Yuya
01.07.07,22:50
Musi SZCO a zaroven dochodca podat Vypis z DP do SP, ak mal prijmy nizsie ako 45408,-, cize nemal povinnost podat DP za rok 2006? Takze ja vlastne ani neviem aky by mal danovy zaklad a nemam to na zaklade coho vypisat.

A este jedna otazka? Moze sa podat Vypis z DP za rok 2006 aj dnes 2.7.07, kedze 30.06.07 pripadol na sobotu, alebo posledny termin bol v piatok 29.06.07?
Orsz
01.07.07,20:54
Musi SZCO a zaroven dochodca podat Vypis z DP do SP, ak mal prijmy nizsie ako 45408,-, cize nemal povinnost podat DP za rok 2006? Takze ja vlastne ani neviem aky by mal danovy zaklad a nemam to na zaklade coho vypisat.

A este jedna otazka? Moze sa podat Vypis z DP za rok 2006 aj dnes 2.7.07, kedze 30.06.07 pripadol na sobotu, alebo posledny termin bol v piatok 29.06.07?

Posledný termín je 2.7, ale mnohí to s radosťou :rolleyes: prinesú aj po tomto termíne. Nuž ak nepodal DP - tak nemá ten výpis z čoho byť.
Yuya
02.07.07,11:14
Vychadzam z toho, ze je SZCO /aj ked len sprostredkovatel poistenia/ a docitala som sa na Porade, ze ak je niekto SZCO, aj ked mu nevznikne povinnost platit preddavky, musi podat Vypis z DP do SP. Tak teraz neviem.
Orsz
02.07.07,11:22
Vychadzam z toho, ze je SZCO /aj ked len sprostredkovatel poistenia/ a docitala som sa na Porade, ze ak je niekto SZCO, aj ked mu nevznikne povinnost platit preddavky, musi podat Vypis z DP do SP. Tak teraz neviem.

To je pravda, ale v tomto prípade nebolo ani DP podané. Inak čo sa týka SZČO - ja by som DP dala pri akomkoľvek príjme - ide len o to, že by neplatil žiadnu daň. Takže neviem, či si urobila dobre, ak si ho nepodala (podotýkam iba z titulu SZČO, keby mal príležitostné príjmy a iné, vtedy by som nepodala, ak by nepresiahlo hranicu, ale pri SZČO v každom prípade). Inak aj pri nulovom obrate sa dáva na DU aspoň písomné oznámenie, že za rok XY som nemal žiadne príjmy z podnikateľskej činnosti.
Yuya
02.07.07,13:50
Oznamenie na DU som dala, ale mna trrapi ten Vypis z DP pre SP. Ci sa naozaj nemusi dat, ked sa nepodavalo DP za rok 2006.
Orsz
02.07.07,15:32
Oznamenie na DU som dala, ale mna trrapi ten Vypis z DP pre SP. Ci sa naozaj nemusi dat, ked sa nepodavalo DP za rok 2006.

Poistné do SP platiť nebude pre nízky príjem, tak myslím, že netreba v tomto prípade.
Pepa
02.07.07,16:05
Oznamenie na DU som dala, ale mna trrapi ten Vypis z DP pre SP. Ci sa naozaj nemusi dat, ked sa nepodavalo DP za rok 2006.
Samotný názov - výpis z daňového priznania - je jasný. Ak nebolo daňové priznanie podané, nieto z čoho výpis robiť.