barborka7
29.06.07,13:20
Potrebujem poradiť v jednej veci ale som ako v začarovanom kruhu.
Moja mama si požiadala o priznanie predčasného starobného dôchodku. Sociálna poisťovňa jej o ňom rozhodla dňa 23.5.2007, má ho priznaný
spätne od 11.4.2007 /kedy bola spisať žiadosť/ a to rozhodunutie z 23.5.2007 prišlo mamine až dneska poštou iba v obyčajnej obálke. No a mám taký problém, že moja mama teraz kde robí majú v kolektívnej zmluve ustanovené, že keď do 30 dní od rozhodnutia sociálnej poisťovne o priznaní dôchodku aj ukončí pracovný pomer dostane odchodné alebo odstupné 40.000 SK. No a dnes bola mama v robote, tam jej nechcú zobrať na to ohľad, že rozhodnutie dostala až dnes a tým pádom prešvihla 30-dňovú lehotu, z práce jej povedali, že má ísť do sociálnej poisťovne nech jej opravia dátum na rozhodnutí na neskôr, ale to sa nedá a sociálka to ani nechce urobiť, čo sa mi pripadá aj logické, že nemôžu opraviť dátum rozhodnutia. Veľmi by som chcela aby moja mamina to odchodné nejako dostala, lebo si to zaslúži. Najlepšie na tom je, že do sociálnej som vyvolávala každý deň kedy už bude mať zaslané rozhodnutie, ale nepomohlo to, nikdy mi nechceli povedať ani dátum kedy jej o dôchodku rozhodli. Keby som vedela, tak by som žiadala zaslanie rozhodnutia o dôchodku písomne a bola by som krytá.
Keby mi niekto vedel poradiť ako von z tohto začarovaného kruhu, tak budem veľmi rada.
Stina
29.06.07,16:50
Ak nevyhodila do koša obálku s dátumom odoslania , celom určite by mala uspieť. Tým môže dokázať, že SP rozhodnutie odoslala neskoro .