M&G
03.07.07,07:48
Prišiel Vám už list zo SP, že ak máte viac ako 9 zamestnancov, musíte zasielať RL elektronicky prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU)? Chápete to niekto? Aký elektronický zber údajov? to bude nejaký program na stránke SP, kde to bude treba vypísať?
ZEvina
03.07.07,05:52
Na stránke SP je stránka, kde sa doteraz museli zasielať mesačné výkazy (už rok) u zamestnávateľov na 9 pracovníkov. Teraz to rozšírili aj na prihlášky a odhlášky zamestnancov.
VERONIKA6
03.07.07,05:52
Budú sa posielať tak ako mesačné výkazy.
Jara
03.07.07,06:05
Je potrebné sa zaregistrovať na SP a potom posielať aj výkazy aj prihlášky aj odhlášky elektronicky
M&G
03.07.07,06:10
Výkazy asi zasielame, ale to robí druhá kolegyňa. Viete mi poslať nejaký link ?
Tweety
03.07.07,06:11
M&G
03.07.07,06:15
http://www.socpoist.sk/index/index.php


veľmi pekne ďakujem, ale myslela som priamo na stránku, kde je vzor toho EZU
janasl
03.07.07,06:48
Pravidelne posielame výkazydo SP elektronicky, teda už sme tam zaregistrovaný, máme svoje prihlasovacie heslo....
Je treba v tomto prípade opätovne sa do SP nejakým spôsobom zaregistrovať od 1.9.07 na elektronické zasielanie RLFO??
Alebo budú stačiť doterajšie heslá a už to potom nejakým spôsobom zašlem?
ZuzanaP
03.07.07,06:51
Stačia doterajšie.
bea
03.07.07,06:52
Netreba sa zaregistrovať, ani iné heslá ani nič iné nie je potrebné. Ak si pozrieš, tak na tej stránke to všeto je.

https://podatelna.socpoist.sk/Resources/dokumenty//EZU_eRLFO.html
mysimis
03.07.07,06:53
Predpokladám, že nebude potrebné meniť nič, iba pri zasielaní údajov bude rozlíšené či posielame mesačné výkazy alebo prihlášky, odhlášky.
M&G
03.07.07,07:32
Vzor EZU neexistuje. EZU je skratka označujúca Elektronický Zber Údajov.
Prekvapuje ma Tvoje prekvapenie nad EZU, ak máte viac ako 9 zamestnancov. Už niekoľko rokov musíte v takom prípade posielať do Sociálnej poisťovne mesačné výkazy elektronicky.
Apropó, portál pre EZU má adresu https://podatelna.socpoist.sk


Ja do sociálnej poisťovne posielam len prihlášky, odhlášky atď. Výkazy robí kolegyňa s ktorou neprichádzam do kontaktu, takže tak nejak .. Inak veľmi pekne ďakujem
ZEvina
03.07.07,08:05
Predpokladám, že nebude potrebné meniť nič, iba pri zasielaní údajov bude rozlíšené či posielame mesačné výkazy alebo prihlášky, odhlášky.

tak ma to napadlo, keď sme sa registrovali na SP, tak bolo povedané, že aj keď posielame výkazy elektronicky, treba vytlačiť a poštou poslať tú prvú stranu výkazu. Platí to ešte?
mysimis
03.07.07,08:07
Nie, toto už neplatí.
abel
03.07.07,08:10
Už dlho posielam mesačné výkazy elektronicky, ale neviem, akým spôsobom môžem zaslať RL FO. Po otvorení stránky tam mám ponuky: dokument, platiteľ, nastavenia. Ak dám dokument a manuálny vstup, ponúkne mi to len mesačný výkaz. Ak dám prehľad a RLFO, ponúkne mi len mesiac a keďže som ešte žiadny RL elektronicky neposlala, ukáže mi len prázdnu stránku. Akým spôsobom mám ten RL vyplniť?
mysimis
03.07.07,08:12
Ja som to skúšala tiež, ale podľa vyjadrení pracovníčky SP to bude fungovať až od 01.09.2007.
ZuzanaP
03.07.07,08:15
Tak isto ako aj mesačný výkaz, v tom prehľade bývajú uvedené RL FO, ktoré boli už zaslané elektronicky.
bea
03.07.07,08:34
RLFO sa dá posielať len z mzdového SW.
V priručke je uvedené:
" 2.1.3 Manuálny vstup
Služba Dokument - Manuálny vstup umožňuje vytvoriť mesačný výkaz manuálnym zadávaním údajov, alebo opravu mesačného výkazu, ktorý sa už v systéme nachádza. Táto služba neumožňuje vytvorenie alebo opravu registračného listu!"
M&G
03.07.07,08:36
RLFO sa dá posielať len z mzdového SW.


Ako to myslíš?
Jara
03.07.07,08:37
Malo by to ísť priamo zo softu ak máš mzdy na počítači. Money S3 to už robi. Mesačne ako posielaš výkaz tak pošleš pri zadaní dátumu odchodu alebo nástupu či prerušenia zamestnanca urobenie RLFO a je tam možnosť hneď zaslať elektronicky na SP. Neni potrebné vypisovať, len trošku upraviť meno kto zostavil a všetko to urobi program.
M&G
03.07.07,08:40
Aha, už chápem ... ďakujem ... Robí niekto mzdy v Datalocku?
Arava
03.07.07,09:16
My sme tiež veľká firma 500 zamestnancov, máme personálne oddelenie a mzdovú účtareň. Mzdová učtareň posiela elektronické výkazy od roku 2004 má svoj program na mzdy a svoju grit kartu, je potrebné aby si personálne oddelenie vybavovalo všetky doklady súvisiace s elektronickým zasielaním RLFO????
Jara
03.07.07,09:25
Nie, ak má firma vybavené už potrebné údaje, vzťahujú sa aj na RLFO.
ZuzanaP
03.07.07,09:25
Nie, budete to posielať pod jedným IČZ, ktoré už má pridelený prístup do EZU.
Arava
03.07.07,14:53
Nie, ak má firma vybavené už potrebné údaje, vzťahujú sa aj na RLFO.
mne sa jedná o to že mzdová účtareň predsa nebude zasielať RLFO za personálne oddelenie (firma má 500 zamestnancov) ako postuvať v takomto prípade?? je možné vybaviť potrebné doklady aj pre personálne oddelenie?? ( novú grit kartu atď.)
Manual
03.07.07,15:00
mne sa jedná o to že mzdová účtareň predsa nebude zasielať RLFO za personálne oddelenie (firma má 500 zamestnancov) ako postuvať v takomto prípade?? je možné vybaviť potrebné doklady aj pre personálne oddelenie?? ( novú grit kartu atď.)
Platí zásada, že ak firma má pridelenú grit kartu na zasielanie výkazov, táto platí aj pre zasielanie RLFO. To že máte veľa zamestnancov asi nebude dôvod na vydanie ešte jednej grit karty pre tú istú organizáciu.
Ale veď nie je problém spraviť kopiu grit karty a dať aj na personálne odd. aby si to zasielali sami.
Ale zajdi na svoju SPa informuj sa.
Manual
03.07.07,15:16
No vidíš, tak mi na SP dali špatnú informáciu:rolleyes:
Manual
03.07.07,15:21
Janko, žeby nevedeli čo majú napísané v zmluvných podmienkach?
Andrej nemám čo k tomu dodať, nepísal by som, keby som tam nevolal v piatok min. týždeň
lulis
06.07.07,07:32
dobry den
ja som zacinajuca mzdarka a zistila som, ze u nas neboli posielane vykazy cez EZU hoci je viac ako 9 zamestnancov, ale len klasicky postou
mozeme mat nejake postihy?
dakujem za odpovede
lulis
06.07.07,10:48
uf, toto zistim asi az v pondelok,
ale pokial siaha moje info, tak boli klasicky posielane cele podpisane vykazy postou
abel
06.07.07,17:59
uf, toto zistim asi az v pondelok,
ale pokial siaha moje info, tak boli klasicky posielane cele podpisane vykazy postou
Spracovávala som mzdy firme, ktorá presiahla daný počet zamestnancov, ale keďže EZU mohol vybaviť buď majiteľ firmy alebo u notára poverená osoba, a firma nebola schopná to zabezpečiť, poslala som výkazy normálne poštou. Sociálna poisťovňa ich vrátila s tým, že ich treba zaslať elektronicky, a potom už to majiteľ vybavil. Ale postih žiadny ( pokiaľ Vás teda ešte neupozornili).
lulis
08.07.07,18:25
dakujem, dufam, ze z toho nic nebude
oznamim sefovcom :-)
LuLis
tomare
03.08.07,05:30
Malo by to ísť priamo zo softu ak máš mzdy na počítači. Money S3 to už robi. Mesačne ako posielaš výkaz tak pošleš pri zadaní dátumu odchodu alebo nástupu či prerušenia zamestnanca urobenie RLFO a je tam možnosť hneď zaslať elektronicky na SP. Neni potrebné vypisovať, len trošku upraviť meno kto zostavil a všetko to urobi program.
Zaujíma ma ako robíte RLFO elektronicky a zároveň dodržiavate povinnosti voči SP.
Viem si predstaviť zasielanie prihlášok a odhlášok, tam môžem čerpať z personalistiky a tú si robím v aktuálnom čase.
Ale ako to robíte so zasielaním prerušenia? Dnes je 3.8.2007 mám otvorené mzdy 07/2007 výplata bude 15.-teho. Do 15.08.2008 mám júl ako aktuálny mesiac. Zamestnanec má absenciu od 01.08.2007 do 03.08.2007 do 09.08.2007 mám nahlásiť SP prerušenie no vtedy ešte vždy mám len júl.
Ako to zvláda SW?
Evaman
03.08.07,07:49
No toto by aj mňa zaujímalo ako to urobiť keď je prerušenie. Tomare akú personalistiku v aktuálnom čase si mala na mysli? To máš na ňu nejaký zvlášť soft???? Lebo však keď mi teraz nastúpil zamestnanec od 1.8. ,ja ho predsa nemôžem nahodiť do sw za 7/2007 ,keď ešte mesiac nemá urobenú uzávierku.
tomare
03.08.07,08:23
No toto by aj mňa zaujímalo ako to urobiť keď je prerušenie. Tomare akú personalistiku v aktuálnom čase si mala na mysli? To máš na ňu nejaký zvlášť soft???? Lebo však keď mi teraz nastúpil zamestnanec od 1.8. ,ja ho predsa nemôžem nahodiť do sw za 7/2007 ,keď ešte mesiac nemá urobenú uzávierku.
V mojom softe sa to dá. Vyplním si o zamestnancovi všetko čo viem a môžem urobiť prihlášku do ZP a pracovnú zmluvu ale výplatu nerobím je akoby neaktívny všetko je to v jednom SW.
Ale tie prerušenia neviem snáď keď majú dochádzkový program tak akosi by to šlo. Preto sa pýtam či to nerobia až s 25 až 30 dňovým sklzom a čo na to Sociálna a ich pokuty.?
ZuzanaP
03.08.07,08:29
Mne sa tiež stáva, že toto prerušenie posielam až pri výplatach. Chlapi nám chodia mimo mesto a ja ani neviem,ktorí prišli do práce a ktorí nie. Keď som sa radila s SP, tak mi bolo povedané, že radšej neskoro ako vôbec. Pokuty? Neviem, či nejaké dostaneme.......zatiaľ nám (dúfam, že to nazakríknem) žiadna neprišla
Janca
03.08.07,08:45
uf, toto zistim asi az v pondelok,
ale pokial siaha moje info, tak boli klasicky posielane cele podpisane vykazy postou

