rado.weber
01.07.07,19:17
poradaci, viem ze to to uz bolo spominane, ale potrebujem sa uistit, vopred vam dakujem za pomoc.

Som zivnostnik a od 10.6. zamestnavam dvoch brigadnikov /1DoVP, 1DoBPS/
Brigadnikov som vcas zaregistroval do SP, kedze ide o dohodarov, ZP nie je potrebna.

Obom potrebujem teraz vyplatit odmenu cca 1000Sk, vyhlasenie u mna podpisane nemaju.

Do SP zaslem hlasenie, plus prilohu, to mi je jasne, skor ma zaujima co s DU.

Ak sa nemylim, tak by malo stacit hlasenie, ktore sa posiela raz za 3 mesiace, to znamena, ze teraz len poslem zrezenu zrazkovu dan a o 3 mesiace hlasenie mojmu DU. Je to ok ?
Dufam, ze sa netreba na DU zvlast prihlasovat, ze som platitelom dane.

dufam, ze je tento postup ok ?
prosim dajte mi vediet, ci treba este nieco viac.

vopred dakujem
ola
01.07.07,17:40
Pokiaľ budeš odvádzať zrážkovú daň, tak musíš na daňový úrad zasielať mesačne, tzv. "Oznámenie platiteľa dane....." Pokiaľ by daň bola preddavková tak sa zasiela "Prehľad..." štvrťročne

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak.
rado.weber
01.07.07,18:05
[quote=ola;491164]Pokiaľ budeš odvádzať zrážkovú daň, tak musíš na daňový úrad zasielať mesačne, tzv. "Oznámenie platiteľa dane....." Pokiaľ by daň bola preddavková tak sa zasiela "Prehľad..." štvrťročne

ahoj dakujem, za info , kde zozeniem to tlacivo oznamenie platitela dane ?

a este ohladne tej registracie, da sa to vybavit aj postou ? Ze jednoducho poslem DU informaciu ze od obdobia XY. budem platit zrazkovu dan, alebo tam musim ist osobne ?
polka
01.07.07,18:11
[quote=ola;491164]Pokiaľ budeš odvádzať zrážkovú daň, tak musíš na daňový úrad zasielať mesačne, tzv. "Oznámenie platiteľa dane....." Pokiaľ by daň bola preddavková tak sa zasiela "Prehľad..." štvrťročne



Pokiaľ sa nemýlim, "Oznámenia platiteľa dane..." boli od 1.1.2007 zrušené a nahradené "Prehľadom o zrazených a odvedených preddavkoch na daň...", do ktorých sa zapisuje aj zrážková daň a bonus na dieťa a posiela sa na DÚ štvrťročne.
evina
01.07.07,18:13
[quote=ola;491164]Pokiaľ budeš odvádzať zrážkovú daň, tak musíš na daňový úrad zasielať mesačne, tzv. "Oznámenie platiteľa dane....." Pokiaľ by daň bola preddavková tak sa zasiela "Prehľad..." štvrťročne



Pokiaľ sa nemýlim, "Oznámenia platiteľa dane..." boli od 1.1.2007 zrušené a nahradené "Prehľadom o zrazených a odvedených preddavkoch na daň...", do ktorých sa zapisuje aj zrážková daň a bonus na dieťa a posiela sa na DÚ štvrťročne.

Nemýliš sa , je to presne tak...posiela sa kvartálny Prehľad, a potom do 31.3. nasledujúceho roka Ročné Hlásenie....
rado.weber
01.07.07,18:14
poradaci a co s tou registraciou platitela dane na DU? Staci ked im len poslem vyhlasenie, alebo si budem musiet kvoli tomu urobit vylet na DU?
evina
01.07.07,18:16
poradaci a co s tou registraciou platitela dane na DU? Staci ked im len poslem vyhlasenie, alebo si budem musiet kvoli tomu urobit vylet na DU?

Na stránke www.drsr.sk máš daňové tlačivá a tam aj tlačivá na príslušné registrácie.
jamis
01.07.07,18:18
poradaci a co s tou registraciou platitela dane na DU? Staci ked im len poslem vyhlasenie, alebo si budem musiet kvoli tomu urobit vylet na DU?
Musíš zájsť osobne a vypísať tlačivo na registráciu.
evina
01.07.07,18:24
Musíš zájsť osobne a vypísať tlačivo na registráciu.

Prečo osobne, ja posielam aj registrácie poštou a bez problémov?
ola
01.07.07,18:45
Pokiaľ sa nemýlim, "Oznámenia platiteľa dane..." boli od 1.1.2007 zrušené a nahradené "Prehľadom o zrazených a odvedených preddavkoch na daň...", do ktorých sa zapisuje aj zrážková daň a bonus na dieťa a posiela sa na DÚ štvrťročne.

....aha, takže som dostala zlú informáciu a tú som poslala ďalej....
rado.weber
01.07.07,19:58
mam este jednu poslednu otazku, ak mam len tych dohodarov, tak na danovy urad posielam len to hlasenie, raz za 3 mesiace a to by malo byt vsetko, ze ?
evina
01.07.07,20:09
mam este jednu poslednu otazku, ak mam len tych dohodarov, tak na danovy urad posielam len to hlasenie, raz za 3 mesiace a to by malo byt vsetko, ze ?

...a po skončení roka do 31.03. ročné Hlásenie..