sybila3
30.06.07,15:49
Ahojte, prišlo mi z registra obchodu a živnosti, že poplatok za zápis do Registra obchodu a živnosti, - šek na 1480,-. To nie je povinné dúfam, keď začínam podnikať?
adv
01.07.07,10:45
nie. su to klamari. treba to zahodit do kosa.
rickman
01.07.07,11:04
Chcelo by to zriadit sekciu klamarov, podvodnikov, MLM, pyramid atd.. :)
Stacilo by potom pozriet do zoznamu a bolo by vsetko jasne ;)
sybila3
01.07.07,13:08
Díky za informácie, už som to hodila do koša.
zsazsula
01.07.07,13:58
dobre že som stihla zaregistrovať s.r.o a hneď tento týždeň prišli až 3 reg. obchodu a živnosti , reg. obchodu SR a nakoniec register obchodných spoločností SÚ ŠIKOVNÝ ČO...................
alderonka
01.07.07,15:35
Na toto by mali upozorňovať v médiach. Poznám dosť ľudí, ktorí si mysleli, že je to nejaký povinný registračný poplatok a zaplatili. Pritom to treba hodiť do koša a za hlavu ...
M3G
01.07.07,18:12
Chcelo by to zriadit sekciu klamarov, podvodnikov, MLM, pyramid atd.. :)
Stacilo by potom pozriet do zoznamu a bolo by vsetko jasne ;)

http://www.naklady.sk/register-obchodu-zivnosti-pozor.php
rickman
01.07.07,18:23
juraj25
03.12.07,15:37
podvodníci! nič iné! prišlo to aj mne.
Filip Glasa
03.12.07,16:39
coro
03.12.07,21:58
Mrzí ma že takéto jednanie nie je trestným činom. Podvodníkom sa darí hlavne vďaka podpore našich zákonodarcov..
lastic
04.03.08,06:11
Zaregistrovali sme sa ako nová s.r.o. Do týždňa nám prišli
dve poukážky na návrh zápisu do registra obchodných spoločností
a registra obchodu SR. Mysleli sme si, že je to povinné a treba
to platiť. Vďaka porade si uľahčujeme rozhodovanie pri podnikaní.
Oceňujem Vaše rýchle a aktuálne informácie.
anklar
14.04.08,13:29
Priatelia, dnes aj mňa poctili svojím listom. V prvom momente som si myslela, že Živnostenský register zanikol a vznikol akýsi nový, spoplatnený Register obchodu a živností. Pre istotu som otravovala váženého človeka, aby som sa ho spýtala na vec (poskytol mi postačujúce vysvetlenie). Také google mi ani nezišlo na um, až neskôr. A, predstavte si, že info z google človeka odkazuje aj na Poradu. No teda, povedzte: no nie je to fakt skvelá stránka? Je, je!
Filip Glasa
16.04.08,10:55
Night_bird
02.09.08,15:19
jj presne dnes (cca mesiac po mojom registrovani na Zivnostenskom urade) som dostal podobny dopis s hlavickou REGISTER OBCHODU A ZIVNOSTI,konkretne of firmy FIRMDATA,Bratislava Kopcianska 20 - ICO:36576930.A presne na tento poplatok 1480 SK.Je neuveritelne ako sa niektore firmy dokazu spravat drzo.Nastastie tiez povazujem taketo listy za blbost pretoze ak sa jedna o vazne veci su posielane formou doporucenej posty a nie takto... A navyse urcite nie pod hlavickou nejakej FIRMDATA Slovenska republika...Okrem Zivnostenskeho,Danoveho,socialne poistovni a Zdravotnej ma ziadne ine "institucie" netrapia..
slabikar
02.09.08,17:33
mne prisli 2 taketo listy a jak je to **** mozne, ze mi prisli sucasne s listom o zapise sro do ORSR?????? to akoze kto posuva informacie tretej osobe????
Filip Glasa
03.09.08,04:37
to akoze kto posuva informacie tretej osobe????

nie je problém nové firmy ťahať s http://www.orsr.sk a http://www.zrsr.sk
azla
03.09.08,05:32
nie je problém nové firmy ťahať s http://www.orsr.sk a http://www.zrsr.sk

Nemyslím si, že tieto firmy ťahajú informácie z tejto databázy.