To nemáte založené kópie ???
abel
09.08.07,05:14
Chcem požiadať Sociálnu poisťovňu o odsúhlasenie stavu zamestnancov pre všetky firmy, ktorým spracúvam mzdy. Chcem poslať zoznam firiem a ich IČZ. Nemá s tým niekto skúsenosť, či budú ochotní, alebo musí každý zamestnávateľ požiadať samostatne?
Stina
09.08.07,06:05
Keďže viem, že SP má platiteľov rozdelených, pošli radšej za každého zamestnávateľa zvlášť.
anmary
09.08.07,06:12
No toto by aj mňa zaujímalo ako to urobiť keď je prerušenie. Tomare akú personalistiku v aktuálnom čase si mala na mysli? To máš na ňu nejaký zvlášť soft???? Lebo však keď mi teraz nastúpil zamestnanec od 1.8. ,ja ho predsa nemôžem nahodiť do sw za 7/2007 ,keď ešte mesiac nemá urobenú uzávierku.



Ja osobne, keď si nahodím osobnú kartu zamestnanca, tak potom môžem robiť prihlášky, odhlášky, prerušenia,... Včera nastúpil nový zamestnanec a SW mi dovolí robiť hneď po nahratí osobnej karty všetky tieto úkony /napr. prerušenie poistenia hneď dnes/.
Myslím, že veľa závisí od dodávateľa mzdového softvéru a jeho nastavenia.
tomare
09.08.07,07:11
Ja osobne, keď si nahodím osobnú kartu zamestnanca, tak potom môžem robiť prihlášky, odhlášky, prerušenia,... Včera nastúpil nový zamestnanec a SW mi dovolí robiť hneď po nahratí osobnej karty všetky tieto úkony /napr. prerušenie poistenia hneď dnes/.
Myslím, že veľa závisí od dodávateľa mzdového softvéru a jeho nastavenia.
A to prerušenie zadaš do osobných údajov (dátum..)?
Vieš videla som SW rôzne ale robili to až z výplaty.
anmary
10.08.07,05:46
A to prerušenie zadaš do osobných údajov (dátum..)?
Vieš videla som SW rôzne ale robili to až z výplaty.


Otvorím si osobnú kartu zamestnanca. Keď som v nej na vrchnej lište mám RLFO, po kliknutí sa mi zobrazí ponuka prihláška, odhláška, prerušenie. Kliknem napr. prerušenie, vypíše mi osobné údaje zamestnanca a ja len doplním dátum a dôvod prerušenia. Môžem RLFO vytlačiť alebo uložiť pre elektronické zasielanie. Neviem však aký máš SW ani jeho možnosti.
Netka
23.08.07,05:10
Ahojte poraďáci prosím vás, bude sa elektornicky oznamovať aj zmena?
Našla som formát (vzor) prihlášky, odhlášky, prerušenia a storna ale o zmene ani chýru ...
Ďakujem.
vd dolina
23.08.07,05:25
... elektronický zber údajov sa uskutočňuje prostredníctvom el.podateľne, ktorá na stránke www.socpoist.sk existuje dlho... na prístup však treba mať okrem hesla aj grid kartu, takže by som sa radšej vybrala do soc.poistovne.
... tiež som už rozmýšľala ako budem elektronicky oznamovať zmenu v RLFO, softvér mi takú možnosť zatiaľ nedáva...
tomare
23.08.07,06:31
Ahojte poraďáci prosím vás, bude sa elektornicky oznamovať aj zmena?
Našla som formát (vzor) prihlášky, odhlášky, prerušenia a storna ale o zmene ani chýru ...
Ďakujem.
Prosím ťa pekne kde si ich našla? Niekedy to bolo na stránke SP ale teraz ich neviem nájsť.
Aj zmena musí ísť už len elektronicky od 01.09.
Fany
23.08.07,07:01
Prístup na internet mám vo firme iba ja. Čo ak budem na dovolenke a práve príde nový zamestnanec? Ako ho prihlásiť, resp. odhlásiť? Bude platiť klasické písomné?
tomare
23.08.07,07:20
Myslím, že nebude.
Netka
23.08.07,08:16
Prosím ťa pekne kde si ich našla? Niekedy to bolo na stránke SP ale teraz ich neviem nájsť.
Aj zmena musí ísť už len elektronicky od 01.09.

Neviem či myslíme to isté (ja som myslela vzor xml súboru).
Nájdeš ho tu:
https://podatelna.socpoist.sk/ezu.jsp
Pod názvom: 14.2.2007 Odosielanie registračných listov fyzických osôb elektronicky ...
Dúfam, že pomôže.

Prajem všetkým pekný deň. :)
katkaj
27.08.07,06:51
Mám ešte jednu malú otázočku ohľadom zasielania RLFO. Pokiaľ mi zamestnanec nastupuje do zamestnania 1.9. a ja dnes zašlem RLFO elektronicky, odpadá mi týmto povinnosť zaslať faxom,mailom alebo sms prihlásenie zamestnanca na tom prvom tlačive. Čiže pokiaľ budem prihlasovať aspoň deň dopredu tak už nemusím vypisovať dve tlačivá ale len jedno.

Pochopila som to správne ? ;)
tomare
28.08.07,05:44
Otvorím si osobnú kartu zamestnanca. Keď som v nej na vrchnej lište mám RLFO, po kliknutí sa mi zobrazí ponuka prihláška, odhláška, prerušenie. Kliknem napr. prerušenie, vypíše mi osobné údaje zamestnanca a ja len doplním dátum a dôvod prerušenia. Môžem RLFO vytlačiť alebo uložiť pre elektronické zasielanie. Neviem však aký máš SW ani jeho možnosti.
Pýtala som sa programátora a on tiež povedal, že v tých predlohách to nikde nie je. Našla si to ?
macula
28.08.07,05:53
Mám ešte jednu malú otázočku ohľadom zasielania RLFO. Pokiaľ mi zamestnanec nastupuje do zamestnania 1.9. a ja dnes zašlem RLFO elektronicky, odpadá mi týmto povinnosť zaslať faxom,mailom alebo sms prihlásenie zamestnanca na tom prvom tlačive. Čiže pokiaľ budem prihlasovať aspoň deň dopredu tak už nemusím vypisovať dve tlačivá ale len jedno.

Pochopila som to správne ? ;)
Ak budeš prihlasovať deň dopredu, tak RLFO pošleš iba elektronicky.Papierová forma sa už nepredkladá.
katkaj
28.08.07,06:00
Ak budeš prihlasovať deň dopredu, tak RLFO pošleš iba elektronicky.Papierová forma sa už nepredkladá.


