lucluc
02.07.07,14:29
Ahojte všetci,

prosila by som poradiť v nasledovnom probléme.
Firmy A prenajíma firme B kancelárske priestory na základe zmluvy, kde je nájomne vyrátané na základe m2. Nájomné je fakturované mesačne s DPH lebo obe firmy su platcami. Firma B ale teraz zistila ze vymera kancelárii nezodpoveda vymere na zmluve, dala si vyhotovit znalecky posudok a chce od fi A čiastočne vrátenie nájomného. Obe firmy si uz DPH-cku vysporiadali v predchádzajúcich DP. Potrebovala by som poradiť ako bude postupovat fi A.
Vystaví dobropis pre fi B na základe novej metráže a podá opravné DP k DPH? Alebo si DPH-cku upraví v nasledujúcom DP v riadkoch 23,24 podľa §25?
Alebo?
Ďakujem za každú odpoveď.
Tweety
02.07.07,14:34
Vystaví dobropis k predmetnej fa, DDP nie je potrebné.
betka
02.07.07,16:01
Dobropisujeme Vám FA č. xx zo dńa xy, z titulu nesprávneho určenia vymery m2 na podnikateľskú činnosť....

Ešte to vyriešte v dodatku k zmluve, aby ste to mali pre DU vysporiadané, že boli zle vyčislené tieto m2. (sú schopný behať z metrom a prepočítať si to, ani nie tak u Vás, ale u nájomcu

Riadky DP máte správne