klíčky, avokádo a ořechy. Pijte nejméně 1,5 litru vody denně. Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout! Zamezte dlouhému stání či sezení - udělejte si občas kratičkou přestávku a dejte si nohy vzhůru, třeba na vedlejší židli. Nenoste příliš upnuté oblečení kolem lýtek a stehen. Nenoste vysoké podpatky. Nezvedejte nic těžkého. Nekuřte!
Z praxe znám, že křečové a vyčnívající žíly necháme scvrknout potíráním jablečným octem přímo na kůži po celé délce žíly, po dobu jednoho měsíce, ráno a večer, za současného pití 2 - 3 sklenic vody se dvěma kávovými lžičkami jablečného octa denně. Pití upraví i silné menstruační krvácení, krvácející hemeroidy, krvácení z nosu, řezné rány apod.
Křečové žíly jsou nevyléčitelné, jen můžeme upravit jejich bolestivost a estetické projevy! I po operaci se problém vrací, pokud nerespektujeme výše uvedená pravidla. Petr

Dakujem. Som vegetarianka,takze stravu mam ozaj bohatu na vitaminy, snazim sa -cas je niekedy problem, ale pijem aj olivovy olej lyzicku denne, aj plavat chodim, bicykel mam stacionar doma tiez, akurat ze fajcim - to som si vedoma. Vyskusam ten jablcny ocot, to sa mi pozdava velmi. Nie som tabletkovy typ. Vdaka este raz.
mimuška
29.06.07,10:04
Co dělat proti "křečákům"? Sportujte, nejlepší je jízda na kole, plavání a běh. Jezte dostatek potravin bohatých na vlákninu, například celozrnný chléb, čerstvé ovoce a zeleninu. Vhodné jsou potraviny bohaté na vitamin E, jako jsou semena, pšeničné klíčky, avokádo a ořechy. Pijte nejméně 1,5 litru vody denně. Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout! Zamezte dlouhému stání či sezení - udělejte si občas kratičkou přestávku a dejte si nohy vzhůru, třeba na vedlejší židli. Nenoste příliš upnuté oblečení kolem lýtek a stehen. Nenoste vysoké podpatky. Nezvedejte nic těžkého. Nekuřte!
Z praxe znám, že křečové a vyčnívající žíly necháme scvrknout potíráním jablečným octem přímo na kůži po celé délce žíly, po dobu jednoho měsíce, ráno a večer, za současného pití 2 - 3 sklenic vody se dvěma kávovými lžičkami jablečného octa denně. Pití upraví i silné menstruační krvácení, krvácející hemeroidy, krvácení z nosu, řezné rány apod.
Křečové žíly jsou nevyléčitelné, jen můžeme upravit jejich bolestivost a estetické projevy! I po operaci se problém vrací, pokud nerespektujeme výše uvedená pravidla. Petr

jablcny ocot ? to ma zaujalo
ja som vzdy po tehotenstve musela absolvovat nastreky a teraz cakam 3.babo a zda sa ze operacia ma uz neminie
tiez som jedna zo stastlivcov, ktora zdedila krcove zily, takze sa ma az tak netyka uprava stravy,nefajcenie,bicyklovanie...to vsetko som robila a nevyhli sa mi
teraz travim leto v kompres.pancuchach a neskor popri kojeni skusim ten ocot
na mna tabletky ani gely nezaberali , boli to len vyhodene peniaze...
Psycholog
29.06.07,11:03
Důležité upozornění: Jablečný ocet, který uvádím v přiloze, je k dostání v prodejnách zdravé výživy. Výrobcem je německá firma Burkhardt, ještě před rokem to byl na Slovensku i jabl. ocot EVA, ten už není. Takže jedná se o zelenou skleněnou láhev 0,75 l. s vinětou, kde jsou zobrazená jablka a český i slovenský text "JABLKOVÝ OCOT zo šťavy celých jablk". Po bocích je slovenský text - k dochutení a ako priesada do kúpelí. Na druhé straně je český text. Zde se jedná o původní ocet - s kyselinou maleinovou (C4H6O5), která má ty léčivé a hojivé účinky. Ostatní octy v obchodech a supermarketech i pod označením JABLEČNÝ OCOT jsou s kyselinou acetonovou (C2H4O2) a škodí organismu. Petr
Jana Motyčková
29.06.07,12:12
Od septembra chodím raz do týždňa na brušné tance - odvtedy ma žily neboleli, s výnimkou asi mesiaca, keď som školila (2-3x do týždňa 6 hodín väčšinou stojím, potom ešte cesta autom), ale to už tiež prešlo. Tak si myslím, že to pomohlo. Mastičky a lieky neužívam.
veronikasad
29.06.07,15:45
Prosím Ťa a koľko stojí ten gél LIOTON 100000 - a pomáha ? :rolleyes:

LIOTON GEL stojí okolo 160sk, ak už je zápal, samotný asi nie. Je to skôr ako prevencia a na opuchnuté nohy. Ja som mala silný zápal na jar, keď sa prestalo kúriť v bytoch /robím doma účto/, Brala som nejaké antibiotiká, DETRALEX a mala mala by som nosiť tie sťahovacie pančuchy, ale v takýchto horúčavách ...

--------
Veronika
veronikasad
29.06.07,15:51
no lioton gel nic, iba chladi, ten anavenol chcem skusit, brala si ho? aj varixinal som jedla, vitamin C na riedenie...nic, mam strasny tlak v nich, a to mam 30 rokov, co bude v 50

anavenol som užívala dlhé roky, na jar mi ho chirurg vysadil a dal mi DETRALEX. Nejaké výraznejšie rozdiely - okrem ceny - nebadám. Okolo 30-ky som bola na prvej operácii, po pár rokoch sa mi žily vrátili, zato s tou druhou sa tak neponáhľam. /Ak sa objavia opakované zápaly, inú možnosť mať nebudem. Zatiaľ je to OK/.

Nelieč sa sama, choď na vyšetrenie, bola som aj na sono ciev.

----------
Veronika
mimuška
01.07.07,07:51
Důležité upozornění: Jablečný ocet, který uvádím v přiloze, je k dostání v prodejnách zdravé výživy. Výrobcem je německá firma Burkhardt, ještě před rokem to byl na Slovensku i jabl. ocot EVA, ten už není. Takže jedná se o zelenou skleněnou láhev 0,75 l. s vinětou, kde jsou zobrazená jablka a český i slovenský text "JABLKOVÝ OCOT zo šťavy celých jablk". Po bocích je slovenský text - k dochutení a ako priesada do kúpelí. Na druhé straně je český text. Zde se jedná o původní ocet - s kyselinou maleinovou (C4H6O5), která má ty léčivé a hojivé účinky. Ostatní octy v obchodech a supermarketech i pod označením JABLEČNÝ OCOT jsou s kyselinou acetonovou (C2H4O2) a škodí organismu. Petr

som si mohla mysliet,ze to nebude tak jednoduche :-)))
ja mam doma asi ten "dobry " :bzenecky kvaseny ocot jablcny
obsahuje 5% kyseliny octovej
vhodny pre dochucovanie,pripravu osviezuj.napojov alebo kupelov
lorelei
02.07.07,06:19
anavenol som užívala dlhé roky, na jar mi ho chirurg vysadil a dal mi DETRALEX. Nejaké výraznejšie rozdiely - okrem ceny - nebadám. Okolo 30-ky som bola na prvej operácii, po pár rokoch sa mi žily vrátili, zato s tou druhou sa tak neponáhľam. /Ak sa objavia opakované zápaly, inú možnosť mať nebudem. Zatiaľ je to OK/.

Nelieč sa sama, choď na vyšetrenie, bola som aj na sono ciev.

----------
Veronika

Vdaka. Na sono som bola pred dvomi rokmi, to mi robil zakrok injekciami, vtedy som mala aj pracu stale na nohach, teraz som zase v sedavej praci a za volantom. Preto by som rada nieco sama zacala pre seba - samozrejme pohyb, a tie tabletky skusim, uvidime, teraz ked je tak teplo, mam hrozny tlak v zilach a boli to, preto.
lorelei
02.07.07,06:23
Od septembra chodím raz do týždňa na brušné tance - odvtedy ma žily neboleli, s výnimkou asi mesiaca, keď som školila (2-3x do týždňa 6 hodín väčšinou stojím, potom ešte cesta autom), ale to už tiež prešlo. Tak si myslím, že to pomohlo. Mastičky a lieky neužívam.

