misska
02.07.07,10:21
prosim vas chcela by som sa spytat, ako sa da oddialit menzes, aspon o tyzden,dozvedela som sa o tabletkach, ale neviem ci mi to predpise doktorka, lebo mam len 15rokov. ked mi to nepredpise ake mam este moznosti dostupne pre mladych ludi? surne by som to potrebovala,koli dovolenke. dakujem za radu.
KvetkaK
02.07.07,08:24
Máš dobré informácie, sú na to lieky. A či Ti ich predpíše, to Ti neviem presne povedať ale myslím že by s tým nemal byť problém. Najlepšie bude, keď si tam zájdeš co najskôr. A iné možnosti? Niekto tvrdí, že napr. citrón, ale to odskúšané nemám.
evina
02.07.07,08:34
prosim vas chcela by som sa spytat, ako sa da oddialit menzes, aspon o tyzden,dozvedela som sa o tabletkach, ale neviem ci mi to predpise doktorka, lebo mam len 15rokov. ked mi to nepredpise ake mam este moznosti dostupne pre mladych ludi? surne by som to potrebovala,koli dovolenke. dakujem za radu.

V tomto veku lekári nedoporučujú užívať dané tabletky. O citróne som počula aj ja...
renatan
02.07.07,08:42
Liek sa volal Norethisteron, ale neviem, či sa ešte vyrába. Skús zistiť v lekárne, ale asi bol len na recept.
KvetkaK
02.07.07,08:46
Určite je ten liek iba na recept. Takže tak či tak musíš si zájsť ku svojej doktorke a tá Ti najlepšie poradí, či ich môžeš uživať alebo nie.
misska
02.07.07,08:47
pokusim sa ist k lekarke, a uvidime, ale musi byt aj nejaky sposob oddialenia aj pre mladych ludi... si myslim teda :(
andreaS
02.07.07,08:57
len nehazarduj zo zdravim hlavne v takom mladom veku... ja mam napr. antikoncepciu a sama si mozem urcit ci si "vyvolam" alebo oddialim nezelane dni. Ale vsetko pod dohladom lekara. Ako by to vyzeralo, keby sme si so zdravim robili co chceme.. moze sa to potom casom vypomstit. Tak pekne sup-sup k lekarovi a budes urcite spokojna a budes mat aj dobry pocit, ze toto ti urcite neuskodi.
gabriela7755
02.07.07,10:27
Liek sa volal Norethisteron, ale neviem, či sa ešte vyrába. Skús zistiť v lekárne, ale asi bol len na recept.


Vyrába sa, je iba na lekársky predpis. Má spústu vedľajších účinkov, ja osobne by som ho tak mladému dievčaťu neodporúčala. Mám s ním
skúsenosti.
Gabi03
02.07.07,10:27
mimotemy V živote budeš musieť prežiť ešte oveľa horšie veci, ako menzes na dovolenke... :rolleyes:
shureido
02.07.07,10:33
Juj ja som ich raz brala....a nikdy viac...Bolesti som mala take iste ako keby som ho dostala, len krvacanie neprislo. Ale lieky proti krcom som musela brat. Tak som si povedala prvy a posledny krat..
SERVIS
02.07.07,10:36
No, ja som ho mala asi 2-3 krát. Raz mi ho predali dokonca bez receptu, ale radšej choď pre recept a nedaj len na naše rady. Užívanie bolo bezproblémové, kľudne by som si ho dala zase.
Heni
02.07.07,11:12
a pozri aj sem: www.antikoncepcia.com
renatan
03.07.07,08:24
Vyrába sa, je iba na lekársky predpis. Má spústu vedľajších účinkov, ja osobne by som ho tak mladému dievčaťu neodporúčala. Mám s ním
skúsenosti.

Ja som si ho dvakrát zadovážila, ale ani raz som ho našťastie nemusela použiť, tak osobné skúsenosti nemám, ale ako tak čítam vaše reakcie, asi sa mu aj ja budem vyhýbať. Dík za upozornenie.