Majky1
03.07.07,06:20
Ahojte,

Potrebujem súrnu radu o DPH za služby. Idem si založiť živnosť s ktorou budem mať zastúpenie nemeckej firmy pre trhy výchdnej EU. Klasický Sales manager. Moja firma však nebude predávať tovar, pôjde preto o vyhľadávanie nových zákazníkov a starostlivosť o súčasných. Nemeckej strane budem fakticky fakturovať konzultačné hodiny.Teda službu... Otázka znie AKO JE TO S DPH???? Fakturovať s DPH alebo nie???

ĎAKUJEM JE TO SúURNE!!!

Marian
jajko50
03.07.07,06:35
Málo informácii. Uvedte, či je Nem. firma platca DPH a . Vy predpokladám ste platca.
Majky1
03.07.07,06:38
Málo informácii. Uvedte, či je Nem. firma platca DPH a . Vy predpokladám ste platca.
Predpokladám, že nem. firma je platcom DPH v Nemecku. Ja som resp. budem platcom na Slovensku.
Majky1
03.07.07,07:09
Prosím pošlite niekto radu...???
ALBO
03.07.07,07:18
Ahojte,

Potrebujem súrnu radu o DPH za služby. Idem si založiť živnosť s ktorou budem mať zastúpenie nemeckej firmy pre trhy výchdnej EU. Klasický Sales manager. Moja firma však nebude predávať tovar, pôjde preto o vyhľadávanie nových zákazníkov a starostlivosť o súčasných. Nemeckej strane budem fakticky fakturovať konzultačné hodiny.Teda službu... Otázka znie AKO JE TO S DPH???? Fakturovať s DPH alebo nie???

ĎAKUJEM JE TO SúURNE!!!

Marian

Skúste si pozrieť v JKP, kde je podrobnejší popis činností, či môžete vašu službu zaradiť pod § 15/8/b(poradenské...) ak ano potom postupujete podľa § 15/7 a medzi dvomi platiteľmi sa DP prenesie na nemca, miesto dodania je nemecko.
Ešte by pre vás mohol byť zaujímavý § 16/6. Podľa toho, čo vlastne budete robiť.