margaretka100
29.06.07,19:31
Da sa prosim Vas v Olympe nastaviť stupeň náročnosti práce?
Aby mi program dopočítaval odvody do minimalnej mzdy (ale prepočítanej podľa koeficientu, napr. mam koeficient 1.2, Olymp mi nedopočita do min.mzdy prepočitanej koeficientom..:confused:

Ďakujem
Aljok
29.06.07,18:19
Nastavíš to v personalistike, v mzdových údajoch, je to platová trieda.
LubenaK
29.06.07,18:44
A zároveň na Podnikových údajoch zaškrtneš Dopočet do minimálneho mzdového nároku.
margaretka100
29.06.07,19:17
Nastavíš to v personalistike, v mzdových údajoch, je to platová trieda.

takže ak to spravne chapem- plat.trieda 1 je stupeň naročnosti 1, plat.trieda 2 = stupeň naročnosti 2 atď...??
Zuzana Boháčová
13.07.07,13:35
takže ak to spravne chapem- plat.trieda 1 je stupeň naročnosti 1, plat.trieda 2 = stupeň naročnosti 2 atď...??

toto by zaujímalo aj mňa..:confused:
Aljok
13.07.07,14:59
takže ak to spravne chapem- plat.trieda 1 je stupeň naročnosti 1, plat.trieda 2 = stupeň naročnosti 2 atď...??
Áno. Plat. trieda 2 = 1,2 násobok min.mzdy. Po zadaní platovej triedy program ustráži minimálne mzdové nároky pre zadanú triedu. Pozri Číselníky - platové triedy.
Lucy
13.07.07,15:04
Na karte mzdové údaje v políčku platová trieda sa zadáva platová trieda v zmysle Zákonníka práce.Tieto platobné triedy zodpovedajú príslušným stupňom náročnosti pracovných miest. Teda 6 platových tried ako 6 stupňov náročnosti pracovných miest.
Ak máte zadaný príslušný stupeň náročnosti, program potom bude pri tvorbe výplaty sledovať, aby ste dodržali minimálne mzdové nároky podľa Vami zvoleného stupňa.

PS: ak máte v programe Olymp problém, podľa toho kde sa nachádzate, stačí, ak stlačíte klávesu F1, je to OLYMP pomoc. Táto je veľmi pekne popísaná a určite Vám pomôže zorientovať sa v programe.
Lucy
13.07.07,15:05
mimotemy Alenka sa predbiehaš? :D:D:D
Aljok
13.07.07,16:29
mimotemy Alenka sa predbiehaš? :D:D:D
mimotemyLucy som rýchlejšia. Nesmieš sa tak rozpisovať.:D:D:D
veruna
01.02.08,10:50
Aký stupeň náročnosti má ekonóm?
jess
01.02.08,11:23
Aký stupeň náročnosti má ekonóm?

...tažký :D:D:D:D:Dmimotemy
Laguna13
05.06.08,10:32
...tažký :D:D:D:D:Dmimotemy
No, mňa by to tiež zaujímalo. Keď som nastúpila do firmy, začala som ako admin.prac. a dnes po 2 rokoch robím šéfovi - SZČO - jednoduché i podvojné účtovníctvo (má 2 firmy)+ mzdy (na plný úväzok) a papierovo za minimálnu mzdu. Prichádza okolo 100 faktúr mesačne i zo zahraničia a dosť sa potrápim s komplikovanosťou niektorých prípadov. V personalistike mi stále figuruje stupeň náročnosti 1. Snáď by sa s ním dalo dohodnúť na nejakej zmene, no najprv by som mala o tom vedieť čosi viac. Mzdy robím v Omege. Poradí mi niekto?
veronikasad
05.06.08,11:07
No, mňa by to tiež zaujímalo. Keď som nastúpila do firmy, začala som ako admin.prac. a dnes po 2 rokoch robím šéfovi - SZČO - jednoduché i podvojné účtovníctvo (má 2 firmy)+ mzdy (na plný úväzok) a papierovo za minimálnu mzdu. Prichádza okolo 100 faktúr mesačne i zo zahraničia a dosť sa potrápim s komplikovanosťou niektorých prípadov. V personalistike mi stále figuruje stupeň náročnosti 1. Snáď by sa s ním dalo dohodnúť na nejakej zmene, no najprv by som mala o tom vedieť čosi viac. Mzdy robím v Omege. Poradí mi niekto?
Stupne náročnosti tvoria prílohu Zákonníka práce a od zaradenia pracovníka do jednotlivého stupňa sa odvíja výška jeho minimálnej mzdy :

Príloha č. 1
k zákonu č. 311/2001 Z.z.
CHARAKTERISTIKY STUPŇOV NÁROČNOSTI PRACOVNÝCH MIEST Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)


Pracovné miesta sú podľa miery zložitosti, zodpovednosti a namáhavosti práce zamestnanca vymedzené týmito charakteristikami:

a) pracovné miesto zodpovedajúce prvému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov,

b) pracovné miesto zodpovedajúce druhému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve;; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo-technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,

c) pracovné miesto zodpovedajúce tretiemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon rôznorodých odborných alebo ucelených odborných prác alebo samostatné zabezpečovanie menej zložitých agend; samostatný výkon individuálnych tvorivých remeselných prác; riadenie alebo operatívne zabezpečovanie chodu zariadení alebo prevádzkových procesov spojené so zvýšenou duševnou námahou s prípadnou zodpovednosťou za zdravie a bezpečnosť iných osôb alebo za ťažko odstrániteľné škody,

d) pracovné miesto zodpovedajúce štvrtému stupňu náročnosti práce charakterizuje samostatné zabezpečovanie odborných agend alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí;; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb,

e) pracovné miesto zodpovedajúce piatemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon špecializovaných systémových, koncepčných, tvorivých alebo metodických prác s vysokou duševnou námahou; komplexné zabezpečovanie najzložitejších úsekov a agend s určovaním nových postupov v rámci systému;výkon odborných a špecializovaných činností v príslušnom odbore zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia veľmi zložitých procesov a systémov vrátane voľby a optimalizácie postupov a spôsobov riešenia,

f) pracovné miesto zodpovedajúce šiestemu stupňu náročnosti práce charakterizuje tvorivé riešenie úloh neobvyklým spôsobom s nešpecifikovanými výstupmi s vysokou mierou zodpovednosti za škody s najširšími spoločenskými dôsledkami;výkon špecializovaných a certifikovaných činností v zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie a životy ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia najzložitejších systémov so zodpovednosťou za neodstrániteľné hmotné a morálne škody so značnými nárokmi na schopnosť riešiť zložité a konfliktné situácie spojené spravidla so všeobecným ohrozením najširšej skupiny osôb,

---------
Veronika