gogina
01.07.07,19:04
Mám dilemu ako zaúčtovať, túto operáciu. Konateľ si zaplatil 3-týždňový jazykový kurz nemčiny cez agentúru. Po skončení kurzu dostane certifikát. Spoločnosť sa zaoberá maloobchodom. S nemčinou nepríde do styku, necestuje za kontraktmi do zahraničia, nič sa v spoločnosti neprekladá z nemčiny a naopak, všetko mu dodajú obchodný zástupcovia.Daniari pri kontrole mi to pravdepodobne vyhodia z nákladov jedná sa o dosť vysokú sumu. Je ešte nejaká možnosť ako to správne zaúčtovať aby som sa vyhla zúčtovaniu do nákladov? Za každú radu voprad ďakujem
betka
01.07.07,17:18
V priebehu roka zaúčtujete do nákladov 5xx a na konci roka upravíte ZD tak, že ho zvýšite:
§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
(2) Výsledok hospodárenia alebo rozdiel medzi príjmami a výdavkami podľa odseku 1 pri zisťovaní základu dane sa

a) zvýši o sumy, ktoré nemožno podľa tohto zákona zahrnúť do daňových výdavkov alebo ktoré boli do daňových výdavkov zahrnuté v nesprávnej výške,
b) zvýši o sumy, ktoré nie sú súčasťou výsledku hospodárenia, ale podľa tohto zákona sú zahrnované do základu dane,
c) zníži o sumy, ktoré sú súčasťou výsledku hospodárenia, ale podľa tohto zákona sa nezahrnú do základu dane

Ale ešte predtým si pzrite tento link, je tu usmernenie DRSR, kt. tu pricapila Zita 5, aj Andrej rv tu píše, a podľa tohto sa môžete zariadiť:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=51702&highlight=jazykov%FD+kurz
Danila
01.07.07,19:27
Mám dilemu ako zaúčtovať, túto operáciu. Konateľ si zaplatil 3-týždňový jazykový kurz nemčiny cez agentúru. Po skončení kurzu dostane certifikát. Spoločnosť sa zaoberá maloobchodom. S nemčinou nepríde do styku, necestuje za kontraktmi do zahraničia, nič sa v spoločnosti neprekladá z nemčiny a naopak, všetko mu dodajú obchodný zástupcovia.Daniari pri kontrole mi to pravdepodobne vyhodia z nákladov jedná sa o dosť vysokú sumu. Je ešte nejaká možnosť ako to správne zaúčtovať aby som sa vyhla zúčtovaniu do nákladov? Za každú radu voprad ďakujemTen konateľ už teraz pravdepodobne vie, aké má možnosti kontraktov v Nemecku, prípadne aké má budúce možnosti využitia nemčiny pri svojej činnosti. Ak to vie preukázať, tak výdavok daňový. Ak to preukázať absolútne nevie, tak výdavok nedaňový. Podľa môjho názoru to viem preukázať takmer vždy.
gogina
02.07.07,18:12
Ďakujem za radu, veľmi mi to pomohlo, Prajem príjemný deň všetkým GOGINA