vmartina
29.06.07,18:53
Ahojte,
chcem sa opytat, ci mate niekto info ci skusenosti o tom, ze do uveroveho registra sa dostavaju info o dlznikoch co sa tyka soc.poist a zdravotnych poistovni.?Malo by to podla mna fungovat len o informaciach z bank, stavebnych sporitelni a leasingu. Opravte ma prosim vas pekne v pripade ze sa mylim. Dakujem
Janulka01
29.06.07,17:54
Ahoj, máš pravdu v úverovom registri sú len bankové produkty a nie dlžníci soc. a zdravotky, to si banky overujú na sociálke. Viem to lebo vybavujem úvery pre banky a stavebká.
accipiter
30.06.07,03:33
Zaujmalo by ma ako sa dá dostať k udajom v registri. Viete poradiť ?
ritzo
30.06.07,05:42
Zaujmalo by ma ako sa dá dostať k udajom v registri. Viete poradiť ?

Tak toto by zaujimalo aj mna ked niekto vie moze aj cez SS...
camelfly
30.06.07,09:05
Ahojte,
chcem sa opytat, ci mate niekto info ci skusenosti o tom, ze do uveroveho registra sa dostavaju info o dlznikoch co sa tyka soc.poist a zdravotnych poistovni.?Malo by to podla mna fungovat len o informaciach z bank, stavebnych sporitelni a leasingu. Opravte ma prosim vas pekne v pripade ze sa mylim. Dakujem

úver ten už máme našťastie za sebou ale informácie ohľadom úverového registra sú asi také, že od apríla tohoto roku mala vstúpiť do praxe dohoda medzi bankami a soc. poisťovňou. Žiadosť o úver v banke o preverení skutočností žiadateľa bude aj cez sociálnu poisťovňu, lenže kôli problémom bola odložená. No nato aby si informácie o vás mohla banka v sociálnej poisťovni overiť, je potrebný váš písomný súhlas a ak to odmietnete, je možné že Vám úver neschvália. Je to na diskusiu ale je to tak.
Dokonca by sa mali prepojiť aj splátkové, lízingové spoločnosti a dokonca mobilný operátori.
Už len jedna zameškaná platba v nejakej inštitúcii by mohla tak zmariť schválenie úveru.
Vzniklo to vlastne na základe toho, že bolo veľa prípadov fiktívnych potvrdení, či už o výške príjmu alebo dĺžke pracovného pomeru, ukradnutých občianskych alebo fingovaných firiem.


Existuje už tzv. UNIVERZALNY REGISTER
v ktorom sa nachádzajú informácie hlavne od:
Sociálna poisťovňa, Daňový úrad, zdravotné poisťovne, štátne organizácie, lízingové spoločnosti, investičné spoločnosti, telekomunikační operátori, poskytovatelia Internetu a ostatné komerčné spoločnosti), informácie zo súdov, o konkurzoch, o majetku, údaje z Úradu pre verejné obstarávanie, rating subjektu, informácie z Obchodného registra Slovenskej republiky, z Obchodného vestníka Slovenskej republiky, zo Štatistického úradu Slovenskej republiky

vypis z tohoto registra vyzerá takto: výpis univerzálného registra (http://www.ur.sk/index.asp?lang=&stranka=3&ID=0&ico=31390633)
lenže je to komerčná stránka, tak sa za registráciu platí

je len smutné, že ak sa objaví nepravdivá informácia o firme ktorá sa nezakladá na pravde alebo vznikla chybou doplnených informácii, tak Vám môžu zamietnuť úver aj tak
Janulka01
30.06.07,18:28
Ahojte,každý si môže stiahnuť tlačivo na základe ktorého dostane informácie o sebe z úverového registra na stránke www.sbcb.sk . Sú tam aj informácie , tlačivá - poplatok za výpis je 100,- do 30dní alebo za 300,- expresne .Dá sa vybrať osobne v Bratislave alebo poštou na dobierku do vlastných rúk.
Muška
30.06.07,18:36
Kamelka najviac sa mi páči v tom Tvojom linku

"Dotácie v rámci podprogramu Podpora rozvoja občianskych združení
Názov dotácie
Podkopávanie stoličiek
"
camelfly
30.06.07,18:37
Kamelka najviac sa mi páči v tom Tvojom linku

"Dotácie v rámci podprogramu Podpora rozvoja občianskych združení
Názov dotácie
Podkopávanie stoličiek
"


Muska, alebo Kopanie do stĺpu :D:D:D
camelfly
30.06.07,18:38
no este jeden Úľava na dani z podvodov právnických osôb :D :D :D
v investicnych stimulov
vieroslava
18.03.08,18:30
Zaujmalo by ma ako sa dá dostať k udajom v registri. Viete poradiť ?

Tak toto by zaujímalo aj mňa.:rolleyes:

Moja dnešná skúsenosť: Volala nejaká pani, slečna, že vraj máte úver v .....banke a naša spoločnosť Hypofinancie vám môže zabezpečiť prefinancovanie konkurenčnou bankou, budete mať nižšie splátky a podobné bláboly.
A ja jej na to: a odkiaľže vy viete o mojom úvere. Veď pokiaľ viem to sú doverné informácie medzi bankou a mnou?
Ona: Viete, je taký register, kde sa takéto údaje dajú zistiť.
ja na to::eek::eek::eek:

Môj záver: Každý človek je predajný, záleži len za akú cenu.
poradkina
11.06.08,07:26
Mna by velmi zaujmalo či banky už teraz kontroluju nebankové subiekty a mobilnych operatorov? Vedel by mi niekto odpovedat na tuto otazku?
rooobert.j
12.06.08,06:29
ja už len dodám, že môžete podať žiadosť o úpravu dát (neviem presne, jak to napísať :-) ) z úverového registra, ale musí ísť o veľmi špecifický prípad. Neprejde to určite nikomu, kto je 130 dní v omeškaní, má na krku 60 prvých a 20 druhých upomienok na 5 úveroch a podobne...
chuckie666
09.03.11,09:23
Dobrý deň.chcem sa opýtať kde zistím ako dlho budem neuverovatelný,keďže som mal exekuciu od dopravného podniku na svojom učte ale už je zaplatená a učet odblokovaný.