truesick
02.07.07,11:20
Zdravicko,

urcite ste sa velakrat stretli s fakturami v cudzej mene - ci uz ste sam podnikatel(ka), alebo uctovnik(cka), urcite ste dosli do styku s fakturou ktoru vystavila bud Vasa firma, alebo bola vystavena pre Vasu formu. Aby som si ulahcil pracu nielen pre seba, rad by som sa podelil so skriptikom ktory som si vcera napisal:
http://kurzy.armin.sk

Staci zadat sumu, vybrat typ meny (nie je problem na poziadanie pridat dalsie), zadat datum (vo formate den.mesiac.rok - napr. 18.3.2007) a kliknut na tlacitko "Prepocitaj". Vyskoci celkom prehladny text. Osetreny je kompletne vstup, ak zadate datum ktory spada na sobotu/nedelu, skriptik to pozna a ponukne Vam aktualny kurz z piatku a pondelku (okolo weekendu). Taktiez je osetrena vestba (zistovanie kurzu v buducnosti).

Ak sa Vam to hodi resp. pride ako uzitocne, budem rad ak sa k tomuto mojmu vymyslu sem vyjadrite.

P.S.: Pre pokrocilejsich pc uzivatelov: narodna banka slovenska ponuka kurzy v formate xml iba od 2.5.2002, to znamena ze ak zadate datum pred zmienenym datumom, budete nuteny dohladat kurz na nbs.sk - stale sa generuje aktualny odkaz na nbs.sk. Osobne vsak myslim ze to nie je ziadna zavada a nikto nebude potrebovat zistovat tak stare kurzy.
ZEvina
02.07.07,09:30
Vyskúšala som to, je to perfektné. Mne osobne to veľmi pomôže. Ďakujem!
ekopo
02.07.07,09:38
Je to dobré. V sw na účtovníctvo to mám vyriešené priamo v programe - tiež načítáva údaje priamo z NBS. Nemusím vyskakovať z účtovníctva a ani mať žiadne tabulky z kurzami, len zadám menu a sumu priamo v doklade.
Gabi03
02.07.07,09:43
Super, až na to... (ak sa mýlim, opravte ma). Kurz dátumu, ktorý spadá na nedeľu sa musí brať z predošlého piatka a nie nasledujúceho pondelka. Predpokladám, že to tak je so všetkými nepracovnými dňami. Teda že sa berie kurz posledného pracovného dňa.
truesick
02.07.07,10:22
Ano, viem ze niektore uctovne softwary disponuju "kurzovou" funkciou, ale vsetky nie. Inak co sa tyka datumov, tak neviem presny zoznam statnych sviatkov. V pripade ak sa zada datum vychadzajuci na sobotu/nedelu, tak to vypada nejak takto: http://upload.dicini.sk/data/kurzovy-listok.PNG

Ak je teda fakt ze sa ma brat z predosleho dna kurz, tak nie je problem a upravim to, tym sa mi to iba cele zjednodusi :)
truesick
06.07.07,18:48
Update: skriptik ochraneny voci zlodejikom (curl).
apo
12.07.07,08:44
Je to výborný zlepšováčik. Dá sa využívať napríklad len na zistenie aktuálneho kurzu v konkrétnom dni priamo bez chdenia do www.nbs.sk

Je to pohotové a šetrí čas. SUPER.

Oceňujem.

apo