MichaelaMA
30.06.07,12:22
Dobr deň. Prosím Vás o pomoc.:o Nainštalovala som si jednu hru do počítača a od vtedy mám strašne veľké ikony aj štart panel. Keď si nastavím vyššie rozlíšenie, tak ikony aj všetko sa zmenšia, ale sú mimo obrazovky:eek: . Nevie niekto poradiť, prosím, čo mám spraviť? Je to strašné. Aj internet je zväčšený. Je to môj prvý príspevok, tak sa prosím nehnevajte, ak som tému zle zaradila. Za pomoc ďakujem.
Hlinkovx
30.06.07,13:40
keď si dáš vlastnosti obrazovky
- v NASTAVENIACH tam zväčšíť rozlíšenie ale pozor záleží od obrazovky- aké rozlíšenie ti podporuje - potom obnoviť usporiadanie ikon - nastaviť farby
- potom občas pomôže VZHĽAD - tam mať veľkosť písma normálne

čo znamená interrnet je zväčšený?
myslíš písmo? ak áno ..stačí v IE - zobraziť - veľkosť písma - prehodiť na stredné

skús
MichaelaMA
30.06.07,14:11
Ďakujem, ale to som skúšala. To rozlíšenie, keď si dám väčšie, tak sa mi akoby zväčší celá obrazovka a všetky ikony sú mimo. Ale dá sa po obrazovke chodiť aj mimo na tie ikon. Snaď som to dobre vysvetlila. A internet je tiež všetko veľké. Napr. jeden príspevok porady je cez celú stranu. Nechápem, co toje, lebo doteraz to bolo všetko normálne. Rozlíšenie som si tiež mohla meniť všelijako a teraz..:( Nemôže to byť vírus?
Hlinkovx
30.06.07,14:16
ak môžeš..prílep sem cez printscreen obrázok..ako to vidíš ty...aké máš nastavené rozlíšenie a jednoducho..ako vidíš poradu..
je to lepšie..keď to človek vidí..
MichaelaMA
30.06.07,14:21
Prosím ako sa to robí? Pripadám si nechápavo.
Hlinkovx
30.06.07,14:24
no...choď akože na poradu..
a stlač PRINTSCREEN - tlačítko je klásesnici nad šípkami a v úplne hornom rade..
potom si otvor word a daj CTRL V - vloží sa ti do wordu obrázok ako vlastne poradu vidíš...

a to isté urob..aj keď otvoríš vlastnosti obrazovky...

a aj keď zvýšiš rozlíšenie...
a nakoniec to prilož sem ako prílohu...
MichaelaMA
30.06.07,14:51
Nech robím, čo robím tak mi to nejde. Nemám totiž Microsoft Word, rtf. mi ako prílohu porada.sk neberie a do kreslenia, keď to dám tak tam je len malý kúsok. Tak neviem, asi z toho nič nebude. :mee: Nemohla by som ti to poslať na mail vo formáte rtf? Prosím.
camelfly
30.06.07,20:03
Nech robím, čo robím tak mi to nejde. Nemám totiž Microsoft Word, rtf. mi ako prílohu porada.sk neberie a do kreslenia, keď to dám tak tam je len malý kúsok. Tak neviem, asi z toho nič nebude. :mee: Nemohla by som ti to poslať na mail vo formáte rtf? Prosím.

