maryann
29.06.07,09:13
Milí poraďáci,

k zajtrajšiemu dátumu končí u nás PP jeden zamestnanec. Je poistencom ZP Dôvery a jediným v našej firme. Potrebujem odhlásiť zamestnávateľa z tejto poisťovne,no nikde na ich stránke som sa k odhláške nedopátrala. Nemáte niekto to tlačivko k dispozícii??? Bola by som veľmi vďačná.
ZuzanaP
29.06.07,07:26
Ako zamestnávateľ sa nemusíš odhlasovať. Iba ak by zanikal aj zamestnávateľ.
katkaj
13.09.07,10:47
Prosím Vás potrebujem odhlásiť zamestnávateľa ako platiteľa zo zdravotnej poisťovne Dôvera. Neviem nikde na ich stránke nájsť odhlášku a dovolať sa tam tiež neviem. Nemáte náhodou niekto túto odhlášku v PC ?
A keby ste mali aj spoločnú zdravotnú tak budem tiež rada
Ďakujem
katkaj
13.09.07,11:41
Prosím Vás potrebujem odhlásiť zamestnávateľa ako platiteľa zo zdravotnej poisťovne Dôvera. Neviem nikde na ich stránke nájsť odhlášku a dovolať sa tam tiež neviem. Nemáte náhodou niekto túto odhlášku v PC ?
A keby ste mali aj spoločnú zdravotnú tak budem tiež rada
Ďakujem

Posúvam......
blondy
13.09.07,12:14
mám len odhlášku do SZP. dúfam že niekomu pomôže
katkaj
13.09.07,13:26
mám len odhlášku do SZP. dúfam že niekomu pomôže

ďakujem, pomohlo. Snáď sa niekto nájde aj s tou Dôverou :rolleyes:
abel
13.09.07,13:36
Končila som ako zamestnávateľ so VšZP. Priniesla som vyplnené tlačivko a hodila mi ho do koša - pokiaľ už nie je žiadny zamestnanec, zamestnávateľa automaticky odhlásia na základe prázdnej databázy - platí pre všetky poisťovne, odhláška zamestnávateľa sa nevypĺňa.
Monet
13.09.07,15:14
Neviem ci este potrebujete,ale posielam na poistovnu DOVERA odhlasku.Ak sa nemylim,tak sa odhlasuje len zamestnanec,zamestnavatel sa odhlasuje len ked konci zivnost.
Odhláska poistovna DOVERA http://www.dovera.sk/zam_tlacivaPrePlatitelovOznamenia.asp
na takomto istom tlacive ste museli aj prihlasovat zamestnanca.Staci uz kliknut iba na oznamenie zamestnavatela a tam to vyplnit.Plat.zmeny uvediete K co znamena koniec a kod 2 to je zamestnanec...
Rada by som bola,ak by niekto toto moje tvrdenie potvrdil.....
katkaj
14.09.07,04:43
Končila som ako zamestnávateľ so VšZP. Priniesla som vyplnené tlačivko a hodila mi ho do koša - pokiaľ už nie je žiadny zamestnanec, zamestnávateľa automaticky odhlásia na základe prázdnej databázy - platí pre všetky poisťovne, odhláška zamestnávateľa sa nevypĺňa.

Len aby si to za pár rokov nerozmysleli a nezačali rozdávať pokuty za neodhlásenie. :rolleyes:
Ďakujem
Marta404
14.09.07,05:29
asi pred týždňom som robila odhlášky pre ZP zamestnávateľa, Dôvera nemá tlačivo a na ich bezplatnej linke ma informovali, že treba klasickú žiadosť napísať, Spol. ZP a Všeob. ZP majú tlačivá.
Libusa
14.09.07,09:00
Ja som mala ten istý prípad v zdravotnej poisťovni UNION pracovník poisťovne mi povedal, že ak už nemáme zamestnanca poisteného v poisťovni mám zamestnávateľa odhlásiť.
katkaj
14.09.07,09:06
Ja som mala ten istý prípad v zdravotnej poisťovni UNION pracovník poisťovne mi povedal, že ak už nemáme zamestnanca poisteného v poisťovni mám zamestnávateľa odhlásiť.

Obávam sa že je to zase jedna z vecí ktoré závisia od jednotlivej pobočky a konkrétneho pracovníka.
MarcelkaT
14.09.07,09:20
Mne v zdravotnej poisťovni UNION povedali, že ak nemáme u nich už zamestnanca, zamestnavateľa nemusím odhlasiť, že to urobi sam program. Ak by sme náhodou prijali nového zamestanca a je poistený u nich , prihlásime ho a firmu automaticky zeregistrujú bez problemov,