Vychádzam z tejto skutočnosti.

Spoločnosť bola zaregistrovaná 6.8.2008.Predtým som si nevšímala ako často aktualizujú register, ale nemala som pocit, že sú nejaké dlhé intervály.
V tomto čase som to sledovala a stále boli údaje aktuálne k dátumu 31.7.2008; (žeby dovolenky ?)
- až 18.8.2008 ich zauktualizovali a dali dátum aktualizácie 15.8.2008.
Návrhy na zápis spoločnosti do Registra obchodu a živnosti a Registra obchodu SR aj s poukážkami prišli s dátumom vystavenia 8.8.2008.
Vtedy som si sama kládla otázku, odkiaľ čerpajú informácie, keď aktuálne údaje neboli prístupné ani na stránke obchodného registra ani na stránke živnostenského registra (aj ten som sledovala).

... ostáva iná tretia cesta, ... alebo Obchodný vestník ?
slabikar
03.09.08,06:59
nie je problém nové firmy ťahať s http://www.orsr.sk a http://www.zrsr.sk

na tychto weboch este neboli udaje! po tom co mne prislo potvrdenie ORSR sucasne s 2 listami od tych darmožráčov, zhruba o 5 dni sa to objavilo aj na webe
vmsux
03.09.08,13:07
Nahodou... cim je zly ich napad takto zarabat? Aj mne prisiel o nich jeden list. Som si to precital a hned bolo jasne, co to je.
A sa mi to aj zapacilo. Je to zaujimave zarabat na blbosti inych ludi...
Ked si niekto nieje isty, staci zavolat poinformovat sa, alebo pozriet internet. A nie hned platit.
Zoltán Kovács
03.09.08,13:09
Nahodou... cim je zly ich napad takto zarabat? Aj mne prisiel o nich jeden list. Som si to precital a hned bolo jasne, co to je.
A sa mi to aj zapacilo. Je to zaujimave zarabat na blbosti inych ludi...
Ked si niekto nieje isty, staci zavolat poinformovat sa, alebo pozriet internet. A nie hned platit.


Je to neetické, a zavádza do omylu. Preto mne sa takéto podnikanie nepáči.
slabikar
03.09.08,13:28
Nahodou... cim je zly ich napad takto zarabat? Aj mne prisiel o nich jeden list. Som si to precital a hned bolo jasne, co to je.
A sa mi to aj zapacilo. Je to zaujimave zarabat na blbosti inych ludi...
Ked si niekto nieje isty, staci zavolat poinformovat sa, alebo pozriet internet. A nie hned platit.


asi si nepochopil podstatu. ide o to, ze este ani na webe orsr.sk nebolo nic a vela ludi dostalo listy sucasne s potvrdenim o zapise. podstata je ta, ze odkial oni maju udaje? je to nelegalne, uz chapes?
riccado
03.09.08,14:42
asi si nepochopil podstatu. ide o to, ze este ani na webe orsr.sk nebolo nic a vela ludi dostalo listy sucasne s potvrdenim o zapise. podstata je ta, ze odkial oni maju udaje? je to nelegalne, uz chapes?

on pochopil podstatu. pocul si niekedy o Obchodnom vestniku? vsetky nove zapisy ako aj zmeny zapisov tam vychadzaju cca. 3 dni po vykonani zapisu v OR.
slabikar
03.09.08,16:41
on pochopil podstatu. pocul si niekedy o Obchodnom vestniku? vsetky nove zapisy ako aj zmeny zapisov tam vychadzaju cca. 3 dni po vykonani zapisu v OR.

