vanilka
29.06.07,10:24
v minulom roku sme vystavili fakturu, pricom nebola doteraz uhradena preto sa preniesla do tohto roka s por. cislom min. roka, pri urgovani uhrady nam nas odberatel oznamil ze danu fakturu vobec neeviduje, veduci vystavil tu istu fakturu ale samozrejme uz v tomto roku s porad. cislom noveho roka, zo ZD je to ok lebo ju uhradia teraz takze sa do VOZD dostane v tomto roku ale co s DPH ktore sme uz zaplatili minuly rok? ako to dam do poriadku? staci ak dam typ DPH neovpl.? alebo tu staru zostornovat?
ekopo
29.06.07,09:03
V takomto prípade sa má vystaviť opis FA a ten zaslať. DPH sa odviedlo v r. 2006. FA sa nemala znova vystavovať v tomto roku. Do príjmov vstupuje až po úhrade.
vanilka
29.06.07,10:12
ano bola chyba vystavovat druhu fakturu v tom s tebou suhlasim chcem sa ale spytat ohladom opisu ten si nas odberatel zauctuje do svojich prijatych faktur alebo sa mylim?
ekopo
29.06.07,10:17
ano bola chyba vystavovat druhu fakturu v tom s tebou suhlasim chcem sa ale spytat ohladom opisu ten si nas odberatel zauctuje do svojich prijatych faktur alebo sa mylim?
správne, nemýliš sa
vanilka
29.06.07,10:18
dakujem ti za pomoc
betka
29.06.07,11:03
Zaujmave je, že keď niekto nakúpi tovar, rep. prijme službu, a nech je to nejaká vysoká suma, a potom o rok povie, keĎ posielame napr. uomienky, že on tu FA nemá, mňa vtedy ide ...... Hlavne, že tovar mál už dávno na sklade, apo prípade ho predal...
Niektoré subjekty toto robia buď naschvál (možno na nás zabudli, tak čušme, alebo nám pošlú neskor Fa....tie výhovorky sú niekedy nenormálne....)
renča1
29.06.07,13:42
Zaujmave je, že keď niekto nakúpi tovar, rep. prijme službu, a nech je to nejaká vysoká suma, a potom o rok povie, keĎ posielame napr. uomienky, že on tu FA nemá, mňa vtedy ide ...... Hlavne, že tovar mál už dávno na sklade, apo prípade ho predal...
Niektoré subjekty toto robia buď naschvál (možno na nás zabudli, tak čušme, alebo nám pošlú neskor Fa....tie výhovorky sú niekedy nenormálne....)

Mám nastarosti o.i. jednu firmu, ktorá nepatrí medzi tie čo sa "naschvál vyhovárajú". :) Moja skúsenosť je so zlou komunikáciou medzi nákupcami a účtarňou. Resp. nákupcovia neovladajú daňovú problematiku a zároveň neovládajú účtov.postupy. Proste mám skúsenosti s tým, že keď chýba nejaká FA , tak zásobovač povie, že material nebol dodaný. Ale akonáhle sa mu preukážem chýbajúcou fa, tak zrazu povie že áno material bol aj v tom období dodaný. Je to individuálny prístup.
Verím aj tomu že sú, existujú aj takí ktorí sa naozaj vyhovárajú a robia to naschvál. Aj také firmy som už zažila...:)
vanilka
06.07.07,08:40
kedze suhlasim s predchadzajucimi prispevkami chcem sa s vami podelit o to ako ako to u mna pokracuje dalej - urobila som ako ste mi poradili vystavila som opis faktury aj datumom aj s podpisom aby si mohli uplatnit DPH ale zasa im to nevyhovuje
ide o to ze nas odberatel uctuje v systeme podvojneho uctovnicta a tvrdia mi ze s DPH by nebol problem ale problem je so zaradenim do nakladov - naklady min. roka? tak vraj mam si ja vystavit dobropis na danu fakturu a im vystavit este raz novu v tomto roku
co si o tom myslite?
ANNAP
06.07.07,09:03
vanilka, nesúhlas s týmto postupom, odberateľ na základe dod.listu alebo príjmu na sklad v rámci inventarizacíi za rok 2006 si mal daný prípad zaúčtovať ako nevyfakturované dodávky ucet 326 alebo telefonovať o faktúru, ty im pošli len opis a tvoja úloha skonćila, ty to predsa v účtovníctve máś a správne.......
to je moja úvaha ........
vanilka
25.07.07,12:05
chcela by som sa spytat ci je mozne vystavit opis faktury aj v pripade ze dodavatel nam urguje fakturu z tohto roku ktoru neevidujeme alebo sa opis vystavuje len pri strate faktury v minulych rokoch
lenkak
25.07.07,17:24
keď neeviduješ fa kľudne si pýtaj opis. Či je tohtoročná, či minuloročná...
vanilka
26.07.07,08:24
ak obdrzim opis kde by mal byt datum a podpis kedy bol vystaveny tak datum danovej povinnosti dam ten dany datum a tak si DPH uplatnim? myslim ze by to malo byt spravne
vanilka
27.07.07,11:50
pomoze niekto?
b.breza
31.07.07,09:58
Aby sme predišli podobným "nezrovnalostiam", faktúry posielame zásadne doporučene, alebo sa odovzdávajú osobne - v tom prípade máme pečiatku, ktorú dáme na našu kópiu fa, na ktorej je predtač ... tovar, služby prevzal - meno, podpis, dátum; faktúru prevzal - meno, podpis, dátum. A nie sú problémy.