isolta
01.07.07,17:47
Dobry den,
otvarame jazykovu skolu a budeme zamestnavat ucitelov na 2-6 hodin tyzdenne. Je mozne s nimi uzatvorit Dohodu o VP? Alebo musi byt Pracovny pomer?
Dakujem za odpoved
endrju
01.07.07,15:59
Dobry den,
otvarame jazykovu skolu a budeme zamestnavat ucitelov na 2-6 hodin tyzdenne. Je mozne s nimi uzatvorit Dohodu o VP? Alebo musi byt Pracovny pomer?
Dakujem za odpoved

Kedy začínate? Aký je celkový rozsah prác? Kedy končíte?

Ak začínate a končíte cez prázdniny a jazykové kurzy sa budú počas prázdnin viackrát opakovať s tými istými vyučujúcimi, mám pochybnosti, že uzavretie dohody je úplne "kóšer". Ide o opakovanú činnosť, ktorá by sa mala vykonávať na pracovný pomer.

Ak začínate po 1.9.2007, treba si počkať na vyhlásenie novely Zákonníka práce v Zbierke zákonov. Novela má nadobudnúť účinosť od 1.9.2007 a zatiaľ vie asi iba málokto odpovedať na Tvoje otázky, keďže nie sú známe všetky detaily tejto novely.
isolta
04.07.07,10:55
Ok, dakujem. Kedze sme ten typ skoly, kde budeme pracovat prevazne vo vecernych hodinach, nedalo by sa to riesit brigadnickou cinnostou? Ak sa na to pozrieme teraz z dnesneho hladiska, bez ohladu na zmeny, ktore prinesie novy Zakonnik prace. Vies mi poradit, prosim?
isolta
endrju
04.07.07,12:37
Ok, dakujem. Kedze sme ten typ skoly, kde budeme pracovat prevazne vo vecernych hodinach, nedalo by sa to riesit brigadnickou cinnostou? Ak sa na to pozrieme teraz z dnesneho hladiska, bez ohladu na zmeny, ktore prinesie novy Zakonnik prace. Vies mi poradit, prosim?
isolta

Nerozumiem. :confused: Poradiť s čím? :eek:
Ohľadom výberu medzi dohodou a pracovným pomerom som sa vyjadril už v predchádzajúcom príspevku.
Brigádnicka práca prichádza do úvahy iba v prípade dohôd o brigádnickej práci študentov. V tejto téme som zatiaľ nečítal žiadnu zmienku o tom, že prácu majú vykonávať študenti. Alebo sa postupom času téma "vyvinie"? :rolleyes:

Skús ešte raz zrozumiteľne sformulovať to, na čo sa vlastne chceš spýtať. :cool: