icecko
03.07.07,06:19
Dobrý deň,chcel by som sa opýtať, mám so zamestnávateľom podpísanú takú dohodu, ze dostanem kazdy mesiac priplatok ku mzde, ak ostanem vo firme 2 roky, ak ukoncim pracovny pomer skor, tak musim vratit tento priplatok * pocet mesiacov od podpisania dohody , brutto. Ma na to narok zamestnavatel, da sa tomu nejak vyhnut? Dakujem Ondro
azuz
03.07.07,04:28
Ak je to dohodnutné v pracovnej zmluve, tak sa tomu nevyhneš.
icecko
03.07.07,06:42
je to vedla zmluvy, dalsia zmluva, nei pracovna. a neni nikde v zakonniku prace ustanovene co si moze zamestnavatel narokovat?
Chobot
03.07.07,06:47
je to vedla zmluvy, dalsia zmluva, nei pracovna. a neni nikde v zakonniku prace ustanovene co si moze zamestnavatel narokovat?

AK to je osobitná zmluva, tak tá sa neriadi zákonníkom práce. Pre teba to je benefit navyše, mimo platu. A zamestnávateľ má nárok v prípade nadštardadných benefitov určovať podmienky ich vyplatenia.

Raz ste sa dohodli, že ti to bude vyplácať a že keď odídeš do 2 rokov, tak to musíš vrátiť, tak to platí. S týmito podmienkami si súhlasil, vedel si do čoho ideš.

Na základný plat ti siahnuť nemôže, ale toto je iné. To je, ako keby si si požičal z firmy peniaze na základe zmluvy o pôžičke a nechcel by si ich vrátiť.

Ak to nechceš vrátiť, tak vydrž vo firme tie 2 roky.