misomiso
29.06.07,20:31
Dobry den,

vyzna sa tu niekto v MT? Kupil som dotovanu Nokiu 6070 cez T-com. Hned ako prisla, som ju odblokoval, pretoze ju chcem pouzivat s Orange SIM. Telefon normalne s Orange SIM funguje. Problem je ale v tom, ze MT "nevidi" tel. cisla ulozene na SIM karte. Je ako keby prazdna, a ked idem do polozky "stav pamati", hlasi 0 kontaktov, 250 prazdnych miest.

Pritom som tam skusal kartu z O2 a ta ide normanlne, rovnako ako aj T-com SIM karta. Vsade telefon kontakty vidi, iba na Orange SIM nie. Tu Orange SIM pouzivam pritom normalne vo svojom doterajsomNokia 6020.

Co s tym?
wagner
29.06.07,18:58
Nie je náhodou telefón blokovaný T-comom? Takto to robil kedysi Orange, teraz už telefóny neblokuje a môžeš dať do nich kartu aj od čerta, Karta z O2 tam funguje, lebo majú sieť prenajatú od Eurotelu. Predsa T-com, T- mobile a Eurotel sú tá istá firma. Daj si ho odblokovať a bude po probléme - to je môj názor.
misomiso
29.06.07,21:54
Telefon je odblokovany, ako som uz napisal. Samozrejme som sa pomylil, telefona mam od T-mobile, nie ot T-com. Ak by bol zablokovany, tak nejde ani O2, pretoze O2 sice pouziva docasne siet T-mobile, ale je to iny operator. To su ale nepodstatne veci, podstatne je, ze telefon s inymi kartami teraz normalne funguje, ibaze nezobrazuje tel. cisla so SIM karty od Orange. To je na tom cudne.
bepo
30.06.07,08:01
A na SIM karte od Orange máš vôbec nejaké kontakty? Nemáš ich uložené v pamäti telefónu?
misomiso
30.06.07,09:36
A na SIM karte od Orange máš vôbec nejaké kontakty? Nemáš ich uložené v pamäti telefónu?

Sorry - ja som bol v tom, ze ich mam na SIM, neviem, ako sa mi dostali vsetky do telefonu a ako sa mi mohla SIM vymazat, ale mam ju naozaj prazdnu. To ma ani nenapadlo. Diky moc.
janaGT
20.07.09,10:31
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
Chobot
20.07.09,10:42
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?

Treba tie čísla určite skopírovať do telefónu. Toto robí, keď sú čísla len na SIM karte - vtedy pri prijatom hovore zobrazí len číslo, nie meno. Keď som skopíroval čísla do telefónu, tak už ukazovalo aj mená. Treba to skontrolovať.
alla66
20.07.09,10:46
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
Vidíš pri všetkých kontaktoch číslo, alebo iba pri konkrétnom mene?
Ak máš zdupľované mená...vidíš pri zvonení iba tel.číslo...napr. manželove meno máš 2x uložené v zozname a keď Ti volá, vidíš číslo nie meno...skontroluj si zoznam
bobino38
20.07.09,10:46
ja mám nokiu xpress music,
doteraz mi fungovala v pohode, zhruba týždeň mi robí to, že keď mi volá niekto koho mám v tel. zozname nevidím jeho meno len číslo. Všetky kontakty mám uloženíé v pamäti telefónu. Vypíše mi len číslo bez mena.
Ćím to môže byť?
...môže to byť aj tým, že k danému menu máš priradené dva čísla, takže ti ukazuje číslo a nie meno.
alla66
20.07.09,10:48
krucimimotemy bobo nepredbiehaj sa::D
alla66
20.07.09,10:50
Treba tie čísla určite skopírovať do telefónu. Toto robí, keď sú čísla len na SIM karte - vtedy pri prijatom hovore zobrazí len číslo, nie meno. Keď som skopíroval čísla do telefónu, tak už ukazovalo aj mená. Treba to skontrolovať.
nemáš pravdu:) mýliš sa....
nezáleží, kde máš uložené kontakty...v telefóne si môžeš priradiť viac funkcii k číslam:)
janaGT
20.07.09,11:00
ja ich mám všetky uložené v pamäti telefónu, ešte idem skontrolovať či to nemám duplicitne.
Lebo niektoré mi ukazuje mená, niektoré nie.

takže som skontrolovala, to číslo resp. meno ktoré viem že mi neukazuje a mám to tam len 1x.
Fakt som z toho na nervy, keď zvoní mobil, najskôr lovím v pamäti čie to môže byť číslo ... hrúza :)
bobino38
20.07.09,11:18
krucimimotemy bobo nepredbiehaj sa::D
...prepáč:-(
JankaBA
20.07.09,11:19
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
bobino38
20.07.09,11:25
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
...už len opakuješ moju radu:-))
janaGT
20.07.09,11:39
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.

1 a 2 možnosť vylučujem - skontrollované,
3 možnosť - tiež vylučujem, lebo na sim karte nemám vôbec nič uložené.
Už som sa pýtala aj v t-mobile a tam mi povedali, že aby som ho dala na reklamáciu - že asi chyba softvéru. Super rada.
alla66
20.07.09,11:43
Skontroluj aj sim kartu. Mne to robilo tiež a mala som jedno číslo uložené dva krát pod iným menom. Stačí ak máš napr. 0911 ...... pod menom Jana a to isté ako Janka a telefón ti meno nezobrazí,ale je to aj opačne ak máš pod jedným menom dve rozdielne čísla a tretia možnosť ak ho máš inak na sim karte a inak v telefóne. Takto mi to vysvetlili na linke zákazníkov.
Pod jedným menom môžeš mať uložené dve rozdielne čísla...vidíš meno aj číslo súčasne.napr.mama 0908****** alebo mama 0903******
JankaBA
20.07.09,11:51
Pod jedným menom môžeš mať uložené dve rozdielne čísla...vidíš meno aj číslo súčasne.napr.mama 0908****** alebo mama 0903******


To áno,ale ak ho máš inak na sim a inak v telefóne nezobrazí ho. Ale veľa záleží aj od typu telefónu.
JankaBA
20.07.09,11:58
1 a 2 možnosť vylučujem - skontrollované,
3 možnosť - tiež vylučujem, lebo na sim karte nemám vôbec nič uložené.
Už som sa pýtala aj v t-mobile a tam mi povedali, že aby som ho dala na reklamáciu - že asi chyba softvéru. Super rada.