Michaeli,

neviem či si po tej inštalácii musela resetnúť počítač alebo nie alebo ho vypla a zapla a potom ti to ukázalo presne v takom stave ako to máš teraz, dala si malo informácii:
skús
1. vypnúť zapnúť monitor
2. napísať aký máš monitor - možeš mať starší typ monitora CRT = klasika obrazovka alebo nový TYP LCD = plochý monitor?
3. aký máš operačný systém? ak máš XP tak:
4. nastaviť vo vlastnostiach doporučené rozlíšenie monitora - pri CRT monitore (starom type) hodnota 17 palcový monitor je zvyčajne 1024 na 768 (nastavenie je = pravé tlačítko do plochy kliknúť na spodu vybrat z kontextového menu položku ) properties=vlastnosti
5. pravá záložka je themes - tu vyber themu windows XP - vychodzia téma
6. - 4. záložka z ľava je apperance - zase vybrat základnú položku WINDOWS XP STYLE
7. posledná záložka je SETTINGS - NASTAVENIE - tu nastaviť doporučené rozlíšenie podľa toho aký máš monitor-starší typ- alebo novší LCD
8. ak nastavíš pri staršom type monitora napríklad pri 17 palcovom monitore rozlíšenie obrazovky s hodnotou 1024 na 768 a 32 bit farebnej hlbke
9. mala by si skontrolovať ešte jednu dôležitú vec ktorá je na tejto karte a to je v pravo dole po nakliknutí tlačítka ADVANCED - SPRESNIŤ, dostaneš pokročilé vlastnosti monitora
10. dôležité je skontrolovať záložku MONITOR kde sú frekvencie - tu treba opatrne nastavovať, býva zaškrtnuté políčko pod výberovým okienkom SKRYŤ REŽIMY, ktoré sa na tomto monitore nedajú požiť, čiže MODY NEPODPOROVANÉ
11.ak rozvinieme roletku, máme tu pri danom rozlíšení viacmožností, vybrať frekvencie - doporučujem vybrať frekvenciu najvyššiu možnú a to je zvyčajne pri 17 palcovom crt - klasickom staršom type monitora pri danom rozlíšení 1024 na 768 frekvencia 75 alebo 85 alebo az 100 Hz - (vyššie hodnoty sú len u kvalitných monitoroch a grafických kariet možné
12. ak toto nepomôže, bude nutné nastavit monitor HARDWEROVO - čiže TLAČÍTKAMI NA MONITORE ale pred tým až začneš nastavovat monitor tlačítkami mali by sme absolvovať predchádzajúci proces - čiže nastavenie rozlíšenia farebnej hĺbky a frekvencie monitora, hovoríme stále o staršom type monitora CRT - nastavíme manuálne tlačítkami obraz do šírky, výšky ....
13.ak máš LCD monitor a je prepojený s PC s jeho grafickou kartou klasickým káblom vga - použijeme nastavenie, ktoré nam ponúka lcd monitor - stlačíme menu a vybereme v ňom AUTOMATICKE NASTAVENIE
14. tlačítka sú rôzne zoskupované podľa typov monitorov - niektoré majú priame tlačítko na monitore auto nastavenie, niektoré lcd ho majú v menu
15. ak máš LCD monitor prepojený digitálnym káblom - čo je najmodernejšie prepojenie pc s monitorom, tak tu si vsetko nastaví systém sám

JEDNODUCHO NAPÍSANE V SKRATKE:
nastav si : nastavenie rozlíšenia , farebnej hĺbky a frekvencie monitora + skontrolovať fyzické nastavenie crt monitora

len napíš či máš XP alebo win 98, z princípu je to rovnaké, líši sa to len grafickým prostredím v nastaveniach a v prístupe k jednotlivým položkám

PS: pozorne si všímaj zadané hodnoty ktoré ideš meniť a dodržuj zásady opatrnosti, hlavne pri nastavovaní frekvencie monitoru, kde treba používať len doporučené hodnoty - hodnoty sú uvedené buď v manuále alebo sú uvedené pri položkách, ktoré sa idú meniť
MichaelaMA
01.07.07,15:10
ďakujem, ďakujem. :D Nakoniec som sa dopátrala. Mám totiž notebook ,asi ročný. Takže nastavovať monitor mi nejde(žiadne tlačítka). Problém bol v tom, že v nastaveniach mám najmenšie rozlíšenie 800x600 pixelov a najväčšie 1920x1440. ďakujem, že si napísala to rozlíšenie 1024x768. Teraz je to super. Keď som si dala trošku väčšie tak mi ikonky vybehli z obrazovky. Neskutočné.. To som ešte nevidela. Ospravedlňujem sa, že som marila váš čas takou drobnosťou. Nabudúce sa spýtam rovno, aký parameter to má mať. Ešte raz ďakujem. Človek musí vedieť, čo sa pýtať.:rolleyes: Inak, keď som si zmenila tie Hz na najvyššie(200Hz) tak mi akurát myš reagovala strašne rýchlo, inak sa nič nezmenilo. (To len pre informáciu).
camelfly
01.07.07,15:29
ďakujem, ďakujem. :D Nakoniec som sa dopátrala. Mám totiž notebook ,asi ročný. Takže nastavovať monitor mi nejde(žiadne tlačítka). Problém bol v tom, že v nastaveniach mám najmenšie rozlíšenie 800x600 pixelov a najväčšie 1920x1440. ďakujem, že si napísala to rozlíšenie 1024x768. Teraz je to super. Keď som si dala trošku väčšie tak mi ikonky vybehli z obrazovky. Neskutočné.. To som ešte nevidela. Ospravedlňujem sa, že som marila váš čas takou drobnosťou. Nabudúce sa spýtam rovno, aký parameter to má mať. Ešte raz ďakujem. Človek musí vedieť, čo sa pýtať.:rolleyes: Inak, keď som si zmenila tie Hz na najvyššie(200Hz) tak mi akurát myš reagovala strašne rýchlo, inak sa nič nezmenilo. (To len pre informáciu).


tak to je super ;):):):)

PS: ten rozdiel by bolo badať keby si mala klasický monitor ;)
holubička1
29.01.08,09:30
Prosím Vás potrebujem poradiť s nastavením monitoramám taKý zahmlený tvar písmien, monitor je širokouhlý LCD prikladám vzor ako to vyzer17103
Chobot
29.01.08,09:39
Prosím Vás potrebujem poradiť s nastavením monitoramám taKý zahmlený tvar písmien, monitor je širokouhlý LCD prikladám vzor ako to vyzer17103

Najprv si skontroluj rozlíšenie, či máš správne podľa monitora. Nepíšeš, aký veľký monitor máš, tak ti neviem povedať, aké máš rozlíšenie. Ale nájdeš ho v manuáli k monitoru.