Mala som skôr na mysli to posielanie mailom,faxom alebo sms čo sa robila na úplne inom tlačive.
Ďakujem za odpoveď už mi moje myšlienky aj Zuzka potvrdila.
Sa mi totiž zdalo až príliš ideálne že by nám trochu uľahčili prácu a odbúrali byrokratické papierovanie ;) Nejako sa mi to zdá podozrivé :D
Antonia Jendrišáková
29.08.07,09:29
Nám oznámili 28.8.07 v SP, že RL FO sa budú dať posielať od 1.9. Prihlásili sme sa 8.8.07 na EZU. Môj problém je, že mzdy robím v exceli. Program miezd je pre klienta "drahý a neúnosný". mám hrôzu, ako budem robiť mesačný výkaz. Dá sa vôbec vypisovať v dokumentoch SP ? Robíte takto niekto ?
Magma
29.08.07,17:20
Na stránke SP sa dá mesačný výkaz aj RLFO vyplniť, je tam manuálny vstup. Výkaz som síce neskúšala, ale reg.list funguje dobre.
Julia9
30.08.07,05:17
Mám taký pocit, že manuálny vstup tam síce je ale vstupovať sa dá len do už predtým odoslaných súborov a tie musia mať všetky parametre, aby ich EZU prijalo. Skôr by som na Vašom mieste skúsila zistiť, či si nemôžete vybaviť výnimku, aby ste to nemuseli zasielať elektronicky.
Antonia Jendrišáková
30.08.07,07:43
Dievčatá veľmi ďakujem. Našla som od SP "Používateľskú príručku. Píšu tam, že sa dá zadať aj ručne. Nemôžem sa pripojiť. Keď to pôjde dám vedieť. Ešte raz Ďakujem.
jana32
30.08.07,09:06
Prosím Vás ak sa mi vracia z rodičovskej dovolenky zamestnankyňa späť do zamestnania, pošlem elektornickou formou dva RL FO? Jeden bude odhláška z rodičovskej dovolenky a druhý prihláška ako zamestnanca?
drobeceva
30.08.07,09:39
Myslím, že len jeden - ukončenie prerušenia.
Socha
30.08.07,09:53
Tie mesačné výkazy ide vypĺňať aj manuálne. Ja to tak robím a je to bez problémov. Len sa klikne na "nový", udá sa mesiac a pokiaľ ten mesiac už nie je vyplnený, tak otvorí čisté tlačivo a môže sa vypĺňať.
Antonia Jendrišáková
30.08.07,16:14
Máš pravdu. Konečne sa mi podarilo pripojiť a odoslať mes. výkaz aj RL FO. Ešte 27.8. ma v SP informovali, že RL bude možné posielať az od 1.9.07
drobeceva
31.08.07,03:54
Dávam na vedomie tým, čo majú SOFTIPácky program, že vyšla nová verzia, v ktorej doplnili RLFO. Hurááááááááááá
Fany
31.08.07,07:18
Dávam na vedomie tým, čo majú SOFTIPácky program, že vyšla nová verzia, v ktorej doplnili RLFO. Hurááááááááááá
Aj v MRP programoch to už je a funguje to, včera som už odhlasovala jedného zamestnanca z programu cez EZU.
Iba mi stále nieje celkom jasné, či mám po 1.9. ešte potom do 3 dní poslať do SP aj originál tlačivo, alebo stačí iba prihl., resp. odhl. zamestnanca cez EZU a hotovo. A pri mesačných výkazoch sa tiež uz neposiela originál tlačivo? Iba cez EZU?
macula
31.08.07,07:50
Aj v MRP programoch to už je a funguje to, včera som už odhlasovala jedného zamestnanca z programu cez EZU.
Iba mi stále nieje celkom jasné, či mám po 1.9. ešte potom do 3 dní poslať do SP aj originál tlačivo, alebo stačí iba prihl., resp. odhl. zamestnanca cez EZU a hotovo. A pri mesačných výkazoch sa tiež uz neposiela originál tlačivo? Iba cez EZU?
Do SP sa tlačivo v papierovej forme RLFO a mesačný výkaz už po zaslaní cez EZU neposiela.
Sponka
31.08.07,11:50
Dobry den vsetkym na porade,
prosim o radu, ked sa posielaju RL FO do SP elektronicky, nepresiel mi ani 1, lebo mi to vypisalo chybu - nie je vyplneny udaj miesto narodenia -prihlasovala som DVP. Mozete mi prosim poradit - citovat § Z.prace alebo Z. o soc. poisteni, kde sa presne uvadza, ze sme povinni uvadzat aj miesto narodenia. Ja som to totiz zatial nenasla.

Vdaka vopred za odpovede :)
VERONIKA6
31.08.07,11:58
Dobry den vsetkym na porade,
prosim o radu, ked sa posielaju RL FO do SP elektronicky, nepresiel mi ani 1, lebo mi to vypisalo chybu - nie je vyplneny udaj miesto narodenia -prihlasovala som DVP. Mozete mi prosim poradit - citovat § Z.prace alebo Z. o soc. poisteni, kde sa presne uvadza, ze sme povinni uvadzat aj miesto narodenia. Ja som to totiz zatial nenasla.

Vdaka vopred za odpovede :)
Myslím si, že nepotrebuješ k tomu zákon, údaj ktorý si tlačivo pýta doplň a hotovo. Keď si to pýta, tak je to asi údaj potrebný.
Sponka
31.08.07,12:28
Dakujem za odpoved,
len cely problem je v tom, ze ti ludia su uz vonku, ja to teraz nemam ako zistit, myslela som si, ze tam vyplnim teda hocaky udaj a potom to manualne opravim.
Ked som volala do firmy, kde mam zakupeny software, tak mi povedali, ze to sa nesmie takto robit, ze budem musiet ziadat o opravu nejakym velmi formalnym sposobom ze sa to uz vstupom do RL nesmie orpavovat.
Ja vsak viem, ze v aplikacii SP na zasielanie dokumentov elektronicky existuje manualny vstup, na SP povedali, ze ten udaj pri odhlasovani nie je povinny, ale pri nahlasovani ano.
Tak som volala do firmy, pre ktoru mzdy robim, ze tie udaje musia nejako zohnat a dostala som "poza usi", ze stale nieco vymyslam.
Takze preto sa pytam, ci tato poziadavka - teda uvadzanie miesta narodenia ma nejaku oporu v zakone alebo len SP ma zasa svoje vlastne interne predpisy.
brm
31.08.07,18:29
Dobry den vsetkym na porade,
prosim o radu, ked sa posielaju RL FO do SP elektronicky, nepresiel mi ani 1, lebo mi to vypisalo chybu - nie je vyplneny udaj miesto narodenia -prihlasovala som DVP. Mozete mi prosim poradit - citovat § Z.prace alebo Z. o soc. poisteni, kde sa presne uvadza, ze sme povinni uvadzat aj miesto narodenia. Ja som to totiz zatial nenasla.

Vdaka vopred za odpovede :)
veru veru, aj mňa ide šľak trafiť...a keby len miesto narodenia, ale aj rodinný stav to pri dohodách pýta, a pri ukončení dokonca aj či je to doba určitá či neurčitá...dobrá myšlienka ale odfláknutá realizácia...ak to neboli nutné údaje pri papierovej forme, nevidím dôvod aby to bol nutný povinný údaj pri prihlasovaní odhlasovaní dohodárov...podľa mňa je to zbytočná buzerácia
milanr
03.09.07,06:26
Dobrý deň, v súvislosti s elektronickým zasielaním RL by som sa chcela opýtať, aké zmeny v údajoch zamestnanca je zamestnávateľ povinný oznámiť SP. V zákone je uvedené iba meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia, stav a trvalé bydlisko a čo ostatné údaje, ktoré sa uvádzajú do RL? Konkrétne napr.: tel. číslo, korešpondenčná adresa a číslo účtu v banke. Je ZĽ povinný oznamovať zmeny aj týchto údajov, ak tak neurobí hrozí mu za to niejaká pokuta ? Ďakujem
veronikasad
03.09.07,06:57
Dobrý deň, v súvislosti s elektronickým zasielaním RL by som sa chcela opýtať, aké zmeny v údajoch zamestnanca je zamestnávateľ povinný oznámiť SP. V zákone je uvedené iba meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia, stav a trvalé bydlisko a čo ostatné údaje, ktoré sa uvádzajú do RL? Konkrétne napr.: tel. číslo, korešpondenčná adresa a číslo účtu v banke. Je ZĽ povinný oznamovať zmeny aj týchto údajov, ak tak neurobí hrozí mu za to niejaká pokuta ? Ďakujem
Predpokladám, že tel.číslo, korešpodenčná adresa a číslo účtu sa týkajú zamestnávateľa. Tieto zmeny sa nahlasujú na registračnom liste zamestnávateľa.

---------
Veronika
JanoL
03.09.07,07:51
Predpokladám, že tel.číslo, korešpodenčná adresa a číslo účtu sa týkajú zamestnávateľa. Tieto zmeny sa nahlasujú na registračnom liste zamestnávateľa.

---------
Veronika



Oddiel 5 a 6 v RLFO sa týkajú zamca.