napis mi tu web stranku a chcem hned na to pozriet
riccado
03.09.08,17:18
vmsux
04.09.08,13:44
Lienkovo
08.09.08,09:15
aj mne to prislo a nemienim to zaplatit, ved na zaciatku je tolko vydavkov na podnikanie ;)
betka
09.09.08,18:06
Aj mne prišlo.:D
Odkladala som, pretože som verila, že nájdem info na porade, či platiť, alebo nie. (ešteže existuje porada).
Predstavte si, že som sa pokúšala volať na tieto spoločnosti po dva dni, zvoní, zvoní a nikto nikde. :eek:
slabikar
09.09.08,18:08
asi zalozim Slabikar s.r.o. a budem robit to iste podnikanie :)
Ajuška
09.09.08,18:13
Aj mne prišlo.:D
Odkladala som, pretože som verila, že nájdem info na porade, či platiť, alebo nie. (ešteže existuje porada).
Predstavte si, že som sa pokúšala volať na tieto spoločnosti po dva dni, zvoní, zvoní a nikto nikde. :eek:

Po namáhavej práci, ktorú odviedli majú predsa právo na oddych(dakde v exotike)...:D...
rickman
10.09.08,11:26
asi zalozim Slabikar s.r.o. a budem robit to iste podnikanie :)

Mozem sa pridat? Budem lizat znamky :).

Tak ci tak, moze sa to niekomu nepacit - ale ten napad je jednoducho dobry a myslim si, ze zarobil nemale peniaze. Akurat by mali vediet, kedy prestat, kym sa do nich niekto poriadne neobuje. Inac sa tomu neda nic vytknut :rolleyes:.
slabikar
10.09.08,13:53
Mozem sa pridat? Budem lizat znamky :).

Tak ci tak, moze sa to niekomu nepacit - ale ten napad je jednoducho dobry a myslim si, ze zarobil nemale peniaze. Akurat by mali vediet, kedy prestat, kym sa do nich niekto poriadne neobuje. Inac sa tomu neda nic vytknut :rolleyes:.

mno, preco by sa do nich mal niekto obut? ved normalne si prevadzkuju register firiem, ktory tvoria oni a drzia ho v sufliku a len hlupy clovek im zaplati
chlap
10.09.08,18:42
mno, preco by sa do nich mal niekto obut? ved normalne si prevadzkuju register firiem, ktory tvoria oni a drzia ho v sufliku a len hlupy clovek im zaplati

Nedržia ho v šuflíku ...... http://www.rosr.sk/
slabikar
10.09.08,20:10
Nedržia ho v šuflíku ...... http://www.rosr.sk/

no to je jedna z tych troch. ostatne dve maju ake weby?
rickman
11.09.08,04:12
Počet záznamov 153 655.

To nemyslia vazne. Prave o tom som pisal.. Prepocitajte si to sumou seku.

Aj ked ... neverim, ze 150tis. ludi im na to skocilo. Ak ano, tak sa vobec necudujem :). Akurat som na seba zly, ze to nenapadlo mne ako prvemu :). Potom by ste sice pindali na mna, ale to by ma asi velmi netrapilo ;).
slabikar
11.09.08,05:49
Akurat som na seba zly, ze to nenapadlo mne ako prvemu :). Potom by ste sice pindali na mna, ale to by ma asi velmi netrapilo ;).

ja by som nepindal, ja by som tiez take urobil. ty na mna tiez nie, nie? :D
rickman
11.09.08,10:52
No ak by som mal nieco podobne, tak urcite nie :D. Zacinaju sa mi vynarat nove variacie toho isteho napadu, a to nie je dobre :).

