lulka78
02.07.07,10:19
Rátajú sa roky na materskej a rodičovskej dovolenke do dôchodku, resp. ako odpracované roky? dúfam,že sa pýtam správne...dosť by ma to zaujímalo. dakujem.
Tweety
02.07.07,14:13
Áno, rátajú sa do odpracovaných rokov.
Orsz
02.07.07,15:23
Áno, rátajú sa do odpracovaných rokov.

Majka, a čo dobrovoľná materská dovolenka - od 3 do 5 rokov veku dieťaťa? Ráta sa do odpracovaných rokov? A ešte aj z pohľadu zvýšenia nároku na zvýšenie výmery dovolenky z 20 na 25 dní (po 15 odprac.rokoch).
Tweety
03.07.07,05:23
Podľa §103 odst.5 ZP do času trvania PP rátame trvalú starostlivosť o dieťa vo veku do troch rokov.
lulka78
09.07.07,19:47
mozem sa opytat,zacina sa suskat,zevraj od 1.1.08 sa pripravuju ""skvele"" zmeny,a zevraj sa materska nebude pocitat do dochodku???? !!!!!!
Orsz
09.07.07,20:40
mozem sa opytat,zacina sa suskat,zevraj od 1.1.08 sa pripravuju ""skvele"" zmeny,a zevraj sa materska nebude pocitat do dochodku???? !!!!!!

To určite nie. To by bola pekná "podpora pôrodnosti".
Jana Motyčková
10.07.07,06:24
mozem sa opytat,zacina sa suskat,zevraj od 1.1.08 sa pripravuju ""skvele"" zmeny,a zevraj sa materska nebude pocitat do dochodku???? !!!!!!
Taká zmena sa nechystá.
AIMA
02.11.11,13:02
Zdravim, chcem sa opytat ako je to so SZČO, ktory neplati odvody prvy pol rok podnikania, zapocitava sa? Ako je to pri dohode o pracovnej cinnosti a dohode o vykonani prace, kde sa plati len uraz. poist a gar. fond? Nezaratava sa? akym sposobom sa vlastne vypocita dochodok? JA v poslednom obdobi pracujem na dohody a celkom zacinam mat z dochodku hrozu....
Katy a R
02.11.11,13:12
Zdravim, chcem sa opytat ako je to so SZČO, ktory neplati odvody prvy pol rok podnikania, zapocitava sa? Ako je to pri dohode o pracovnej cinnosti a dohode o vykonani prace, kde sa plati len uraz. poist a gar. fond? Nezaratava sa? akym sposobom sa vlastne vypocita dochodok? JA v poslednom obdobi pracujem na dohody a celkom zacinam mat z dochodku hrozu....
.. nuž nie si vôbec dôchodkovo poistená .. tak sa ti ani nemá čo započítať do dôchodku. :mee::mee:

ešte k dôchodku doplním .. štát platí dôchodkové poistenie za osoby starajúce sa o dieťa do 6-tich rokov - ak nemajú dôchodkové poistenie z iného titulu (ak sa prihlásili;))
AIMA
02.11.11,13:31
.. nuž nie si vôbec dôchodkovo poistená .. tak sa ti ani nemá čo započítať do dôchodku. :mee::mee:

ešte k dôchodku doplním .. štát platí dôchodkové poistenie za osoby starajúce sa o dieťa do 6-tich rokov - ak nemajú dôchodkové poistenie z iného titulu (ak sa prihlásili;))


...vyborne....a povazuju sa tieto roky za odpracovane?
Kabaka123
18.02.16,11:16
priživím sa na tejto otázke

nakoľko je to staršia téma, nezmenilo sa niečo?

... viem, že MD sa započítava do dôchodku, myslela som si, ale že do opracovaných rokov sa nezapočítava... asi som mala mylnú informáciu...

ide mi hlavne o pracovné výročie... napr 10 rokov v organizácií ale medzitým je MD... ako to je?
veronikasad
18.02.16,11:18
ak pracovný pomer počas nej trvá, započítava sa do doby zamestnania
Kabaka123
18.02.16,12:38
ďakujem za odpoveď....

zle som naformulovala otázku, skôr mi išlo o odmenu za odpracované roky 10 rokov v organizácií počas MD ... tak je to ak, že ak zamestnankyňa na MD, tak finančnú odmenu nedostane, ale ak sa vráti z MD (RD) a je už v pracovnom pomere tak finančnú odmenu dostane.... takze sama zamesnankyňa ak odíde na MD skôr ako má pracovné výročie, alebo sa vráti z MD po pracovnom výročí tak sa sama pripraví o finančnú odmenu....
veronikasad
18.02.16,12:44
ano, počas MD a RD väčšina zamestnávatelov odmeny pri pracovnom výročí nevypláca. Nárok na odmenu zo ZP nevyplýva, väčšina z nich má tak spracovanú internú mzdovú smernicu.
Kabaka123
18.02.16,12:51
ďakujem za usmernenie

aha... no my máme KZ, možno je to tam uvedené... nepozerala som sa... myslela som si, že je to všeobecne platné... ale keď hovorí te o IS... tak to môže byť individálne (možno lepší zamestnávateľ vypláca :))
veronikasad
18.02.16,13:00
vyplácate to z mzdových prostriedkov, alebo zo SF ?
Kabaka123
18.02.16,13:20
tak som pozerala KZ a zamesnávateľ to vypláca zo SF... je tu uvedená len poznámka, že opakované pomery sa nesčítavajú (čo je logické)