Jano
milanr
03.09.07,09:04
Ja som mala na mysli osobné údaje zamestnanca. Doposiaľ som na RL hlásila do SP iba tieto zmeny: priezvisko, trvalý pobyt, stav a začatie poberania dôchodkov. Pri vstupe však do RL vpisujeme aj telefón, prípadne korešpondenčnú adresu a číslo účtu v banke a práve týchto údajov sa týkala moja otázka, či je ZĽ za ZC povinný hlásiť SP zmenu v týchto údajoch, resp. iba ktoré údaje je povinný oznamovať v zmysle zákona o SP.
milanr
04.09.07,06:53
Dúfala som, že niekto zareaguje. Nakoľko od 1.9. sme ako ZĽ povinný RLFO odosielať elektronicky, rada by som si ujasnila ,ktoré zmeny v údajoch zamestnaca sme ako ZĽ povinný na RL oznamovať SP.
Julia9
04.09.07,06:59
Telefón zamestnanca, korešpondenčná adresa a bankový účet nie sú povinné údaje. Avšak v prípade, že zamestnanec zmení korešp. adresu alebo bankový účet, a tieto boli predtým nahlásené na SP, radšej by som zmenu ohlásila už z praktických dôvodov...
Lekon
04.09.07,08:14
Nám oznámili 28.8.07 v SP, že RL FO sa budú dať posielať od 1.9. Prihlásili sme sa 8.8.07 na EZU. Môj problém je, že mzdy robím v exceli. Program miezd je pre klienta "drahý a neúnosný". mám hrôzu, ako budem robiť mesačný výkaz. Dá sa vôbec vypisovať v dokumentoch SP ? Robíte takto niekto ?


Toto sa dá v pohode robiť. Ja to takto robím s mesačnými výkazmi rok, pretože mi stále nefunguje prenos zo mzdového softwaru do EZU a rovnako som to takto začala robiť aj s registračnými listami a všetko mi prešlo ako akceptované. Aj pracovníčka, keď som telefonovala na SP, mi povedala, že je to OK. Len je to trochu zdĺhave, strata času, ale iné problemy s tým nie sú.
skvrnka
05.09.07,15:56
Mzdy nam robia externe a keď prijímame nových zamestnancov
sme schopní dodať im údaje podľa občianskeho preukazu,
aby vykonali prihlásenie do SP.
Avšak mávame v priebehu roka cez víkendy akcie napr.
jeden deň v sobotu alebo So a Ne a vyplácame pri nich
dohodárov aj 10 ludí. Ale to vieme až v sobotu ráno, ktorí
prišli. Doteraz sme ich nahlasovali v sobotu napr. faxom a v pondelok
sme vypísali vo firme RL FO (do 3 dní) a zaslali poštou.
Neviem ako to máme robiť elektronicky, kedže nemáme
software na mzdy, máme to zadávať priamo na internetovej
stranke SP? A máme tak urobiť napr. v pondelok aj ich
prihlásiť aj odhlásiť ?(doteraz nam akceptovali na jednom
tlačive zaškrtnuté "prihláška" aj "odhláška" lebo sa jedná
vždy o 1 alebo 2 dni). Čo sa týka toho pondelka, akcie
sa totiž nekonajú vo firme (teda niet prístup k internetu),
ale na rôznych miestach.
heket
05.09.07,17:37
Dá sa požiadať o výnimku.
allienkaa
06.09.07,07:19
Je potrebné od 1.9.zasielať prihlášky a odhlášky emailom alebo sms alebo faxom alebo stačí už iba EZU Ďakujem za radu
Zoltán Kovács
06.09.07,07:22
Je potrebné od 1.9.zasielať prihlášky a odhlášky emailom alebo sms alebo faxom alebo stačí už iba EZU Ďakujem za radu
Ak posielaš cez EZU RLFO tak už netreba nič iné posielať.
allienkaa
06.09.07,07:28
Ďakujem za radu
judyt
11.09.07,08:52
Dobry den, aj ELDZ sa posila elektronicky, alebo to staci postou?
katkaj
11.09.07,08:55
Dobry den, aj ELDZ sa posila elektronicky, alebo to staci postou?

ELDZ už nie sú. Sú ELDP ale to len tak na okraj ;) Tieto sa ešte stále posielajú poštou alebo osobne na pobočke.
Elektronicky zatiaľ len výkazy a RLFO
judyt
11.09.07,08:58
M&G
12.09.07,05:59
Dnes som prvý krát robila RL cez EZU. Dala som uložiť, kód z Grid karty a tým to skončilo. V prehľade mi ukazuje tento RL ako nespracovaný. Stačí len to uloženie? Alebo to treba dať ešte nejak odoslať? PLatí to, že v papierovej forme im to už odosielať nemusím? Ďakujem.
katkaj
12.09.07,06:05
Dnes som prvý krát robila RL cez EZU. Dala som uložiť, kód z Grid karty a tým to skončilo. V prehľade mi ukazuje tento RL ako nespracovaný. Stačí len to uloženie? Alebo to treba dať ešte nejak odoslať? PLatí to, že v papierovej forme im to už odosielať nemusím? Ďakujem.

Máš tam možnosť odoslať - RLFO a potom vložíš do tých dvoch okienok xml.súbor a txt.súbor a pošleš pričom musíš zadať kód z Grid karty. Pokiaľ si urobila toto tak je to v poriadku. Nerozumiem kam si to ukladala.
M&G
12.09.07,06:10
Máš tam možnosť odoslať - RLFO a potom vložíš do tých dvoch okienok xml.súbor a txt.súbor a pošleš pričom musíš zadať kód z Grid karty. Pokiaľ si urobila toto tak je to v poriadku. Nerozumiem kam si to ukladala.

Asi takto, išla som cez manuálny vstup, RLFO, vyplnila som to, dala som uložiť, ono si to odo mňa vypýtalo kód z GRID karty, ten som dala, odklikla a vypísalo mi to, že to bolo akceptované. V prehľade za 092007 ho mám, ale stále mi to píše, že je nespracovaný
katkaj
12.09.07,06:13
Asi takto, išla som cez manuálny vstup, RLFO, vyplnila som to, dala som uložiť, ono si to odo mňa vypýtalo kód z GRID karty, ten som dala, odklikla a vypísalo mi to, že to bolo akceptované. V prehľade za 092007 ho mám, ale stále mi to píše, že je nespracovaný

Aha ty si to vpisovala manuálne. Ja som ti písala postup pri "natiahnutí" zo mzdového programu.
Ale malo by to byť v poriadku ako píšeš, pokiaľ je akceptovaný tak nemusí byť ešte spracovaný to je v poriadku
M&G
12.09.07,06:16
Aha ty si to vpisovala manuálne. Ja som ti písala postup pri "natiahnutí" zo mzdového programu.
Ale malo by to byť v poriadku ako píšeš, pokiaľ je akceptovaný tak nemusí byť ešte spracovaný to je v poriadku

Ďakujem, to mi odľahlo ... :-)
brčko
17.09.07,13:30
Neviete niekto ako sa rieši oprava RLFO? Zamestnanec bol omylom odhlásený 8.9.07 (sobota), ale správne mal byť "dátum ukončenia poistenia 7.9.07", čo je posledný deň jeho pracovného pomeru. Ako to dať teraz do poriadku?
brčko
18.09.07,07:07
Neviete poradiť, dá sa proste len poslať opravný RLFO?
efka23
18.09.07,09:59
Podľa mňa by si mal zaslať zmenu RL FO, kde vypíšeš len meno, r.č. a zmenený dátum výstupu. Ja som tak menila bydlisko. Veľa šťastia !
Osimka
18.09.07,11:09
Prosím Vás aký je presný postup pri zasielaní manuálne.
Martina12345
18.09.07,11:13
Ja som jedného omylom 2x prihlásila ( pc mi išiel pomaly, 2x som dala ok). Išla som osobne na pobočku a pracovníčka SP my ho 1x zrušila. Informuj sa telefonicky.
liba2
18.09.07,12:13
Najspoľahlivejšie bude sa informovať na príslušnej pobočke SP, veď na každej sú iné praktiky.... :)
katkaj
25.09.07,07:06
Včera sa mi dostala do uší nepotvrdená (= neoveriteľná) informácia o tom, že údajne Sociálna poisťovňa bude akceptovať RLFO iba s vlastnými menami zapísanými v podobe "Jožko Mrkvička".
Zápisy "JOŽKO MRKVIČKA", "JOZKO MRKVICKA" alebo "Jozko Mrkvicka" vraj akceptované nebudú.

Prvý apríl včera nebol, alkoholické nápoje som tiež včera (a ani predvčerom) nepožíval. :rolleyes:

Zdroj informácie mi tvrdil, že túto informáciu sa dozvedel od pracovníkov okresnej pobočky (nebudem uvádzať okres) sociálnej poisťovne. Nepočul niekto niečo podobné? Ešte ani dnes sa mi nechce uveriť, že niekto takúto informáciu myslel vážne.

Andrej ale fakt už dosť tých žartíkov :cool: To aby som si v rodnom liste išla pozrieť ako presne tam je zapísané moje meno. To už ani nemôžu myslieť vážne :eek:
katkaj
25.09.07,07:46
Po "erotických zážitkoch" vyplývajúcich z komunikácie s ústredím sociálnej poisťovne ohľadom riešenia problémov so zasielaním RLFO v elektronickej podobe som náchylný uveriť už aj takej nezmyselnej informácii, ktorú som spomenul vyššie.

Asi si musím zakázať akékoľvek stretnutia s RLFO a navštíviť osobného psychológa (= môjho pesa v jeho búde). ;)

očividne sa niekto z úradníkov príliš nudí :cool:

A ty choď s tým psom radšej na prechádzku a kašli na RLFO :D
Jana Motyčková
25.09.07,11:31
Včera sa mi dostala do uší nepotvrdená (= neoveriteľná) informácia o tom, že údajne Sociálna poisťovňa bude akceptovať RLFO iba s vlastnými menami zapísanými v podobe "Jožko Mrkvička".
Zápisy "JOŽKO MRKVIČKA", "JOZKO MRKVICKA" alebo "Jozko Mrkvicka" vraj akceptované nebudú.

