Anny96
29.06.07,07:04
Ahojte,
používate niekto OS Windows Vista?
Kúpili sme nový pc a jeho súčasťou bol tento OS, je to trošku iné ako XP.
Aké máte skúsenosti s Vistou?
Na aké probémy ste narazili?

Mne osobne tam chýba ničo ako Salamander alebo Comander, neviete či sa tam dá doinštalovať a čo by takáto inštalácia obnášala?
Ďakujem.
Braňo
29.06.07,05:23
Štvrtý mesiac používam českú Vistu. Total Commander nie je problém doinštalovať, funguje pekne vo Viste. Momentálne už tento systém je dosť dobre vyladený, fungujú takmer všetky aplikácie. Jediný problém, ktorý mám je, že nefungujú staré USB kľúčiky (1.1), ktoré nerozpozná. USB 2.0 pozná všetky.
Anny96
29.06.07,05:26
A ako ho doinštalujem? Kde nájdem inštaláciu, teda ak je aj najké free.
Veľmi sa do toho nerozumiem. :-)
camelfly
29.06.07,05:34
na stiahnutie Total Commander (http://downloads.sk/program/total-commander_38)

len nie je free ale SHAREWARE
software, ktorý je len na skúšobnú dobu a po skončení skúšobnej doby je za jeho používanie nutné zaplatiť alebo ho vymazať z počítača, po vyčerpaní skušobnej doby je program značne obmedzený hlavnými funkciami a pre ďaľšie používanie je potrebné zaplatiť autorovi, kde pomocou registračného alebo aktivačného kľúča program funguje ďalej bez obmedzenia
- no na bežné používanie ako prenosy či kopírovanie je v plnej funkcii, nemôžeš používať FTP funkcie a mozno nejake pluginy
Braňo
29.06.07,05:35
Total Commander nie je free aplikácia. Pozri sa na www.ghisler.com (http://www.ghisler.com)
camelfly
29.06.07,14:48
A ako ho doinštalujem? Kde nájdem inštaláciu, teda ak je aj najké free.
Veľmi sa do toho nerozumiem. :-)


ak si potrebuješ nainštalovať TOTAL COMMANDER tak môžeš z priloženej webovej stránky, pre riziko vírusov si prevzatý inštalačný súbor po stiahnutí do počítača preskenuj antivírom, na tejto stránke by nemali byť infikované ale ja mám vo zvyku si skenovať čo sa sťahuje do počítača,
1. na webovej stranke si klikni na STIAHNI
2. otvoria sa ti Linky pre sťahovanie programu:
3. klikni na STAHUJ a opýta sa ťa, kam to chceš uložiť
4. zadaj mu cestu na počítač: ULOŽIŤ AKO:.........
5. ak sa ti stiahne do počítača, tak ho len jednoducho spusti z počítača a on sa začne inštalovať, opýta sa ťa v akom jazyku ho chceš mať nainštalovaný .......


potom si ho môžeš v nastaveniach doladiť ako budeš potrebovať
camelfly
29.06.07,15:01
hore si písala aj o správcovi súborov Salamander
tu ti prikladám link, tiež nie je zlý ale záleží načo si zvyknutá a s čím sa ti jednoduchšie pracuje
link na stiahnutie: Servant Salamander 2.5 (http://downloads.sk/program/servant-salamander_38)

len tento je vedený ako TRIAL,
komerčný software na skúšku a na určité obdobie kde po skončení skúšobného obdobia sa program sám zablokuje
qwe
17.07.07,17:38
ake mate pocitace ? lebo chcem prejst na vistu ale som pocul ze to dost zatazuje pc
Netka
30.07.07,12:36
ake mate pocitace ? lebo chcem prejst na vistu ale som pocul ze to dost zatazuje pc

Skús pozrieť tu:

http://www.porada.sk/t53889-podme-na-windows-vista-spolocne.html
Netka
30.07.07,12:48
Ináč len tak dobrá rada pre všetkých, ktorým robí Vista problémy s právami na kažďej ikonke, ktorá "hapruje" si cez vlastnosti nastavte spustiť ako správca.:)
manus
23.02.09,10:05
Mám otázočku na tých, ktorí pracujú s Omegou, Alfou a Olympom vo Viste. Beží vám to v poriadku? Lebo ešte minulý rok Kros neodporúčal robiť ich programy vo Viste, viete niekto, či už to majú zvládnuté a či s tým nie sú dáke dodatočné problémy?
manus
23.02.09,19:42
Mám otázočku na tých, ktorí pracujú s Omegou, Alfou a Olympom vo Viste. Beží vám to v poriadku? Lebo ešte minulý rok Kros neodporúčal robiť ich programy vo Viste, viete niekto, či už to majú zvládnuté a či s tým nie sú dáke dodatočné problémy?

Prosím o vyjadrenie tých, ktorí s týmto majú dáku skúsenosť. Chcem si totižto kúpiť nový nothebook a väčšina z nich už beží na Vistu. Ale zbytočné by mi to bolo, ak by mi tam nebežali tieto účtovné programy, ale s tým boli dáke zbytočné problémy, kedže ho chcem využívať prevažne na túto prácu.

Ďakujem všetkým, ktorí sa podelia so svojimi skúsenosťami a želám pekný večer:) Mária
tuta
24.02.09,19:47
Ja mám Alfu a pod operačným systémom Vista pracuje bez problémov.
Janinkaaa
22.10.09,11:56
Neviete náhodu, ako vo Viste prehodím natrvalo na klávesnici Y a Z ?
camozzi
22.10.09,12:16
Neviete náhodu, ako vo Viste prehodím natrvalo na klávesnici Y a Z ?
1. Skontroluj ci mas nastavenu slovencinu - vpravo dole pri hodinach SK.
2. Ak nie, klikni na to lavym tlacidlom mysi a vyber polozku Zobrazit panel jazykov. Vybehne ti taka mala lista (zrejme hore na obrazovke), klikni na nej na tu mini sipku vpravo dole. Zobrazi sa ti podmenu a z neho vyber Nastavenie. Zobrazi sa ti nove okno s nastaveniami. Skontroluj, ci mas nastaveny predvoleny jazyk Slovencina (Slovensko) - Slovensko. Ak nie, tak vyber z moznosti - do nich sa dostanes kliknutim na tu ciernu sipku na konci riadka s nazvom jazyka. Zvol potom tu Slovencinu.
3. Pokial sa tam slovencina nenachadza, tak klikni v tom istom okne na Pridat a vyber z toho dlheeeeeho zoznamu slovenscinu. Zaskrtni a klikni na OK. Potom skus zopakovat postup cislo 2.
Prepinat medzi jazykmi mozes kedykolvek pomocou klavesovej skratky lavy Alt+lavy Shift.