anakon
03.07.07,01:11
Po nainštalovaní SP2 do Windows XP sa nemôžem pripojiť na internet, modem neviem nijako spustiť.... kto poradí ??? :mad:
Braňo
03.07.07,08:34
Skús prekontrolovať sieťové pripojenia, údaje pre pripojenie a pozri, či nemáš pripojenie zablokované firewallom.
anakon
03.07.07,14:17
Po nainštalovaní SP2 mi vypíše hlášku " žiadne alebo obmedzené pripojenie" aj keď odpojím firewal. Musím SP2 odinštalovať a vtedy ma na internet pripojí normálne, bez problémov. :rolleyes: . Asi ostanem bez SP2 :mad: :mad:
scorp
09.07.07,12:46
Asi si by som otestoval PC na virusy. Neda to logiku, aby po instalacii SP2 boli take problemy.
tuxik senior
09.07.07,13:36
SP2 sposobuje problemy s urcitymi typmi tlaciarni, modemov a rozneho HW. na google je potreba vyhladat podporu priamo k modemu ci sa
nezmenil nejak ovladac pod SP2 alebo kompatibilitu modemu s WinXP SP2.

to ze je to nejvsie vydanie, resp. "lepsi" Windows neznamena ze na nom bude fungovat aj vsetok HW ktory fungoval doteraz.
Modem moze mat problem se celym service packom alebo len s urcitou aktualizaciou.

prinajhorsom je potreba napisat aspon o aky modem v ktorej revizii sa jedna, pre blizsiu specifikaciu problemu.
anakon
10.07.07,11:51
Asi si by som otestoval PC na virusy. Neda to logiku, aby po instalacii SP2 boli take problemy.

Skúšal som to aj tak, že som preinštaloval celý windows a nič nepomohlo. Ale ďakujem za každú radu.
anakon
10.07.07,12:05
SP2 sposobuje problemy s urcitymi typmi tlaciarni, modemov a rozneho HW. na google je potreba vyhladat podporu priamo k modemu ci sa
nezmenil nejak ovladac pod SP2 alebo kompatibilitu modemu s WinXP SP2.

to ze je to nejvsie vydanie, resp. "lepsi" Windows neznamena ze na nom bude fungovat aj vsetok HW ktory fungoval doteraz.
Modem moze mat problem se celym service packom alebo len s urcitou aktualizaciou.

prinajhorsom je potreba napisat aspon o aky modem v ktorej revizii sa jedna, pre blizsiu specifikaciu problemu.

Vďaka, toto je veľmi zaujímava odpoveď. Pozriem sa na tie ovládače k modemu. Ale, ak to bude v HW, mám smolu. V čase keď som dával SP2 som neinštaloval tlačiareň ani scaner. Ten môj modem je: GLITEL GT-318RI ...dsl ethernet modem...
anakon
10.07.07,12:08
Skús prekontrolovať sieťové pripojenia, údaje pre pripojenie a pozri, či nemáš pripojenie zablokované firewallom.

Ten môj modem má v sebe zabudovanú nejakú funkciu "NAT pre základny firewal," neviem či to nebude v tom niečo ? :confused:
tuxik senior
10.07.07,14:33
Vďaka, toto je veľmi zaujímava odpoveď. Pozriem sa na tie ovládače k modemu. Ale, ak to bude v HW, mám smolu. V čase keď som dával SP2 som neinštaloval tlačiareň ani scaner. Ten môj modem je: GLITEL GT-318RI ...dsl ethernet modem...

neviem ci sa domnievam spravne ale jedna sa o nasledujuce zariadenie?

http://www.glitel.sk/318ri.htm

ak je to tento router (ine zariadenie som nenasiel) tak sa este najskor opytam ci nefunguje vobec alebo nefunguje len aplikacie pre konfiguraciu.

pokial nefunguje:

- len aplikacia je potrebne pozriet na vyssie uvedenej stranke moznost konfiguracie pomocou weboveho rozhrania.

- pripojenie, bude zle nastavene sietove nastavenie lokalnej siete, alebo je modem mrtvy.
pri hladani zariadenia na G som narazil na kvanta prispevkov ze niekomu nieco nefunguje, takze asi by som vyskusal este google.

v pripade ADSL routru/modemu, ktory je externy a pripaja sa pomocou ethernet rozhrania nema operacny system nic spolocne stym, ze zariadenie nefugnuje. Problem bude podla mojho nazoru niekde v zariadeni a to ze prestalo fungovat len po aktualizacii service packom bude nestastna zhoda nahod.

radim prekontrolovat kabelaz, a podla manualu prejst vsetky mozne nastavenia predpokladam od T-Com-u.

pokial je sietova karta v PCI slote - cize je rozsirenim starsej zakladnej dosky, moze byt problem v ovladaci sietovej karty. aj ked je to malo pravdepodobne.