Zdroj informácie mi tvrdil, že túto informáciu sa dozvedel od pracovníkov okresnej pobočky (nebudem uvádzať okres) sociálnej poisťovne. Nepočul niekto niečo podobné? Ešte ani dnes sa mi nechce uveriť, že niekto takúto informáciu myslel vážne.

Prvý apríl včera nebol, alkoholické nápoje a ani iné omamné látky som tiež včera (a ani predvčerom) nepožíval. :rolleyes:
Kolega už nie je v práci, ale myslím, že naozaj minulý týždeň riešil tento problém - zápis v tvare "Jožko MRKVIČKA" SP neakceptovala, mzdárka si musela poprepisovať všetky takto zapísané mená v systéme.
katkaj
25.09.07,11:34
Kolega už nie je v práci, ale myslím, že naozaj minulý týždeň riešil tento problém - zápis v tvare "Jožko MRKVIČKA" SP neakceptovala, mzdárka si musela poprepisovať všetky takto zapísané mená v systéme.


No ale keď to pošlem elektronicky a systém mi dá hlásenie že akceptoval tak je to v poriadku nie ? Lebo ja mám v mzdovom programe zapísaných ľudí v tvare "Jozef MRKVIČKA" a zatiaľ mi prešli všetky RLFO
Jana Motyčková
25.09.07,11:48
Keď to akceptovalo, je to OK.
katkaj
25.09.07,11:49
Keď to akceptovalo, je to OK.


Tak asi budem čakať kedy táto "úchylka" postretne aj našu pobočku :D
Jana Motyčková
25.09.07,12:06
Hm, takže asi najúčinnejšou prevenciou predsa len bude návšteva osobného psychológa. Aspoň niekto bude mať radosť z RLFO ;)
Ešte počkaj so psychológom, zajtra u kolegu zistím, či tie veľké písmená naozaj vadili RLFO, ale zase čomu (komu) inému by mali vadiť.
JankaO
25.09.07,12:11
Včera sa mi dostala do uší nepotvrdená (= neoveriteľná) informácia o tom, že údajne Sociálna poisťovňa bude akceptovať RLFO iba s vlastnými menami zapísanými v podobe "Jožko Mrkvička".
Zápisy "JOŽKO MRKVIČKA", "JOZKO MRKVICKA" alebo "Jozko Mrkvicka" vraj akceptované nebudú.


Nechce náhodou niektu z tu šikovných programátorov, v rámci zachovania zdravia poraďákov, ísť im tam nadefinovať, aby ich SW akceptoval veľké a malé písmená, nevšímal si diakritiku, tak ako to majú aj iné finančne nenáročné SW vyhladávače? A hlavne, nech si všíma RČ?
mimotemyPrispela som finančne na rôzne charity, prispejem aj tu.:)
Zoltán Kovács
25.09.07,12:35
Možno si prehliadla, že mojim osobný psychológom je peso :D Ten sa poteší vždy, keď ho navštívim :)
mimotemy Ja takých psychológov mám dokonca 2.
AnnaK
25.09.07,13:41
Tiež mám túto informáciu, ktorú som sa dozvedela minulý týždeň na školení od pracovníčiek Sociálnej poisťovne. Napriek tomu, že systém hlási že RLFO je akceptovaný, v Sociálnej poisťovni to vraj nezoberie. To znamená zrejme, že musím zmeniť všetkých zamestnancov v programe na mzdy do formátu Jožko Mrkvička, hoci tam mám všetkých uvedených veľkými písmenami:confused: .
katkaj
25.09.07,13:45
Tiež mám túto informáciu, ktorú som sa dozvedela minulý týždeň na školení od pracovníčiek Sociálnej poisťovne. Napriek tomu, že systém hlási že RLFO je akceptovaný, v Sociálnej poisťovni to vraj nezoberie. To znamená zrejme, že musím zmeniť všetkých zamestnancov v programe na mzdy do formátu Jožko Mrkvička, hoci tam mám všetkých uvedených veľkými písmenami:confused: .

Pokiaľ mi to bude dávať hlásenie " akceptované" tak nebudem nič prepisovať. Nech si najprv určia pravidlá na SP a urobia poriadok. Keď je raz niečo akceptované tak to neriešim :cool:
lenkak
25.09.07,17:46
Včera sa mi dostala do uší nepotvrdená (= neoveriteľná) informácia o tom, že údajne Sociálna poisťovňa bude akceptovať RLFO iba s vlastnými menami zapísanými v podobe "Jožko Mrkvička".
Zápisy "JOŽKO MRKVIČKA", "JOZKO MRKVICKA" alebo "Jozko Mrkvicka" vraj akceptované nebudú.:rolleyes:

endrju: :eek: to akože si nás chcel potešiť? Žiadne šetrenie času zase nebude? :D
katkaj
26.09.07,07:02
Katka, dúfam, že si nezabudla na tento sľub http://www.porada.sk/71-ezu-zasielanie-mesacnych-vykazov-do-sp-elektronicky-post391989.html
:) ;) :D

Andrejko a za túto hlúposť mesiaca im tie chlebíčky aj s kaviárom naservírujem :D:D:D:D:D:D
brm
26.09.07,11:25
ja zas pre urýchlenie ručného typovania píšem všetko malými písmenami...všetko mi prešlo, všade mám magické slovíčko AKCEPTOVANÉ...denne takto nahodím cca 20 - 30nástupov výstupov zmien absencií...to mi nevravte, že to nie je OK ak je to raz akceptované...to je už potom naozaj na vraždu...:mee: :( :confused:
seda
28.09.07,09:22
Dobrý deň, manuálne vypisujem RLFO. Ide o odhlášku dohody o vykonaní prác. Všetko som vypísala, chcela som dať uložiť a systém ma varoval, že nemám vypísanú kolonku pracovný pomer. Predtým som túto kolonku vypisovala len v prípade pracovnej zmluvy, no teraz sa chcem opýtať, mám ju vypísať aj v prípade dohody o vykonaní prác. Mám dohodu považovať ako pracovný pomer na dobu určitú /20.9.-28.9.07/, alebo tam nemám písať nič?
katkaj
28.09.07,09:25
Dobrý deň, manuálne vypisujem RLFO. Ide o odhlášku dohody o vykonaní prác. Všetko som vypísala, chcela som dať uložiť a systém ma varoval, že nemám vypísanú kolonku pracovný pomer. Predtým som túto kolonku vypisovala len v prípade pracovnej zmluvy, no teraz sa chcem opýtať, mám ju vypísať aj v prípade dohody o vykonaní prác. Mám dohodu považovať ako pracovný pomer na dobu určitú /20.9.-28.9.07/, alebo tam nemám písať nič?

A máte hore začiarknuté že ide o dohodu ?
seda
28.09.07,09:58
Mám zamestnanec-dohoda.
katkaj
28.09.07,10:00
Mám zamestnanec-dohoda.

No ja posielam RLFO elektronicky zo mzdového programu takže to nevypisujem ručne ale pri dohode by sa nemal dávať druh pracovného pomeru na dobu určitú alebo neurčitú
ivemar
28.09.07,10:16
Problem je ale v tom, ze SP ma system urobeny tak, ze to vyzaduje - mzdovy softver to tam preto dohodi pre dohody tiez - ak vykaz prechadza, tak urcite. Pri rucnom typovani sa to teda tiez musi zadat, hoci suhlasim, ze je to pre dohody nezmysel, lebo dohoda nie je pracovny pomer.
seda
28.09.07,10:26
Takže myslíte, že tam mám dať na dobu určitú?
katkaj
28.09.07,10:29
Problem je ale v tom, ze SP ma system urobeny tak, ze to vyzaduje - mzdovy softver to tam preto dohodi pre dohody tiez - ak vykaz prechadza, tak urcite. Pri rucnom typovani sa to teda tiez musi zadat, hoci suhlasim, ze je to pre dohody nezmysel, lebo dohoda nie je pracovny pomer.


Tak to potom má SP zase raz v niečom poriadok :rolleyes:
seda
28.09.07,10:53
Takže myslíte, že tam mám dať na dobu určitú?

Takže nedala som tam nič, dala som RLFO uložiť, a systém si sám dopísal č. 1., čiže PP na dobu neurčitú. Asi som tam predsa mala dopísať 2. na dobu určitú. Zatiaľ mi to kontrolujú, takže napíšem aj záver ako som dopadla, možno to niekomu inému pomôže.
seda
28.09.07,11:33
Takže nedala som tam nič, dala som RLFO uložiť, a systém si sám dopísal č. 1., čiže PP na dobu neurčitú. Asi som tam predsa mala dopísať 2. na dobu určitú. Zatiaľ mi to kontrolujú, takže napíšem aj záver ako som dopadla, možno to niekomu inému pomôže.

Hlásenie:RLFO-akceptovaný, bez chýb, odoslaný na spracovanie.
Monet
28.09.07,12:11
Vedeli by ste mi prosim poradit,posielala som dnes mesacne vykazy EZU a mala som potom napisane akceptovany a v druhej kolonke nespracovany.Je to prosi v poriadku?
katkaj
28.09.07,12:39
Vedeli by ste mi prosim poradit,posielala som dnes mesacne vykazy EZU a mala som potom napisane akceptovany a v druhej kolonke nespracovany.Je to prosi v poriadku?