Ak nemáš na sim karte nič je možné že nemáš zapnutú pamäť telefónu.
alla66
20.07.09,12:16
To áno,ale ak ho máš inak na sim a inak v telefóne nezobrazí ho. Ale veľa záleží aj od typu telefónu.

Ak mám predvolené kontakty z telefónu,kontakty na SIM "driemu"...ak máš zvolenú súčasne pamäť telefónu a SIM , vtedy to robí problémy...dá sa to na Nokii...v SE si zvolíš buď SIM, alebo telefón...ak si ukladám nový kontakt do mobil-telefónu, automaticky sa mi ukladá aj na SIM...:)
janaGT
20.07.09,12:18
Ak nemáš na sim karte nič je možné že nemáš zapnutú pamäť telefónu.
to tiež nebude tým, mám nastavené takto:
menu
kontakty
nastavenia
voľba pamäti - telefón
stav pamäti - telefon - 93% voľné, 7% využité
- si karta - 200voľných, 0 zadaných
alla66
20.07.09,12:26
stačí, ak máš uložené jedno číslo pod.... 0903123456...a +421903123456
mpca
20.07.09,13:05
neviem či to bolo spomenuté ak áno tak ma neukameňujte :o:---:cool:
ak je číslo napr 0911 132 231 uložené dva krát (napr pod menom jano a aj pod menom fero) tak sa meno nezobrazí ;)
alla66
20.07.09,13:21
neviem či to bolo spomenuté ak áno tak ma neukameňujte :o:---:cool:
ak je číslo napr 0911 132 231 uložené dva krát (napr pod menom jano a aj pod menom fero) tak sa meno nezobrazí ;)

Neviem, čím to je...ukázalo mi jedno meno + tel.číslo ;) mám SE:)
mpca
20.07.09,14:00
Neviem, čím to je...ukázalo mi jedno meno + tel.číslo ;) mám SE:)
Hmm,, a ktoré? Bolo to meno abecedne prvé?
Mám nokiu 6120c a 6220c, ak mám jedno tel.číslo pri dvoch menách tak mi nezobrazí žiadne. Takisto mi ho nezobrazí ako ho ručne vyťukám na klávesnici a zavolám... :)
alla66
20.07.09,14:26
Hmm,, a ktoré? Bolo to meno abecedne prvé?
Mám nokiu 6120c a 6220c, ak mám jedno tel.číslo pri dvoch menách tak mi nezobrazí žiadne. Takisto mi ho nezobrazí ako ho ručne vyťukám na klávesnici a zavolám... :)
pôvodné mám alla orange a druhé som zvolila orange ...pri volaní sa zobrazilo orange + číslo...Možno to bude tým, že máš Nokiu...ja mám SE C902:)
mpca
20.07.09,14:47
pôvodné mám alla orange a druhé som zvolila orange ...pri volaní sa zobrazilo orange + číslo...Možno to bude tým, že máš Nokiu...ja mám SE C902:)
urcite to bude tým že su rozdielne značky phonov ;)
alla66
20.07.09,16:33
...môže to byť aj tým, že k danému menu máš priradené dva čísla, takže ti ukazuje číslo a nie meno.

Bobino38..... máš NOKIU ?

s mpca sme prišli k záveru - Nokia nevie rozlíšiť dve čísla pod jedným menom:)
Každý telefón sa správa inak:
Motorola - vidím meno
Sony Ericson - vidím meno + číslo
2x Nokia - vidím číslo s medzinár.predvoľbou
JankaBA
20.07.09,19:06
Bobino38..... máš NOKIU ?

s mpca sme prišli k záveru - Nokia nevie rozlíšiť dve čísla pod jedným menom:)
Každý telefón sa správa inak:
Motorola - vidím meno
Sony Ericson - vidím meno + číslo
2x Nokia - vidím číslo s medzinár.predvoľbou


Je to tak. Dcéra má Nokiu 6300, keď sme moje dve čísla uložili ako mamina vypíše len číslo ale aj ona mala pred tým SE a keď kopírovala čísla do Nokii tak si to táto Nokia upravila sama a má tam mamina a mamina/1, lebo v SE mala obe moje čísla.
bobino38
21.07.09,03:45
Máááááám LG :-))
janaGT
16.09.09,05:41
ja ich mám všetky uložené v pamäti telefónu, ešte idem skontrolovať či to nemám duplicitne.
Lebo niektoré mi ukazuje mená, niektoré nie.

takže som skontrolovala, to číslo resp. meno ktoré viem že mi neukazuje a mám to tam len 1x.
Fakt som z toho na nervy, keď zvoní mobil, najskôr lovím v pamäti čie to môže byť číslo ... hrúza :)

ešte sa vrátim k tejto téme,
mohla by to byť aj chyba softvéru v mobile? Lebo mne to meno raz ukáže a raz nie. Už fakt neviem, čo s tým. Napr. mamu mi to ukazovalo v pohode, včera mi to vypísalo už len číslo. A nič som so zoznamom resp. mobilom nerobila.