slabikar
02.07.07,22:45
ak na jednu fakturu nakupim tovar s DPH a cast tovaru pouzijem na vlastnu spotrebu, ako sa to ma preuctovat? napr. kupim 100 ks niecoho a 5 ks vezmem na vlastnu spotrebu
jajko50
03.07.07,06:41
Nie je veľmi dobré takto miešať tovar a vlastnú potrebu. Najlepšie je mať vystavenú fakturu zvlášť na tovar a zvlášť na ten pre vlastnu potrebu. Ak už sa tak stalo, tak sumu treba rozdeliť a DPH si uplatniť len z tých 95 kusov. Z vlastnej spotreby nie.
ANNAP
03.07.07,07:13
alebo vystaviť doklad pre vlastnú potrebu a k tomu vyčísliť DPH §8 zák. DPH
ods.3................
slabikar
03.07.07,09:53
Nie je veľmi dobré takto miešať tovar a vlastnú potrebu. Najlepšie je mať vystavenú fakturu zvlášť na tovar a zvlášť na ten pre vlastnu potrebu. Ak už sa tak stalo, tak sumu treba rozdeliť a DPH si uplatniť len z tých 95 kusov. Z vlastnej spotreby nie.

no ale mne prave o to ide, zeby som domov vzal tovar bez DPH. ta sa tonejako zakamuflovat? asi nie nie?
Vladimír Ozimý
03.07.07,09:55
srandista :)
slabikar
03.07.07,10:00
srandista :)

joj hej, srandista. niektore firmy to riesili tak, ze si kupil domov plazmu a ked bola kontorla, jednoducho ju instalovali do firmy a bolo...