Následne, ak máš na monitore nejaké tlačítka, tak medzi ponukami nájdeš Auto adjustment. Tým s monitor sám nakalibruje na príslušné rozlíšenie.

Ak to nevieš nájsť, pozri si to v manuáli alebo napíš presný typ a značku monitora.
holubička1
29.01.08,09:44
Najprv si skontroluj rozlíšenie, či máš správne podľa monitora. Nepíšeš, aký veľký monitor máš, tak ti neviem povedať, aké máš rozlíšenie. Ale nájdeš ho v manuáli k monitoru.

Následne, ak máš na monitore nejaké tlačítka, tak medzi ponukami nájdeš Auto adjustment. Tým s monitor sám nakalibruje na príslušné rozlíšenie.

Ak to nevieš nájsť, pozri si to v manuáli alebo napíš presný typ a značku monitora.
Ďakujem Chobot nie som v tom zbehlá, voľačo som pokafrala, takže monitor je ASUS VW192s, pomôž mi prosím ťa, lebo už ma oči z toho bolia
Chobot
29.01.08,09:54
Ďakujem Chobot nie som v tom zbehlá, voľačo som pokafrala, takže monitor je ASUS VW192s, pomôž mi prosím ťa, lebo už ma oči z toho bolia

Manuál si môžeš stiahnuť tu:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/LCD%20Monitors/VW19/VW192/e2682_vw192-series.pdf

Natívne rozlíšenie tohto monitora je 1440x900 (nastav si to podľa hore uvedeného postupu).

Následne stlač na 2-4 sek. tlačítko SPLENDID. Mionitor sa sám resetuje.
holubička1
29.01.08,10:12
Manuál si môžeš stiahnuť tu:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/LCD%20Monitors/VW19/VW192/e2682_vw192-series.pdf

Natívne rozlíšenie tohto monitora je 1440x900 (nastav si to podľa hore uvedeného postupu).

Následne stlač na 2-4 sek. tlačítko SPLENDID. Mionitor sa sám resetuje.

ďakujem Ti pekne, pomohol si mi problém bol aj v tých farbách aký je rozdiel medzi 16 a 32 bitov?
Chobot
29.01.08,10:42
ďakujem Ti pekne, pomohol si mi problém bol aj v tých farbách aký je rozdiel medzi 16 a 32 bitov?

Dúfam, že to podám jednoducho a zrozumiteľne -

farba každého pixela je definovaná nejakým kódom, ktorý môže mať rôznu dĺžku.

1-bit reprezentuje hodnotu "0" alebo "1" a je to typické pre monochromatický monitor, teda pixel je buď biely alebo čierny.

Pokiaľ je farba definovaná 4 bitmi, tak to je nejaká kombinácia napr. "0001", "1001", "1101", takto je možné definovať 16 farieb. Toto bolo typické pre prvé počítače, napr. Amiga, Atari, ktoré zobrazovali 16 farebnú škálu, teda obraz sa skladal zo 16 farieb (resp. ich odtieňov).

Čím viac bitov je použitých pre zobrazenie farby, tým väčšia škála farieb sa dá definovať. 16 bitová hĺbka farby bude teda reprezentovať nejaký kód farby v takejto forme "0010011100110010". Kombináciou tých núl a jednotiek je možné definovať až 2 na 16-tu = 65,536 farebných odtieňov.

Najvyšší počet farieb sa dá dosiahnuť 24 bitovou hĺbkou a to cez 16 miliónov odtieňov.

A prečo je 32 bitová hĺbka? - Prakticky je to nevyužiteľné pre samotnú farbu, lebo takto by a dalo definovať až 4 miliardy farieb, čo nemá praktický význam. V 32 znakoch (bitoch) je 24 bitov pre farbu a 8 bitov je vyhradených pre iné informácie a zložky obrazu (napr. Alpha transparentnosť, tieňovanie a vytvorenie 3D efektu).

