MS77
03.07.07,09:55
Ahojte
moze zamestnávateľ predlžiť PP na dobu určitú. Zamestnanec bol zamestnany na pracovnú zmluvu na dobu určitu. Zamestnávatel chce spraviť dodatok k pracovnej zmluve a predlžiť pracovný pomer na dobu
určitú o tri mesiace. Je to mozne?
Gabi03
03.07.07,08:00
Áno, je to možné, avšak takto znovu uzatvorená PZ nemôže v sumáre presiahnuť 3 roky.
Nutricia
03.07.07,08:09
Áno može sa predlžit takto uzatvorený PP znova na dobu určitú ale nesmie presiahnut dobu 3-och rokov.Ak mu chcete predlžit PP na dobu neurčitú tak nemusíte písat žiadne dodatky automaticky sa takýto PP mení na dobu neurčitú.
Ak mu predlžite PP na dobu určitú nemusíte ho znova prihlasovat na poistovne.
MS77
03.07.07,09:12
Dakujem. Je to teda obmedzené len dobou 3-rokov. Kolegyna mi vravela že ked by som tomu istému zamestnancovi uzatvárala PP na dobu určitú 2x musím mu dať už automaticky pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Zamestnávatel mu nechce dat PZ na dobu neurčitu, pretoze by mu potom musel vyplácat odstupne a je to cinnost, ktorá bude ukoncena do konca roka. Potom by ho zrejme musel prepustit z dovodu nadbytocnosti. zamestnávatelia sa na to pozeraju z ineho hladiska ako pracovnik
endrju
03.07.07,09:28
... Kolegyna mi vravela ...
Kolegyňa pri tom použila aj odkaz na konkrétne ustanovenie niektorého zákona alebo sa vyjadrovala iba na základe informácií získaných z agentúry JPP?
ZlaticaB
03.07.07,16:51
Myslím, že v novelizovanom ZP platnom od 1.9.2007 to bude tak, že najviac
1x sa sa bude môcť predlžíť doba určitá v období 3 rokov. Alebo sa mýlim?