jajk74
30.06.07,22:07
robím v nepretržitej prevádzke a mala som 10 dní OČR a zamestnávateľ mi napísal len 45 hodín a dal mi 2 dni dovolenku z odôvodnením že cez výkend OČR neplatí.Mal pravdu?
Orsz
30.06.07,21:00
robím v nepretržitej prevádzke a mala som 10 dní OČR a zamestnávateľ mi napísal len 45 hodín a dal mi 2 dni dovolenku z odôvodnením že cez výkend OČR neplatí.Mal pravdu?

OČR nikdy zamestnávateľ neplatil - ale Sociálna poisťovňa - a to celú od prvého dňa. Pozor nemýliť si to s dočasnou práceneschopnosťou.
Jana Motyčková
01.07.07,07:08
A OČR platí SP aj za víkendy - ale platí 10 kalendárnych dní. Ak OČR trvala dlhšie, ide o ospravedlnenú neplatenú neprítomnosť v práci. Zamestnávateľ na tú dobu sám od seba nemôže dať dovolenku, ale samozrejme, môže sa na dovolenke so zamestnancom dohodnúť.
jajk74
01.07.07,20:01
viem že OČR platí poisťovňa ale zamestnávateľ mi na výplatnej páske napísal OČR len 45hodín a dva dni dovolenku.OČR som mala od 4.5 do 13.5 to sú dva výkendy a že cez tie dva výkendy OČR neplatí a chýbajú mi hodiny tak mi napísal 2 dni dovolenky
Orsz
01.07.07,20:04
viem že OČR platí poisťovňa ale zamestnávateľ mi na výplatnej páske napísal OČR len 45hodín a dva dni dovolenku.OČR som mala od 4.5 do 13.5 to sú dva výkendy a že cez tie dva výkendy OČR neplatí a chýbajú mi hodiny tak mi napísal 2 dni dovolenky

OČR je navýplatnej páske len pre vydokladovanie dní - ale nie je ním platená. Ak Ti chýbali hodiny v mesiaci do plného časového fondu mimo OČR - dopísal Ti dovolenku - ale nie je to na víkendy. Zrejme máš nepravidelný prac.čas - krátky, dlhý týždeň, alebo je to niečo iné?
Jana Motyčková
02.07.07,07:00
OČR sa platí aj za víkendy. Zamestnávateľ nemôže dať dovolenku počas OČR.