"Vzdy je miesto minimalne pre 2. Len o tom musia obaja vediet."
- ja
chlap
12.09.08,05:21
Nedržia ho v šuflíku ...... http://www.rosr.sk/

A mimochodom, moja firma tam je uvedená, aj keď som nezaplatil.... tak ako drvivá väčšina ostatných - inak by ich web nemal požadovanú dôveryhodnosť, ak by tam boli zapísané iba firmy, čo zaplatili.
rickman
12.09.08,14:11
Davam do pozornosti e-mail:

OD: Martin Mikeska - KEY Business [mikeska@keybusiness.sk]
PREDMET: PONUKA: prevod zakladneho imania na euro / OFFER: the basic capital change on euro

Taktiez zjavne cerpa priamo od ludi z registrov. Prislo mi to totiz na adresu, ktoru som uviedol v ZL.
lachim1
14.09.08,16:32
Re: register obchodu a živnosti
Najzaujmavejšie na tom je ,že ja som dostal dve ponuky na
zaregistrovanie do " registra" . Zahodil som obe hlavne na podklade rozdielnej sumy, za ktorú chceli registrovať.A to najlepšie nakoniec AJ TAK SOM SA NAŠIEL v registri ????
JM1968
24.09.08,16:58
zdravím poraďáci, prosím Register obchodu SR a Register obchodu Slovenskej republiky sú asi rôzne firmy, ale ani jednej netreba platiť po vzniku SRO?Ďakujem
JM1968
24.09.08,17:14
Na tom Registri obchodu Slovenskej republiky som si dodatočne všimla Firminfo s.r.o., takže tak....do koša s oboma.
Ajuška
24.09.08,17:56
Na tom Registri obchodu Slovenskej republiky som si dodatočne všimla Firminfo s.r.o., takže tak....do koša s oboma.

Ak im chceš prispieť na blahobyt... stačí zaplatiť...:---
JM1968
25.09.08,07:06
Ak im chceš prispieť na blahobyt... stačí zaplatiť...:---
Hneď som ich chcela vyhodiť, ale potom som si všimla, že na str.orsr.sk, kde uvádzajú vedľa výpisov firiem, aj zbierku listín,nič v nej nemáme....tak ma zneistili, či jedna z tých firiem nezodpovedá za zbierku listín...šikovní sú
a ďakujem
JM1968
26.09.08,07:54
dnes dorazil aj Register obchodu a živnosti Firmdata ....
Pru
08.11.08,17:51
No a kto to náhodou zaplatiť, môže si to zaúčtovať do réžie?
slabikar
09.11.08,08:21
poslite tym firmam ospravedlnujuci list, ale ze na charitu ste uz prispeli
Dav
09.11.08,08:39
No a kto to náhodou zaplatiť, môže si to zaúčtovať do réžie?
Áno, je to réžia. VOZD , réžia JÚ, 518 Služby PÚ.
Laguna13
25.02.10,06:39
Pred časom došla mojim známym zloženka od FIRMDATA a dnes od INFORMATIK, spol.s r.o. Odeská 69 Bratislava 214 - za elektronický zápis do Registra obchodu a živnosti. Takže to tiež skončí v koši. Na ich webovej stránke :www.or.sk ponúkajú zápis. Takže to netreba platiť.
Vďaka PORADE, že sa vieme orientovať v tomto svete klamstva a podvodov.
Altruistka11
12.05.10,19:19
Ja som ich ponuku dostala tento tyzden. Ako vidim, ani po troch rokoch ich tieto aktivity este nepresli (tema vznikla v roku 2007).

Tiez som rada, ze si staci kliknut na poradu a clovek si je na istom. Dik kamosi.
Economic
12.05.10,19:24
Ja som ich ponuku dostala tento tyzden. Ako vidim, ani po troch rokoch ich tieto aktivity este nepresli (tema vznikla v roku 2007).

Tiez som rada, ze si staci kliknut na poradu a clovek si je na istom. Dik kamosi.

Bohužiaľ, pokiaľ budú mať sponzorov, tak do tedy budú na trhu. Keď im nik za to platiť nebude, nebudú tu.... Budú musieť vymyslieť ďalšiu habaďúru ako nachytať ľudí....
miso2201
13.05.10,04:00
Ako, zas www.or.sk nie je zla vec, vies, je tam aj DIC. Nas ale do toho zaradili aj bez toho aby sme nieco platili (aspon teda myslim). Takze platit urcite nie... Ale byt tam je fasa vec, pouzivam to casto :)
šalke
13.05.10,10:46
Tiež som si založil živnosť len pred pár dňami a už mi prišiel domov šek na 49EUR. Fakt dobrý BIZNIS, firma, ktorá sa tvári ako štátna inštitúcia rozposiela začínajúcim živnostníkom šeky. A odkiaľ už majú moje IČO?
akina
13.05.10,11:39
Na internete je zverejnený živnostenský register, tam si nájdu v reálnom čase každého nového podnikateľa.
strongsk
11.08.10,21:00
prislo to aj mne hanba im.
vmsux
14.08.10,21:45
Ako, zas www.or.sk nie je zla vec, vies, je tam aj DIC. Nas ale do toho zaradili aj bez toho aby sme nieco platili (aspon teda myslim). Takze platit urcite nie... Ale byt tam je fasa vec, pouzivam to casto :)

Je tam DIC len platitelov DPH (aj to nie vsetkych), ak sa nemylim, lebo DIC nikde volne dostupne nie je. Da sa najst len IC DPH.
voo
30.03.11,06:04
Ahojte, aj mne to vcera prislo. Samozrejme som to hned zahodil. Uz ked som na obalke videl s.r.o. vedel som ze to asi nebude nic dolezite. Ale velmi sa mi paci ze hned prikladaju sek..co ak nahodou:). Mmch kedze sa trochu pohybujem v IT, celkom by ma zaujimalo ako sa dostavaju k informaciam. Samozrejme viem ze existuje orsr.sk zrsr.sk, ale moja zivnost je aktivna az od 1.4.2011 v zrsr.sk je uz sice zapisana. Hlavne ma zaujima ako si vedia odsledovat kto kedy zivnost pridal. Hlavne datum, nevsimol som si zeby sa na zrsr.sk dalo vyhladavat podla datumu. Cize predpokladam ze maju pristup na databazu (netusim preco a ako sa k tymto pristupom dostali, resp. odkial ako sro, maju opravnenie sa v tejto DB hrabat - mmch ak by som mal pristupy do takychto db, bolo by veeelmi jednoduche to zneuzit a spenazit) a ak uz raz ten pristup mate, je velmi jednoduche vyselektovat si datum pridania, pretoze je dost pravdepodobne ze denne sa na slovensku pridaju 10tky zivnosti, rovnako sa kopa zivnosti rusi, takze neverim ze to sleduju manualne - a kvoli tomu su az tak aktualny...mozno pisem blbost, ale predpokladam ze maju pristup az ku zdroju...
dragan.michal
30.03.11,07:17
Mmch kedze sa trochu pohybujem v IT, celkom by ma zaujimalo ako sa dostavaju k informaciam.

Kedže sa pohybuješ v IT tak by si mohol vedieť, že sa dá naprogramovať crawler ktorí dané údaje šťahuje, porovná ich v ich DB a keď tam nejaký subjekt pribudne tak vedia, že ide o nový subjekt. Prípadne si rovnos sťahujú všetky položky a tie zapisujú do DB.
voo
30.03.11,07:41
Kedže sa pohybuješ v IT tak by si mohol vedieť, že sa dá naprogramovať crawler ktorí dané údaje šťahuje, porovná ich v ich DB a keď tam nejaký subjekt pribudne tak vedia, že ide o nový subjekt. Prípadne si rovnos sťahujú všetky položky a tie zapisujú do DB.

