TatianaK1
03.07.07,06:54
Prosím o radu! Sme začínajúca firma FO a platiteľ DPH. Vystavili sme faktúru za náterové práce, ktoré sa uskutočnili v ČR pre firmu v ČR, ktorá je platiteľom DPH v ČR. Faktúra bola vystavená v českých korunách s vyčíslenou DPH 19 %. Je to správne? Nemala byť táto faktúra oslobodená od DPH a nemal si ju vyčísliť platiteľ DPH v ČR, ktorému sme faktúru vystavili. Aký paragraf máme na faktúre uviesť? :confused:
ALBO
03.07.07,06:57
Máte pravdu, nie je to správne. Miesto dodania je v česku, takže na českého platiteľa dane sa prenesie DP.§15/2.Vy fakturujete bez DPH.
Vladimír Ozimý
03.07.07,07:04
plne súhlasím vystavili by ste fa s českou dph keby ste boli registrovaný v ČR ale keďže nie ste tak prechádza daňová povinnosť na odberateľa ako to uvádza ALBO
ivti
03.07.07,07:09
plne súhlasím vystavili by ste fa s českou dph keby ste boli registrovaný v ČR ale keďže nie ste tak prechádza daňová povinnosť na odberateľa ako to uvádza ALBO

Prosím Vás, a na ktorom riadku v daňovom priznaní k DPH sa to uvádza?
Vladimír Ozimý
03.07.07,07:15
uvádzate to na riadku 9,10 - výstup a 15 - vstup
TatianaK1
03.07.07,07:43
Myslela som si. Veľmi pekne ďakujem za radu!
ALBO
03.07.07,10:12
Prosím Vás, a na ktorom riadku v daňovom priznaní k DPH sa to uvádza?

Na žiadnom, vy dodávate službu, ktorá u nás nie je predmetom dane. Dáte to len do zostavy podľa § 70.

Na tých riadkoch , čo vám poradili by ste uviedli hodnoty, keby čech prišiel malovať vám.
Vladimír Ozimý
03.07.07,10:21
no jasnéé ja som teraz uplne uvažoval naopak takže plne súhlasim S ALBO a presne tak je to bez dph a do daňového priznania to nejde...pardon nebol v tom umysel :)