Áno je to v poriadku. ;) Spracovávať to budú neskôr ale pokiaľ napísalo že je akceptovaný tak je to OK
brm
28.09.07,14:46
andrej, k tomu niet čo dodať...povedal si všetko...:mee: :mee:
ekopo
28.09.07,15:06
Práve som sa pokúšal 4 x neúspešte poslať elektronicky prihlášku zamestnanca zo sw. Neprešlo. A minulý týždeň to bolo bez problému. Porovnal som aj xml súbory riadok po riadku, všetko bolo rovnaké. Stále vyhadzovalo chybu. Tak som musel "manuálne" nahodiť tých pár údajov o zamestnancovi. Ano je výhoda v dnešnej dobe posielať všetko elektronicky, ale len vtedy ak všetko funguje tak ako má. To platí aj o SP.
gasdiv
28.09.07,15:25
Ahoj, možno že číslo súpisne bolo dlhé, povoľuje len 5 znakov, pokiaľ daš viac neprejde el.pošta. gasdiv
ekopo
28.09.07,15:59
Chyba: XML: error: Illegal decimal, unexpected char: 124
Toto bolo chybové hlásenie, nechápem.
jani73
01.10.07,04:20
Dobrý deň, prosím Vás potrebujem poslať RLFO nového zamestnanca (prvý raz elektronicky). Je tu popísané toho vela, ale akosi sa mi neradí poslať dokument. Ako postupovaťpri odoslaní z Olympu. V softe som si zadala export, uložilo mi dokument do súboru. Keď som postupovala podľa príručky prihlásila som sa sa www. soc poist.sk - podatelňa, vypísala som všetky údaje , zadala súradnice z grid karty, ale nič mi nevypísalo či bol dokument prijatý alebo nie. Asi robím niekde chybu, prosím poraďte. Ďakujem
Manual
01.10.07,04:46
Dobrý deň, prosím Vás potrebujem poslať RLFO nového zamestnanca (prvý raz elektronicky). Je tu popísané toho vela, ale akosi sa mi neradí poslať dokument. Ako postupovaťpri odoslaní z Olympu. V softe som si zadala export, uložilo mi dokument do súboru. Keď som postupovala podľa príručky prihlásila som sa sa www. soc poist.sk - podatelňa, vypísala som všetky údaje , zadala súradnice z grid karty, ale nič mi nevypísalo či bol dokument prijatý alebo nie. Asi robím niekde chybu, prosím poraďte. Ďakujem
Z Olympu dáš len export pre SP ako je tam uvedené a nič viac. Ak si prihlásená komplet v SP, klikni na dokument - odoslanie - ukáže sa ti tabulka s dvoma riadkami, klikni na vyhladať / musíš vedieť priečinok, kde ti to uložilo/ a do prvého riadku dvojklikom prenes súbor s príponou XML, to isté sprav aj do druhého riadku, tam daj súbor z príponou comf. Dáš odoslať, zadať heslo s karty a odoslať. A malo by to byť všetko
MIRKA111
01.10.07,04:52
Dobrý deň, prosím Vás potrebujem poslať RLFO nového zamestnanca (prvý raz elektronicky). Je tu popísané toho vela, ale akosi sa mi neradí poslať dokument. Ako postupovaťpri odoslaní z Olympu. V softe som si zadala export, uložilo mi dokument do súboru. Keď som postupovala podľa príručky prihlásila som sa sa www. soc poist.sk - podatelňa, vypísala som všetky údaje , zadala súradnice z grid karty, ale nič mi nevypísalo či bol dokument prijatý alebo nie. Asi robím niekde chybu, prosím poraďte. Ďakujem

Skús si to len pozrieť na Dokument - Prehľad, tam ti to musí napísať či to prijali alebo to je neakceptované
jani73
01.10.07,06:03
Ďakujem už je to v poriadku, mám to aj potvrdené. Ešte raz ďakujem
drobeceva
01.10.07,06:37
Ja som v piatok tak "maturovala" s prihláškou zamestnanca. Zistila som , že chyba bola v rod.stave. Nemala som to tam uvedené. Zdá sa mi to na hlavu, že kvôli tomuto údaju /je to pre SP až také podstatné?/ nechcelo prejsť. Pritom kontrolovala som kde-čo, ale nenapadlo ma, že v tom je problém.
katkaj
01.10.07,07:02
Ja som v piatok tak "maturovala" s prihláškou zamestnanca. Zistila som , že chyba bola v rod.stave. Nemala som to tam uvedené. Zdá sa mi to na hlavu, že kvôli tomuto údaju /je to pre SP až také podstatné?/ nechcelo prejsť. Pritom kontrolovala som kde-čo, ale nenapadlo ma, že v tom je problém.

No ja mám čím ďalej tým väčší pocit že pre SP sú podstatnejšie tie menej podstatné veci ako tie viac podstatnejšie ;)
Dáša_
01.10.07,13:00
Mne odhlaška zamestnanca neprešla, lebo vraj som nevypisala súpisné číslo zamestnávateľa. To je síce pravda, ale zamestnávateľ žiadne sídlo so súpisným číslom nemá, jedná sa o lesné družstvo, ktoré iba sídli v obci, bez konkrétnej adresy. Tak som skúsila aj dať nejaké číslo, ale zase to nesedí s tým, čo majú zaregistrované. Takzvané smrtelné objatie:(

SOm zvedavá, ako to pojde dalej.
JNOVAK
02.10.07,08:04
RLFO - zmena.
Vážené panstvo, poslal už niekto do el. podateľne zmenu RLFO? Na dvoch pobočkách, ktoré nebudem menovať, mi tvrdia, že zmeny nemožno posielať elektronicky. Je tiež zaujímavé, že medzi príkladmi RLFO na podateľni práve zmena nenachádza.

Mohol by mi niekto poslať príklad RLFO.XML zmeny na hore.hlavy@zoznam.sk? Vopred ďakujem.
Julia9
02.10.07,08:08
Ja som práve minulý týždeň elektronicky posielala RLFO - zmenu trvalého bydliska zamestnanca. Prešlo mi to bez problémov.
JNOVAK
02.10.07,09:43
Pre Dášu:
Tvoj problém takmer celkom určite možno vyrieši táto rada.

Lesné družstvo, ktoré sídli v diere bez ulice, má zrejme formu adresy "bez ulice", pri ktorom treba uviest PSC, Obec, a to jediné číslo, ktoré majú, je číslo SÚPISNÉ. Druhé číslo - orientačné - sa nevyplňuje a taktiež do políčka pre ulicu sa nesmie zapísať meno obce, ako je teraz dobrým zvykom. Ulica musí ostať prázda.

Mne už tak RLFO prešiel. Neviem však postlkať XML prihlášky. Kde mám dať dátum zmeny, ktorá v papierovej forme je v oddiely 12 vľavo dole? Help, please!
abel
02.10.07,11:21
Mne už tak RLFO prešiel. Neviem však postlkať XML prihlášky. Kde mám dať dátum zmeny, ktorá v papierovej forme je v oddiely 12 vľavo dole? Help, please!
Ale veď keď zasielaš prihlášku, tak to nie je zmena a tú kolónku nevypĺňaš ani v papierovej forme. Ak si pozrieš poučenie, tak dátum začiatku zmeny uvádzaš len v prípade, ak na formulári hore oznamuješ zmenu.
JNOVAK
02.10.07,15:25
ABEL, ďakujem za snahu pomôcť, ale nie presne to som mal na mysli. Ubezpečujem ťa, že poučenie k registračným listom som podrobne preštudoval a viem rozoznať prihlášku od zmeny.

Môj problém spočíva v tom, že sa už niekoľko dní prehrýzam mne neznámym spôsobom zadania XML súboru, ktorý použila Sociálna poisťovňa v dokumente RLFO-v1.5-doc, a neviem zostaviť formát RLFO.XML zmeny.

Prihlášku, odhlášku, storno a prerušenie som dal dokopy na základe priložených vzorov, lenže medzi vzormi Sociálna poisťovňa neuviedla práve zmenu.

Podarilo sa mi dovolať do Sociálnej poisťovne v Bratislave a požiadal som ich o zaslanie vzoru zmeny. Dostal som len radu, že nech sa zadaním prehrýzam ďalej. Preto som sa odvážil požiadať o pomoc poraďákov, ale keď vás to uráža, tak radšej stiahnem chvost.
abel
02.10.07,15:29
mimotemy Ak si tam našiel jediné urážlivé slovo, hlboko sa ospravedlňujem.
Dáša_
02.10.07,17:36
Pre Dášu:
Tvoj problém takmer celkom určite možno vyrieši táto rada.

Lesné družstvo, ktoré sídli v diere bez ulice, má zrejme formu adresy "bez ulice", pri ktorom treba uviest PSC, Obec, a to jediné číslo, ktoré majú, je číslo SÚPISNÉ. Druhé číslo - orientačné - sa nevyplňuje a taktiež do políčka pre ulicu sa nesmie zapísať meno obce, ako je teraz dobrým zvykom. Ulica musí ostať prázda.

Mne už tak RLFO prešiel. Neviem však postlkať XML prihlášky. Kde mám dať dátum zmeny, ktorá v papierovej forme je v oddiely 12 vľavo dole? Help, please!