Stačí takto?
holubička1
29.01.08,11:05
OK. stačí super Ď. Mám ďalší problém dnes excelujem, v e-mail pošte zas tragédia, otvorím outl.expr. chyba zamrzne, tak reštart. otvorím a všetka doručená je fuč, došlá je v poriadku a doručenej niet a mala som jej tam dosť, čo sa mi mohlo stať, neviš mi prosím ťa s týmto poradiť, prosíím, už som dnes v koncoch........... stále niečo ...
Chobot
29.01.08,11:28
OK. stačí super Ď. Mám ďalší problém dnes excelujem, v e-mail pošte zas tragédia, otvorím outl.expr. chyba zamrzne, tak reštart. otvorím a všetka doručená je fuč, došlá je v poriadku a doručenej niet a mala som jej tam dosť, čo sa mi mohlo stať, neviš mi prosím ťa s týmto poradiť, prosíím, už som dnes v koncoch........... stále niečo ...

Aký máš e-mail? Lokálny alebo máte mailové schránky na serveri?
holubička1
29.01.08,11:44
ťažká otázka, neviem čo to je konc. t-network.sk
Chobot
29.01.08,11:58
ťažká otázka, neviem čo to je konc. t-network.sk

Asi používaš POP3 službu, a keďže neviem takto zistiť, či sa ti maily ukladajú na tvojom PC alebo či ich len čítaš na vyžiadanie cez server, tak ti neviem pomôcť.

Myslím, že ich ale nájdeš, ak sa prihlásiš na stránke t-network.sk do svojej poštovej schránky.
holubička1
29.01.08,12:15
Hm tak škoda, je to cez POP3 to viem, ale tam som to tiež nenašla, tam nie je nič:mee:
Chobot
29.01.08,12:49
Hm tak škoda, je to cez POP3 to viem, ale tam som to tiež nenašla, tam nie je nič:mee:

POP3 je len protokol (spôsob komunikácie tvojho PC so serverom), tam nič nenájdeš.

Pokiaľ máš nastavené, že e-maily sa ti sťahujú do PC, tak Outlook ich ukladá do niektorého podadresára v adresári Documents and Settings\"meno užívateľa"\Local settings\Microsoft , len neviem, kam presne, lebo ja používam Microsoft Outlook. Tam sú všetky skupiny e-mailov, ale nie indvididuálne uložené, ale v jednom či viac veľkých balíkoch. Tie balíky budú mať taký názov, ako bol názov adresára v Outlooku. Skús sa tam prehrabať, možno objavíš niečo ako Došlá pošta, či Doručená plus nejaká koncovka (pravdepodobne .pst).

Takže pozri tam alebo cez nastavenia skús načítať poštu.
holubička1
29.01.08,13:14
POP3 je len protokol (spôsob komunikácie tvojho PC so serverom), tam nič nenájdeš.

Pokiaľ máš nastavené, že e-maily sa ti sťahujú do PC, tak Outlook ich ukladá do niektorého podadresára v adresári Documents and Settings\"meno užívateľa"\Local settings\Microsoft , len neviem, kam presne, lebo ja používam Microsoft Outlook. Tam sú všetky skupiny e-mailov, ale nie indvididuálne uložené, ale v jednom či viac veľkých balíkoch. Tie balíky budú mať taký názov, ako bol názov adresára v Outlooku. Skús sa tam prehrabať, možno objavíš niečo ako Došlá pošta, či Doručená plus nejaká koncovka (pravdepodobne .pst).

Takže pozri tam alebo cez nastavenia skús načítať poštu.
Posledný dotaz nemôžem vôbec nájsť adresár Local setting, ale stiahla som si program na obnovu dát restoration Verze, tam vidím tie súbory " local setting, neviem síce ako boli vymazané ale neviem ako ich obnoviť do tej pošty, nevieš mi s tým poradiť?
Chobot
29.01.08,13:40
Posledný dotaz nemôžem vôbec nájsť adresár Local setting, ale stiahla som si program na obnovu dát restoration Verze, tam vidím tie súbory " local setting, neviem síce ako boli vymazané ale neviem ako ich obnoviť do tej pošty, nevieš mi s tým poradiť?

Neverím, že by si bola vymazala adresár Local Settings. To by ti veľa vecí prestalo fungovať.

Treba ísť cez C: > Documents and Settings > meno užívateľa, pod akým sa prihlasuješ do PC > a potom Local settings.

A nedávaj obnovovať ten nájdený adresár, pokiaľ naozaj nevieš, prečo to robíš a odkiaľ je, lebo to môže byť nejaký starý adresár, trebárs aj z predchádzajúcej inštalácie Windowsu a len by si si zbytočne rozhasila PC.

Ak si si istá, že si to vymazala, môžeš ho obnoviť do nejakého záložného adresára pre prípad istoty, ale zatiaľ ho nepoužívaj.
holubička1
29.01.08,14:16
Ešte som našla na nete oe-mail recovery, to všetko našlo ale nedá sa to uložiť lebo je to trial verzia, tam ukazuje že tam ten priečinok local setting je ale ja ho neotvorám normálne keď idem ce C./:mee: