babs
29.06.07,10:27
prajem vsetkym pekny den,
otazka, ktora tu bolo prebrata uz mozno viackrat ale mne to nie je jasne. Zamestnancovi sme kúpili letenku Vieden-Zurich,Zurich-Madrid a to iste aj spat od ceskej spolocnosti. Fakturu vystavili bez dph a ja sa neviem v zakone dopatrat co s tym. Nesedi mi to ani do §46 ods.2. Neviete prosim niekto poradit aky je dalsi postup co sa tyka dphcky?? dakujem..
babs
Tweety
29.06.07,08:50
Ak let nie je cez tuzemsko, faktúru je potrebné samozdaniť.
emgeton
29.06.07,09:18
prajem vsetkym pekny den,
otazka, ktora tu bolo prebrata uz mozno viackrat ale mne to nie je jasne. Zamestnancovi sme kúpili letenku Vieden-Zurich,Zurich-Madrid a to iste aj spat od ceskej spolocnosti. Fakturu vystavili bez dph a ja sa neviem v zakone dopatrat co s tym. Nesedi mi to ani do §46 ods.2. Neviete prosim niekto poradit aky je dalsi postup co sa tyka dphcky?? dakujem..
babs

V zmysle § 2 zák 222/2004 Zz. nie je uvedená služba predmetom dane na Slovensku, nakoľko miesto dodania takejto služby nie je SR.

Nerobíte žiadne samozdanenie.
DušanČ
29.06.07,09:44
Súhlasím s emgeton, pretože podľa môjho názoru uvedenú cestu možno kvalifikovať aj podľa § 46, ods. 2/a, pretože aj keď letenka je vystavená z Viedne cez Zurich do Madridu, ale pre cestujúceho sa cesta začína v tuzemsku. Do Viedne sa predsa musí dostať nejakým dopravným prostriedkom. Zákon hovorí o ceste z - do. Nie ako je vystavená letenka.
emgeton
29.06.07,10:03
Nevzťahoval by som tento prípad k § 46.
babs
02.07.07,13:27
takze ziadne samozdanenie ani nic ine?? Vmieste dodania sluzby to zdani letecka spolocnost??