fialka m
29.06.07,11:30
Mam zamestnanca, cely rok zamestnany, nemal kolisave prijmy, ale mal prijem na autorske zmluvy vo vyske 10.520,- sk. Podaval si danove priznanie a zahrnul tieto prijmy do § 6. Musi tento clovek robit rocne zuctovanie? ak ano, ktore tlacivo?

dakujem vsetkym
Netka
29.06.07,10:25
Podľa mňa nemusí ak nemal kolísavé príjmy zo zamestnania, o autorských honorároch sa toho veľa nepopísalo ale ak jeho príjem neprekročil za autrské honoráre 41 400,- pri samoplatiteľoch tak robiť nemusí. A váš zamestnanec bol zamestnaný takže nebol samoplatiteľ. :)


Opravte ma, ak sa mýlim.
GABAZ
29.06.07,10:37
Ja som robila RZZP pre zamestnanca, ktorý mal príjmy aj na základe autorského zákona - umelec. Tie príjmy však boli vyššie. Robila som typ S s prílohami SA a SD - aspoň tak som to pochopila z krátkeho prehľadu k RZZP od p. Mihála, ktorý je tu na Porade.
Muška
29.06.07,10:40
Podľa mňa nemusí ak nemal kolísavé príjmy zo zamestnania, o autorských honorároch sa toho veľa nepopísalo ale ak jeho príjem neprekročil za autrské honoráre 41 400,- pri samoplatiteľoch tak robiť nemusí. A váš zamestnanec bol zamestnaný takže nebol samoplatiteľ. :)


Opravte ma, ak sa mýlim.
Netka, nemáš pravdu, tak Ťa teda opravujem :D

Ak autorské honoráre zahrnul do DP § 6 je povinný z toho odviesť do ZP.
Muška
29.06.07,10:41
Iba honoráre, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou a neuviedli sa v DP, z tých nemusí odviesť do ZP
Muška
29.06.07,10:48
Mam zamestnanca, cely rok zamestnany, nemal kolisave prijmy, ale mal prijem na autorske zmluvy vo vyske 10.520,- sk. Podaval si danove priznanie a zahrnul tieto prijmy do § 6. Musi tento clovek robit rocne zuctovanie? ak ano, ktore tlacivo?

dakujem vsetkym

Fialka do tlačiva SD napíše základ dane - 10520 /je "hrubý" príjem, alebo základ dane ?/
fialka m
29.06.07,11:30
Fialka do tlačiva SD napíše základ dane - 10520 /je "hrubý" príjem, alebo základ dane ?/

je to hruby prijem, zaklad dane je 6.312,-
takze tam dam tych 6.312?