Monikanika
03.07.07,06:19
ahoj, nasa firma ma slovenske ICDPH. ideme kupovat a predavat tovar na uzemi CR a mali by sme sa tam zaregistrovat, kedze budeme obchodovat na ich uzemí a tovar teda neprejde hranicami. chcem sa opytat, okrem registracie k DPH, je potrebne este niekam sa registrovat alebo este nieco niekam ohlasovat?dan.priznanie k DzPPO budeme podla mojich informacii podavat len na Solvensku, k tejto dani by registracia v CR asi nemala byt. no neviem ci je to spravne.
Vladimír Ozimý
03.07.07,05:05
Budete tam mať sklad? alebo niečo také miesto výkonu...nevznikne náhodou stála prevádzkareň...potom by ste sa mali registrovať aj na učely platenia dane z príjmov...
Monikanika
03.07.07,05:29
ahoj, nasa firma ma slovenske ICDPH. ideme kupovat a predavat tovar na uzemi CR a mali by sme sa tam zaregistrovat, kedze budeme obchodovat na ich uzemí a tovar teda neprejde hranicami. chcem sa opytat, okrem registracie k DPH, je potrebne este niekam sa registrovat alebo este nieco niekam ohlasovat?dan.priznanie k DzPPO budeme podla mojich informacii podavat len na Solvensku, k tejto dani by registracia v CR asi nemala byt. no neviem ci je to spravne.
nie, nebudeme tam mat nic. takze v tomto pripade sa nemusime registrovat k dani z prijmu?
sme vlastne firma, ktora obchoduje s drevom. tento tovar kupime v CR a predame ho ceskej firme. takze drevo ide priamo od nasho ceskeho dodavatela nasmu ceskemu odbratelovi.a vsetci sme platcami DPH vo svojej krajine. teraz ma este napadlo, trosku iny priklad kt. este riesim, my sme kupili drevo z CR, slovenska firma nam ho previezla na Slovensko, nafakturovala nam tuto prepravu s DPH. ako mam ja urobit refakturaciu tejto prepravy ceskemu odberatelovi, s DPH alebo bez?vsetci sme platcami DPH vo svojich krajinach.