AdrianaA
03.07.07,07:21
Náš zákazník potrebuje, aby sme mu vystavili faktúru v mesiaci jún na tovar, ktorý si objednal a odobral až v mesiaci júl. My sme však tento tovar v júny na sklade nemali, lebo je to na konkrétnu zákazku. Môžem takto s predstihom vystaviť faktúru. Zákon o DPH hovorí, že musím vystaviť daňový doklad do 15 dní od dodania, ale nehovorí, že nemôžem skôr. Môžem faktúrovať niečo, čo ešte nemám ?
Gabi03
03.07.07,05:22
Možno by bol schodnejší nasledovný postup: vystaviť zálohovú faktúru v mesiaci jún, v júni to ešte zaplatí a vystaviť faktúru na DPH v júny. V júli už potom len na tovar.
Vladimír Ozimý
03.07.07,05:36
máte pravdu faktúru môžete vystaviť skôr ale nemôžte tam uviesť zlý dátum dodania to jest ak ste obdržali tovar až v júli tak či tak si uplatní dph až v júli pretože vy ste povinní uviesť správny dátum dodania
AdrianaA
03.07.07,06:09
máte pravdu faktúru môžete vystaviť skôr ale nemôžte tam uviesť zlý dátum dodania to jest ak ste obdržali tovar až v júli tak či tak si uplatní dph až v júli pretože vy ste povinní uviesť správny dátum dodania
Presne tak som argumentovala aj ja. A navrhla som zákazníkovi zaplatiť preddavok do júna a my mu vystavíme daňový doklad na zálohu a on bude spokojný, lebo mu ide hlavne o DPH.
Ďakujem za príspevky.