Bambulka
09.02.05,07:57
Moze si SZCO dat do uctovnictva naklady na reprezentaciu. Ma v prenajme kancelariu, kde mu chodia klienti. Moze si dat do nakladov napr. nakup kavy, cukru, caju, nejake mineralky a podobne. Myslim si, ze su to naklady suvisiace s podnikanim, a ako to je ked s nejakym klientom pojde na pracovny obed alebo veceru, moze to isto do nakladov.
Dakujem za radu.
Prajem Vam pekny zvysok dna
sway
09.02.05,07:04
Moze si SZCO dat do uctovnictva naklady na reprezentaciu. Ma v prenajme kancelariu, kde mu chodia klienti. Moze si dat do nakladov napr. nakup kavy, cukru, caju, nejake mineralky a podobne. Myslim si, ze su to naklady suvisiace s podnikanim, a ako to je ked s nejakym klientom pojde na pracovny obed alebo veceru, moze to isto do nakladov.
Dakujem za radu.
Prajem Vam pekny zvysok dna

áno môže, ale treba si uvedomiť, že reprezentačné je pripočítateľnou položkou pri tvorbe základu dane - tak význam to má len v tom, že je výdaj z firemných peňazí. Niekedy si to ani nedávajú, lebo je robota s účtovaním a potom sa na to nesmie zabudnúť pri zhotovení daň.priznania. ;)
poruba
09.02.05,11:36
Ja osobne do JU repre nedávam.Ak je živnostník sám, nikoho nezamestnáva, je to úplne zbitočné, dávať to do nákladov. Mám ten istý názor ako Sway, je s tým iba kopa roboty a musím pri daňovom priznaní dávať pozor, aby som na to nezabudla.