Iveta Malíková
03.07.07,06:38
našla som u babky na povali krásny prutený - ratanový kôš. je uplne ideálny na prádlo a taký pekný!!! a je aj zachovaly, ale.... ako ho vyčistiť? môžem ho vystriekať vodou? dajakým prípravkom? prosím poradte mi....
pekne dakujem...
Iveta Malíková
03.07.07,09:07
to mi vážne nikto nevie poradiť?
nemáte žiadnu skusenosť?
Leila2006
03.07.07,10:50
Skús to vyčistiť saponátom na riad, alebo šampónom a vystriekaj to hadicou, alebo sprchou a nechaj dobre uschnúť. Poprípade potom prelakuj bezfarebným lakom.
renatan
03.07.07,10:57
Ja mám takéto koše dva, jeden ešte od mojej maminky - dosť starý, a jeden novší, a oba sprchujem vo vani čistou vodou a nič sa im nestalo. Len je dobré to spraviť, keď je vonku pekne slnečno, aby čím skôr vyschli. Tým mojim zatiaľ voda neublížila, čistiace prostriedky som nepoužívala, lebo som ich vlastne potrebovala zbaviť viac menej len prachu.
kukučka
03.07.07,11:12
žiadne agresívne saponáty, na drevo sa používa mydlová voda - obyčajné jadrové mydlo
ondrejvla
03.07.07,17:03
žiadne agresívne saponáty, na drevo sa používa mydlová voda - obyčajné jadrové mydlo

Súhlasím s Betkou, voda a jadrové mydlo, najlepšie na dvore - pokiaľ máte dvor, alebo vo vani, urobiť si mydlovú vodu, malý zmeták a vyšúchať pomedzi škáry, osprchovať a nakoniec čistá voda, cca 1/2 kg soli, opäť zmetákom prejsť po celom prúti a dať vyschnúť nie na prudké slnko, lebo bude vŕzgať. Takto sa dá čistiť aj ratanový nábytok.