jou, nevedel, ale uz viem..akurat som o tom cital na wiki. Zase nemozem vediet vsetko :) dik za info..
Dodkoo
14.01.12,18:35
Ja dnes vyberal schránku a tiež mi došlo Register obchodu a živností šek na 57 €. Takisto z toho dňa je doporučený list z daňového.
Economic
15.01.12,07:05
Šek rovno do koša.
heja3
19.07.12,06:50
Pozor, zase posielajú Aktualizáciu údajov firmy - Slovenský Internetový register - ale z firmy DAD Deutscher Adressdienst GmbH, Alter Wall 65, 204 57 Hamburg, Nemecko - na druhej strane malým písmom Objednávka uverejnenia - 958€/rok !!!! DO KOŠA !!!
Economic
19.07.12,15:34
Toto je hrôza, že takéto firmy sú ešte stále na svete a takýmto spôsobom okrádajú ľudí....
v.v
07.11.12,17:54
Aj manželovi prišiel dnes pozdrav z Registra obchodu a živnosti samozrejme aj šek na 59.-eur. Zaráža ma, že k 30.10.2012 robil zmenu v živn.liste a už ho našli. Alebo ide o čistú náhodu? Ale ak by som nenašla túto tému, rozmýšľala by som o platení, ďakujem.:)
Economic
07.11.12,17:57
Ja pre istotu všetkým svojim klientom hneď hovorím, že skôr, než im príde výpis z OR príde im "pozdrav" na platenie, tak im poradím, aby si s ním zakúrili rovno v krbe (a ak ho nemajú, že ho majú nasmerovať rovno do koša.
A sú zlatí, ešte mi aj zahlásia, že som mala pravdu a že pozdrav dostali... a urobili ako som im povedala.
Citty
01.02.13,14:12
A čo mám robiť keď som bola taká hlúpa a zaplatila to? Môžem to očakávať ďalej, sú z toho nejaké skryté povinnosti? Ako to zrušiť? Peniaze už neuvidím, no dúfam že už z toho nič iné neplynie....:mad: (ach já naivná začínajúca živnostníčka )
Economic
01.02.13,14:16
A čo mám robiť keď som bola taká hlúpa a zaplatila to? Môžem to očakávať ďalej, sú z toho nejaké skryté povinnosti? Ako to zrušiť? Peniaze už neuvidím, no dúfam že už z toho nič iné neplynie....:mad: (ach já naivná začínajúca živnostníčka )


Poslala by som im výpoveď "zo zmluvy " s pekným popisom.... aby sa to neopovážili predlžiť na ďalšie obdobie...
Citty
01.02.13,14:41
čo myslíte s pekným popisom?
Citty
01.02.13,14:44
čo máte namysli pekný popis?
Economic
01.02.13,14:48
čo máte namysli pekný popis?

No predsa akým neférovým spôsobom a hlavne zmätočným použitím úradných slovenských znakov a zmätočným obchodným menom spoločnosti lákajú od ľudí peniaze....

Ja osobne by som si nič neodpustila, čo mám na srdci, keby som im takto sprosto naletela.
Citty
01.02.13,14:57
ďakujem za radu, určite niečo podniknem, lebo čakaním na niečo nové by ma asi porazilo
pavol54
01.02.13,15:26
Minule mi títo volali že či sa niečo zmenilo a aby som im dal mail, a opakovane upresnil adresu ja im "obchodný register je verejne prístupný a všetko je tam aktuálne" a ženský hlások zase tú adresu mi teda potvrdíte? ja že "telefonicky sa odo mňa nič nedozvedia, a budem sa opakovať všetko je v OR..." vtieravé ako pitralón.
Citty
01.02.13,16:59
tiez ste to zaplatili?
Citty
01.02.13,17:01
taka bola ich reakcia po case?
pavol54
02.02.13,05:41
neplatil oni ma chceli asi uloviť, NIKDY NIKOMU ŽIADNE ÚDAJE= NIKOMU NIČ NEPLAŤ
Citty
02.02.13,07:46
ved prave to ze ja uz somzaplatila a neviem co mam teraz robit, viem ze peniaze uz neuvidim ale budem to musiet platit zas? ci ako?