Nooo, super, prosim ta kde chodis na tie brusne tance? a kedy to byva? Ja som kedysi s tym zacala v taliansku, teraz mi zostali len saticky....:)
Jana Motyčková
02.07.07,07:11
Nooo, super, prosim ta kde chodis na tie brusne tance? a kedy to byva? Ja som kedysi s tym zacala v taliansku, teraz mi zostali len saticky....:)
V NMnV, cez prázdniny to nie je. Až zase od septembra. Bývalo to v pondelok o 17.30 a 19.00. Od septembra to možno bude 2x do týždňa. Tuším tam chodila aj jedna slečna z Myjavy. Ak budeš mať záujem, začiatkom septembra sa pripomeň v SS, budem vedieť bližšie info.
lorelei
02.07.07,07:49
V NMnV, cez prázdniny to nie je. Až zase od septembra. Bývalo to v pondelok o 17.30 a 19.00. Od septembra to možno bude 2x do týždňa. Tuším tam chodila aj jedna slečna z Myjavy. Ak budeš mať záujem, začiatkom septembra sa pripomeň v SS, budem vedieť bližšie info.

ok, dakujem, ozvem sa potom, ahoj zatial
smoulinka85
10.07.07,18:18
odporucania proti krcovym zilam: neprekladat nohu cez nohu, casto ich vykladat, castejsie menit polohu - nie dlho sediet ani stat ani chodit, zdrava strava - aby sa zabranilo upchavaniu ciev - nepit alkohol, nefajcit
lorelei
11.07.07,20:29
Dakujem za rady vsetkym. Ten jablcny ocot sa mi paci, vyskusam, ak ho zozeniem. Ak nahodou viete poradit, kde ho najskor dostanem kupit.... dakujem.
karpis
12.07.07,04:12
v PD ho majú skoro v každých potravinách
Kováčka
12.07.07,19:04
PIJAVICA LEKÁRSKA

Pomáha!

Niekde tu je aj založená téma s kontaktom.

Nájdi si "Liečba pijavicami"
Tweety
16.07.07,08:03
Co dělat proti "křečákům"? Sportujte, nejlepší je jízda na kole, plavání a běh. Jezte dostatek potravin bohatých na vlákninu, například celozrnný chléb, čerstvé ovoce a zeleninu. Vhodné jsou potraviny bohaté na vitamin E, jako jsou semena, pšeničné klíčky, avokádo a ořechy. Pijte nejméně 1,5 litru vody denně. Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout! Zamezte dlouhému stání či sezení - udělejte si občas kratičkou přestávku a dejte si nohy vzhůru, třeba na vedlejší židli. Nenoste příliš upnuté oblečení kolem lýtek a stehen. Nenoste vysoké podpatky. Nezvedejte nic těžkého. Nekuřte!
Z praxe znám, že křečové a vyčnívající žíly necháme scvrknout potíráním jablečným octem přímo na kůži po celé délce žíly, po dobu jednoho měsíce, ráno a večer, za současného pití 2 - 3 sklenic vody se dvěma kávovými lžičkami jablečného octa denně. Pití upraví i silné menstruační krvácení, krvácející hemeroidy, krvácení z nosu, řezné rány apod.
Křečové žíly jsou nevyléčitelné, jen můžeme upravit jejich bolestivost a estetické projevy! I po operaci se problém vrací, pokud nerespektujeme výše uvedená pravidla. Petr
Objavila som EVu, môžem si ju kúpiť?
Tweety
24.07.07,10:06
Objavila som EVu, môžem si ju kúpiť?
Nakoniec som ju kúpila a už aj začala používať, chcem sa opýtať, či som teda urobila dobre.:)
Psycholog
24.07.07,10:34
Nakoniec som ju kúpila a už aj začala používať, chcem sa opýtať, či som teda urobila dobre.:)
Ano, EVA obsahuje kyselinu maleinovou v dostaečném množství k léčbě. Omlouvám se, že jsem neodpověděl na předcházející dotaz, nesleduji vše a stále. Bohužel musím také pracovat. Dotazy pište formou ss. Petr
Tweety
24.07.07,10:36
Vďaka, vďaka, ostáva mi už iba čakať na zlepšenie.
lorelei
24.07.07,11:49
A teraz mi prosim vysvetlite, co je to EVA. Dakujem.
Tweety
24.07.07,11:50
A teraz mi prosim vysvetlite, co je to EVA. Dakujem.
EVA v tomto prípade je jablčný ocot.
lorelei
24.07.07,11:53
EVA-jablčný ocot.

Aha. Ja som to este ozaj nevidela. Kde sa da kupit v akom obchode? Vdaka z arpezlivost so mnou.
Tweety
24.07.07,11:55
Aha. Ja som to este ozaj nevidela. Kde sa da kupit v akom obchode? Vdaka z arpezlivost so mnou.
Kúpila som ju v Carrefoure, stála 70.-.
korduľa
25.07.07,08:42
mam hlboku cievnu trombozu vdaka antikoncepcii ale aj vdaka dedicnosti. bola som na sklerotizacii a nosila som aj "puncochy", nic moc, pri teple mi nohy opuchaju a na "ihlicky" mozem zabudnut. co mi pomaha je studena voda a cvicenie, pitny rezim a zdrava zivotosprava. ziadny lioton ani varixinal nepomohol.
co sa tyka jablcneho octu, nedoporucujem koli tomu, ze robi zaludocnu kyselinu a to nie je dobre na zaludok, ktory potrebuje zasadite potraviny, co teda rozhodne jablcny ocot nie je. v pezinku v "mole" je jedna predajna s mastami a produktami z Ukrajiny, tak kto chce vyskusat mast alebo nieco z prirody, nech sa obrati radsej tam ako na lioton. treba skusit napriklad aj "AFRU" alebo ciste ALOE VERA. kto potrebuje riedit krv nech skusi RUTIN - dostat v lekarni / ale zeny ked budete mat svoje dni , tak si to teda uzijete...najlepsie z prirody co sa tyka potravin je pohanka. nie je draha. je to aj cista bielkovina, tak pomoze zahnat hlad vecer, okrem ineho. v kazdom pripade na 1. mieste je pohyb.striedanie poloh. Moj zamestnavatel mi napriklad musi tolerovat, ze kazdu polhodku sa promenadujem po kancli a kazdu hodinu sa natahujem na fitlopte, mame tu sprchu, takze moje nohy sa ocitaju v ladovej vode, kolkokrat uznam za vhodne.v praci mame orbitrek takze po kazdej hodinke si mozem 10 minut prekrvit nohy. je to fajn, ludia co tieto problemy nepoznaju to beru na lahku vahu a nevedia ake je neprijemne prist vecer domov a nevediet co skor s nohami. moja prva cesta ja pod ladovu sprchu
Kováčka
26.07.07,17:15
Potvrdzujem - ALOE VERA pomáha. Odkedy ju pijem, nemám kŕče v nohách, neopúchajú mi. Pomohla mi aj na iné ťažkosti...
Valika64
15.08.07,06:38
Už tu bol spomínaný Aloe Vera gel - doporučovala by som Berry Nectar, z ďalších doplnkov Ginkgo Plus, Lýcium, Artic Sea, Absorbent C. Na vonkajšie použitie Aloe First, Aloe Vera Gelly. Ak máš záujem o bližšie informácie, ozvi sa mi na Valika1964@gmail.com
Gabhus
15.08.07,09:46
Ahoj, jablkový ocot EVA som kúpila ešte pred mesiacom v TESCU. Skúste.
edita888
19.11.13,16:20
mna krcove zily trapia uz od 19-tich, aj moja mama ich mala, zacala som brat mobivenal a citim zlepsenie
buchač
19.11.13,17:54
mna krcove zily trapia uz od 19-tich, aj moja mama ich mala, zacala som brat mobivenal a citim zlepsenie
Detralex je lepší .......
Valcake
27.11.13,11:57
Detralex je veľmi drahý a o nič lepší než Glyvenol...ešte aj Venoruton..aspoň ja mám vyskúšané ...
buchač
27.11.13,12:04
Detralex je veľmi drahý a o nič lepší než Glyvenol...ešte aj Venoruton..aspoň ja mám vyskúšané ...
Poopravím - doplním .

Detralex a Mobivenal poniektorí považujú za rovnaké ...ide hlavne o zloženie .ˇ
Áno , je pravda , že papier ( príbalový letáčik v tomto prípade ) veľa znesie .
Zloženie to isté , ale výsledok o hovne ( sorry ) ...

Ja osobne beriem Detralex v lete a v zime zasa Venoruton ...
Mobivenal iba výnimočne - ak sa mi nechce ísť k lekárovi ...