Livia2
09.02.05,07:44
Prosím, mám problém, poraďte,
zamestnanec mal celý uplynulý rok znížené odvody do star.poistenia o 1% na dve deti, rovnako aj daňový bonus,
teraz sa len spamätal a zistil, že tak isto aj manželka.
Daňový bonus vyrovnám v ročnom zúčtovaní (však?) a čo s tými odvodmi? Ako to zúčtujem so SP?
sway
09.02.05,06:51
Prosím, mám problém, poraďte,
zamestnanec mal celý uplynulý rok znížené odvody do star.poistenia o 1% na dve deti, rovnako aj daňový bonus,
teraz sa len spamätal a zistil, že tak isto aj manželka.
Daňový bonus vyrovnám v ročnom zúčtovaní (však?) a čo s tými odvodmi? Ako to zúčtujem so SP?

nepoteším... opravné výkazy za dané obdobia a doplatiť + list s vysvetlením....nič moc, ale takú mám skúsenosť. :rolleyes:
anina
09.02.05,12:55
Ja mám zasa opačnú situáciu. Manželka sa uplatnila daňový bonus ale %SP
nie. Teraz jej manžel žiada aby mu bolo spätne uplatnené 1%. No to som
odmietla, nech si to vybavia u manželky v práci.
petra:-)
09.02.05,13:08
Od 1.1.2005 bol zmenený § 131 zákona o SP (slovo zamestnanca nahradili slovom poistenca) a 0,5% zníženie môže uplatniť aj SZČO. To len tak na okraj pre tých, čo to nepostrehli. :)
Livia2
09.02.05,13:13
Volala som na pobočku SP a dohodli sme sa, že nemusím podávať opravné výkazy za minulý rok, ale dopočítať rozdiely a dorovnať to v tomto mesiaci + vysvetľujúci list.

Tak skús sa spojiť s pobočkou SP a zisti to, tiež by ma to zaujímalo, čo robiť v tomto prípade. Podľa mňa má však smolu, tiež by som mu to nedopočítavala.

A ešte jeden problém. Ako je to so zníženými odvodmi do zdrav.poisťovne u pracovníkov so ZPS. Čím sa musí preukázať, aby mohol mať znížené odvody?
Ala
09.02.05,14:07
Na SP je to tak ako píše Livia2, u nás vysvetľujúci list nie je potrebne podávať. Mám tušenie, že je to niekdy v zákone napísané.
Pracovník sa musí preukazať listom o tom, že bol prejednávaný a má určené %
miery postihutia.-dúfam,že som to správne pomenovala,- najmenej je 20%.