Problém je, že lesné družstvo má adresu bez akéhokoľvek čísla :(
ekopo
02.10.07,18:03
Prestal som dávať prihl./odhl. v XML forme zo softu. Využívam "manuálny" vstup. Tých pár údajov o pracovníkovi rýchlo naťukám a nemusím sa znervózňovať či XML prejde, alebo nie.
JNOVAK
02.10.07,18:38
ABEL, nič v zlom, len tvoja rada, že nech si pozriem poučenie, mi pripomenulo, ako politici v televízore po sebe vykrikujú, aby si prečítali to alebo ono. Radšej toho nechajme a idem poslúchnuť Andreja a skúšať zmeny.

Dáša, adresa bez súpisného čísla aspoň podľa Sociálnej poisťovne neexistuje. Takže napíš Diera 1. Ináč, dosť som pátral po teórii súpisných a orientačných čísel, ale nevypátral som nič, a pritom som sa rozprával s programátorom, ktorý robil evidenciu bytov v jednom okresnom meste.
Dáša_
02.10.07,18:44
Pre Dášu:
Tvoj problém takmer celkom určite možno vyrieši táto rada.

Lesné družstvo, ktoré sídli v diere bez ulice, má zrejme formu adresy "bez ulice", pri ktorom treba uviest PSC, Obec, a to jediné číslo, ktoré majú, je číslo SÚPISNÉ. Druhé číslo - orientačné - sa nevyplňuje a taktiež do políčka pre ulicu sa nesmie zapísať meno obce, ako je teraz dobrým zvykom. Ulica musí ostať prázda.

Mne už tak RLFO prešiel. Neviem však postlkať XML prihlášky. Kde mám dať dátum zmeny, ktorá v papierovej forme je v oddiely 12 vľavo dole? Help, please!


Tak som to vyskúšala znova a ked som dala ako číslo lubovolné číslo (nesúhlasiace s adresou), tak už to išlo. To je teda kontrola správnosti :D
brm
02.10.07,19:10
prudko mi to celé pripomína Hlavu XXII....
Paula
02.10.07,19:13
Tak som to vyskúšala znova a ked som dala ako číslo lubovolné číslo (nesúhlasiace s adresou), tak už to išlo. To je teda kontrola správnosti :D


Možno by to s prepáčením "zožralo" aj bodku namiesto číslice :D . Hlavne, že okienko nebude prázdne.....socpoistmrník na pokračovanie.
Dáša_
02.10.07,19:17
Možno by to s prepáčením "zožralo" aj bodku namiesto číslice :D . Hlavne, že okienko nebude prázdne.....socpoistmrník na pokračovanie.

nezožralo, na radu pracovníčky socialnej poistovne som skúšala X :D . Vraj ona to tak robi, ked nevie, čo má doplnť :):)
judita1971
02.10.07,19:17
ja posielam RLFO cez manuálny vstup, hneď zo začiatku som skúšala cez program, niečo nebolo v poriadku. Od 1.9. 2007 mi od firmy, čo nám robí program PaM , prišla už neviem koľkatá zmena týkajúca sa týchto RLFO. Zbytočné nervy. Chvalabohu, nezasielam často RLFO.
Ešte čo sa tých súpisných a orientačných čísel. Obec, kde sídli naša firma, v súčasnosti nemá pridelené ani domom a ani organizáciám v nich existujúcich druhé číslo. V budúcnosti ich bude prideľovať. takže ja som tam dala pri prihlasovaní nulu, a zobralo mi to , nehlásilo chybu.
JNOVAK
02.10.07,19:29
Julia9, smith - aký soft používate? Azda to môžete napísať, som tu len krátko, neviem, ako to chodí.
JNOVAK
02.10.07,19:40
Dáša - do políčka určeného pre číslo nemôžeš zapísať x. To by nemal pripustiť ani mzdový soft.

Nepochopím, prečo musela Sociálna poisťovňa rozpiplať adresu na súpisné a orientačné číslo, keď v RLFO pre tlač z podateľne ich majú spojené.
drobeceva
03.10.07,04:58
Je to "odpísané" z iných tlačív. Prvýkrát sa také niečo objavilo v daňových tlačivách asi pred tromi rokmi. Od daniarov postupne "odpisujú" všetci.
Pritom ide o totálnu blbosť, ktorá nič nerieši. Azda okrem úkonov na katastri nehnuteľností môže byť každému bežnému smrteľníkovi takéto rozpitvávanie adresy ukradnuté. Neviem nič o existencii všeobecne záväzného predpisu, ktorý by predpisoval takéto niečo. Možno ide o nejaký "múdry" predpis splodený v Bruseli. :rolleyes:
V RLFO nájdeme aj kvantum iných nezmyslov. Rodinný stav je azda kandidátom číslom 1 na najhlúpejší údaj vyžadovaný sociálnou poisťovňou pri príležitosti prihlasovania / odhlasovania poistenca.

Endrju, úplne s Tebou súhlasím. Ja som údaj rod.stav nemala zadaný a nebudem Ti hovoriť, ako som tu "maturovala", lebo nie a nie zobrať RLFO, stále mi hlásilo chybu. Podľa mňa, je to blbosť, že práve takýto údaj je povinný. Kvôli čomu? Veď SP môže byť jedno. Žeby práve toto bolo v tom reg.liste najpodstatnejšie????????????????
Julia9
03.10.07,05:25
Julia9, smith - aký soft používate? Azda to môžete napísať, som tu len krátko, neviem, ako to chodí.

Ja používam MoneyS3 a musím povedať, že momentálne nemám žiadne problémy so zasielaním týchto výkazov elektronicky.
Pravdupovediac by som Ti aj poradila, ale stále nerozumiem, aký vzor to vlastne hľadáš.
Olgica
03.10.07,06:07
Ja mám MRP DOS a posielala som elektronicky odhlášku jednáho ZC k 30.9.07. V personalistike mám zadané o ňom všetko, bydlisko, miesto nar., stav a v RLFO-soc.poist. mi stiahlo len meno a priezvisko a r.č.. Čakala som že v soc.poist. mi bude hlásiť chybu ale prebehlo to OK - je to dokonca aj spracované. Tak neviem. Čakám či mi niečo nepošlú.
drobeceva
03.10.07,06:09
Pri výstupe je to O.K.
JNOVAK
03.10.07,06:55
Julia9 - vďaka za info. Môj dotaz je skôr pre programátora. Potreboval by som totiž zmenový RLFO.xml, ktorý posielaš z Money do podateľne Sociálnej poisťovne. Samozrejme, od nikoho nechcem skutočné dáta, ale s prepísanými osobnými údajmi. Najradšej by som ho mal zo Sociálnej poisťovne - do zadania totiž dali vzor prihlášky, odhlášky, storna a prerušenia, ale nevedne prečo nedali vzor zmeny. Telefonovať tam je strata času.
Jolie
08.10.07,10:47
na stránke sociálnej poisťovne je okienko na zasielanie mesačných výkazov a registračných listov takže sa postupuje rovnako ako pri mesač. výkazoch aj s tým istým prihlásením aké ste používali. Ak Vám mzdový softvér dokáže vytvoriť teda vygenerovať mesačné výkazy aj RLFO nie je problém to lahko odoslať priamo už vytvorené cez mzdový program. Ale treba si správne vygenerovať len toho koho chceš prihlásiť, odhlásiť, prerušiť..., ale dá sa aj postupovať manuálne tzv. manuálny vstup.
pešková
12.10.07,11:37
Ak nemám program,z kt.síce posielam mesač.výkazy do soc.pois., ale nevytvára RL, takže ich naďalej posielame poštou.:mad:
Tweety
12.10.07,11:44
Ak nemám program,z kt.síce posielam mesač.výkazy do soc.pois., ale nevytvára RL, takže ich naďalej posielame poštou.:mad:
RLFO s platnosťou od 1.9. 07 už nie je možnosť poslať poštou, posielajú sa cez EZU elektronicky, alebo manuálne.
Netka
15.10.07,08:19
Prosím Vás neviete niekto či je treba elektronicky odoslaný RLFO doručiť aj písomne na SP?
Ďakujem.
Julia9
15.10.07,08:25
Nie, netreba.
Monet
15.10.07,08:27
Nie netreba,ked sa posle EZU tak netreba uz posielat postou,to iste plati aj pri mesačných výkazoch
GABAZ
05.11.07,07:16
Potrebovala by som poradiť. Firma doteraz mala 7 stálych zamestnancov plus jednu na materskej dovolenke. Dnes prijali nového zamestnanca, čiže už majú 9 zamestnancov a sú povinní používať EZU. Je mi jasné, že mesačné výkazy za 11/2007 už musím poslať elektronicky. Ale čo s registračným listom zamestnanca. Ráno som ho prihlásila mailom. Musím už aj tohto zamestnanca prihlásiť elektronicky - firma zatiaľ ešte nemá pridelené heslo ani Grid kartu. ďakujem za rady.
Tweety
05.11.07,07:18
Potrebovala by som poradiť. Firma doteraz mala 7 stálych zamestnancov plus jednu na materskej dovolenke. Dnes prijali nového zamestnanca, čiže už majú 9 zamestnancov a sú povinní používať EZU. Je mi jasné, že mesačné výkazy za 11/2007 už musím poslať elektronicky. Ale čo s registračným listom zamestnanca. Ráno som ho prihlásila mailom. Musím už aj tohto zamestnanca prihlásiť elektronicky - firma zatiaľ ešte nemá pridelené heslo ani Grid kartu. ďakujem za rady.
Od 1.9.2007 RLFO je povinnosť zasielať cez EZU. Bez grid karty to ale nepôjde.
seda
07.11.07,07:48
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či niekto z Vás podáva RLFO manuálne a po zadaní hesla z grid karty si systém nejak sám vymaže kolonky, asi ktoré mu nie sú potrebné. 1.krát sa mi to stalo, keď mi vymazalo údaje od trvalého bydliska zamestnanca po miesto narodenia. Najprv som si myslela, že som to nenapísala ja, no keď som si už na to dávala pozor, tak zo 6 vytvorených RLFO mi to urobilo v 4 prípadoch. Dnes mi napríklad pri nahlasovaní prerušenia, začiatku RD vymazalo aj dátum začiatku MD,RD, vlastne systém si nechal len, začiatok prerušenia a dôvod prerušenia. V tomto prípade ma napadlo, že by bolo potrebné zaslať ešte jeden RLFO kde by som zaznačila len dátum začiatku MD, RD, no na druhej strane mi v inej téme porady radili, že to nie je potrebné. Možno sa zaoberám niečim čo nie je vôbec dôležité, keďže mi tie RLFO všetky akceptovali, no čo keď raz prídu a povedia, že tam nemám to, alebo hento, ťažko im asi budem vysvetľovať, že som to tam napísala, no systém si to nevzal. Má niekto okrem mňa s niečim takým skúsenosť? Ďakujem
Monet
07.11.07,07:57
Volala som raz do SP a tam mi povedali,že je to v poriadku,iba pri prihlasovaní si zoberie vsetky údaje,pri odhlasovaní a prerušení stačia tie ktoré zostanú...
Rozalka
14.11.07,09:49
Nie netreba,ked sa posle EZU tak netreba uz posielat postou,to iste plati aj pri mesačných výkazoch
mimotemyKeď ťa nechvália iní, pochváľ sa sám ...

