Katarina5555
02.07.07,06:35
Dobré ráno,

Potrebujem poradiť ako sa zaúčtuje nasledovné.

našim výrobkom sú aj vajcia, tie sme doviezli do firmy, ktorá nám ich vysušila.

My sme firme nefakturovali nič. Druhá firma si za službu vystavila faktúru a vrátila nám tie vajcia už vysušené. My už tie sušené budeme neskôr predávať ďalej.

neviem ako mám účtovne spraviť to, že odišli mi vajcia, ale vrátili sa mi sušené a tie sa budú predávať. Vajcia mi odišli v kusoch a sušené sa mi vrátili v kilách a v kilách sa asi budú aj predávať.

Ďakujem
AHA
04.07.07,12:02
Podľa môjho názoru sú vajcia Vaším materiálom a na sklad sa Vám vrátia už
výrobky.
Katarina5555
06.07.07,10:36
Práveže mojim výrobkom sú vajcia, pretože mi ich zniesli vlastné sliepky. A my tie vajcia predávame ako svoj výrobok.

Ibaže v tomto prípade sme ich síce vyprodukovali ako vajcia, ktoré prešli ďalším procesom u niekoho iného a vrátilo sa mi to ako iný výrobok.
A preto neviem čo s tým.
Danila
06.07.07,12:36
Práveže mojim výrobkom sú vajcia, pretože mi ich zniesli vlastné sliepky. A my tie vajcia predávame ako svoj výrobok.

Ibaže v tomto prípade sme ich síce vyprodukovali ako vajcia, ktoré prešli ďalším procesom u niekoho iného a vrátilo sa mi to ako iný výrobok.
A preto neviem čo s tým.Podľa môjho názoru máš výrobky dva.
1. Výrobky vlastnej výroby - vajcia
2. Výrobky - sušené vajcia - tu už sú vajcia základnou surovinou vstupujúcou do kalkulácie tohoto výrobku, a do kalkulácie ceny sušených vajec vstupuje aj dodávateľské spracovanie Tvojej suroviny na nový výrobok.
Potrebuješ k tomu vypracovanú internú smernicu.
Katarina5555
09.07.07,03:48
Fajn mám dva výrobky.

Len stále neviem ako to všetko urobiť účtovne. Pretože zatiaľ mám stále len vajcia na sklade výrobkov.

Mám dané vajcia v ks dať zo skladu vajec preč a následne prijať na sklad výrobkov sušené vajcia v kg v nejakej vyrátanej skladovej cene???

A ako zaúčtujem tú službu firme, ktorá mi tie sušené vajcia vyrobila???

Vďaka
zlatica76
09.07.07,04:03
Ber to ako napad, ako by to mohlo ist

mas vajcia na sklade ocenene v nejakej hodnote, pravd. si uctovala 132AE / 621
stali sa z nich susene vajcia
- ubytok normalnych vajec 621 / 132AE
- prirastok susenych vajec 132 AE / 621
- faktura za susenie 132AE / 321
(ak uctujes spôsob A, tak medzi to strc este 131)
Mikolajova
13.08.07,07:38
Prosím Vás ak firma vyrobila drevené vzorkovníky, ktoré následne predala svoju dodávateľovi (čiže použili drevo, tmel, lak, ľudská práce, rezanie, polep) tržby z tohto predaja by ste dali na ktorý účet?
Tweety
13.08.07,07:43
Pužila by som 601..
Mikolajova
13.08.07,08:02
Účtujem B spôsobom materiál, ktorý som použila dám do spotreby? Drevo sme mali grátis dal nám ho jeden stolár neúčtovať o tom?