SP zverejnila na svojej stránke:
Sociálna poisťovňa uľahčuje klientom komunikáciu

13.11.2007
Sociálna poisťovňa rozširuje elektronickú komunikáciu s klientmi. Od 1. septembra 2007 zaviedla povinné predkladanie registračného listu fyzických osôb (RLFO) prostredníctvom elektronického zberu údajov tým zamestnávateľom, ktorí zamestnávajú 9 a viac zamestnancov. Títo zamestnávatelia už predtým boli povinní týmto spôsobom Sociálnej poisťovni predkladať mesačné výkazy poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie.
Povinnosť prihlásiť zamestnanca do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov je zamestnávateľ povinný plniť formou, ktorej obsah a spôsob zasielania určuje Sociálna poisťovňa. Rovnako predkladať pobočke Sociálnej poisťovne výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac (ďalej len „ mesačný výkaz“) je zamestnávateľ povinný plniť formou, ktorej obsah a spôsob zasielania určuje Sociálna poisťovňa.
Tým, že Sociálna poisťovňa uložila zamestnávateľom zasielať vymenované tlačivá elektronicky nielen znížila objem zasielaných tlačív v papierovej forme, ale znížila aj finančné náklady zamestnávateľov spojené s poštovou prepravou tlačív a manipuláciou s nimi. Predovšetkým však pre zamestnávateľov začala bezplatne a priebežne poskytovať službu, ktorou uskutočňuje kontroly prihlasovania a odhlasovania ich zamestnancov do a z povinného nemocenského poistenia, povinného dôchodkového poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti, resp. oznamovania prerušenia týchto poistení alebo zmien doterajších údajov predlžením RLFO, ako aj správnosť jeho vyplnenia. Kontrola prihlasovania a odhlasovania sa uskutočňuje takto: Ak zamestnávateľ odošle Sociálnej poisťovni mesačný výkaz, Sociálna poisťovňa na základe dovtedy prijatých RLFO skontroluje, či sú v ňom uvedené údaje o všetkých zamestnancoch tohto zamestnávateľa. Ak údaje nesúhlasia, okamžite zamestnávateľovi odošle upozornenie. Rovnako Sociálna poisťovňa zamestnávateľa upozorňuje, ak odoslaný RLFO je nesprávne alebo neúplne vyplnený. Týmto spôsobom je jednak zabezpečená správnosť evidovaných údajov o poistencoch, jednak Sociálna poisťovňa nemá dôvod ( postupu podľa § 239 zákona č. 461/2003 Z. z. , t. j. ) ukladať zamestnávateľom pokuty za nesplnenie ustanovených povinností v sociálnom poistení.
Od 1. 9. 2007 do 31. 10. 2007 Sociálna poisťovňa elektronicky prijala cca 530 tisíc RLFO zamestnancov. Elektronicky komunikuje už s vyše 54 000 zamestnávateľskými subjektmi, ktorí zamestnávajú 98% všetkých zamestnancov.
Rozvoj informatizácie Sociálnej poisťovne je zameraný na vytvorenie efektívneho systému informácií a potrebných služieb s využitím informačných a komunikačných technológií vo vzťahu ku klientom (odvádzatelia poistného, sporitelia, poistenci, dôchodkové správcovské spoločnosti, spolupracujúce inštitúcie)a k správe samotnej inštitúcie. Víziou na obdobie do roku 2013 je dosahovať ustavičný rast spokojnosti občanov so službami Sociálnej poisťovne, ktoré sa budú poskytovať atraktívnym a jednoduchým spôsobom, za súčasného zvyšovania vnútornej efektívnosti a kompetentnosti inštitúcie a znižovania nákladov na jej správu. Dosiahnutie tejto vízie je podmienené splnením hlavných cieľov, medzi ktoré patrí predovšetkým zvýšenie spokojnosti občanov a podnikateľských subjektov so službami poskytovanými Sociálnou poisťovňou. Nevyhnutná bude aj automatizácia procesov a elektronizácia komunikácie s klientmi.
vema
15.11.07,16:00
Pri vypĺňaní RLFO elektronicky som zistila, že treba vyplniť okienko v bode 10, či zamestnanec bol prijatý na dobu určitú, alebo neurčitú, no iba v prípade odhlášky. Ja som to až do teraz nikdy nevyplnila. Nikdy som si to nevšimla a nikto ma na to zo soc.pois. neupozornil.Mám obavu či to nemôže mať nejaké následky.Na čo to slúži? Ďakujem.
jankasm
15.11.07,16:08
Pri vypĺňaní RLFO elektronicky som zistila, že treba vyplniť okienko v bode 10, či zamestnanec bol prijatý na dobu určitú, alebo neurčitú, no iba v prípade odhlášky. Ja som to až do teraz nikdy nevyplnila. Nikdy som si to nevšimla a nikto ma na to zo soc.pois. neupozornil.Mám obavu či to nemôže mať nejaké následky.Na čo to slúži? Ďakujem.

No podľa mňa to slúži pre účelu zisťovania nároku na podporu v nezamestnanosti. Pretože nárok na podporu má ten, kto si platil poistenie v nezamestnanosti 3 roky v posledných 4 rokoch pri PP na dobu neurčitú a 2 roky z posledných 3 rokov pri PP na dobu určitú. :cool:
vema
15.11.07,16:19
No, ale však keď idú dávať niekomu podporu, tak ešte vyplňujem tlačivo o zárobkoch a tam je aj doba zamestnania a ostatné. Keď to tam nebolo vyplnené, tak by sa hádam opýtali, nie? Normálne mám strach.
nikulik
22.11.07,04:49
Aj my mame povinnosť posielat RLFO elektronicky. Ale mala by som otazočku. Akosi som sa pozabudla a po 01.09.som poslala tri RLFO poštou. Mám ich poslať ešte raz elektronicky, alebo to už nechat tak? Zo SP mi este nevolali, ale je dost mozne že to este nenahravali.
sway
22.11.07,06:07
Aj my mame povinnosť posielat RLFO elektronicky. Ale mala by som otazočku. Akosi som sa pozabudla a po 01.09.som poslala tri RLFO poštou. Mám ich poslať ešte raz elektronicky, alebo to už nechat tak? Zo SP mi este nevolali, ale je dost mozne že to este nenahravali.

Radšej si zavolaj svojej správkyni - či skutočne máš poslať aj netom, ak si poslala poštou,aj ja som mala taký prípad, z opatrnosti som to poslala potom aj netom a vynadali mi, že sa im to nahralo 2x ;)
Gabi03
04.03.08,09:17
Na stránkach SP neviem nájsť možnosť prihlásenia nového ZCa aj SMS-kou. Je ešte možná táto možnosť?
Vďaka za odpovede.
katkaj
04.03.08,09:22
Na stránkach SP neviem nájsť možnosť prihlásenia nového ZCa aj SMS-kou. Je ešte možná táto možnosť?
Vďaka za odpovede.

Pokiaľ nemáš povinnosť prihlasovať elektronicky tak by mali fungovať ešte aj sms

Registrácia zamestnancov


E-mail: praca@socpoist.sk


SMS: 0918 492 266
0918 492 277




Gabi03
04.03.08,09:24
Pokiaľ nemáš povinnosť prihlasovať elektronicky tak by mali fungovať ešte aj sms

Registrácia zamestnancov




E-mail: praca@socpoist.sk




SMS: 0918 492 266
0918 492 277










Nemáme povinnosť. Ďakujem.