betka
03.07.07,09:13
Do tejto oblasti málo kedy kuknem, možno som to zadala zle, ale ..
Chcem sa popýtať znalcov v tejto oblasti na:
Dnes som čítala na teletexte:
Vláda chce od nového roku zrušiť maximálny vymeriavací základ.
(čo tým chcú povedať???, neviem či som to pochopila správne ...)
Ak niekto má ZD niekoľkomilionový, a pri výpočte odvodov už nebude max. vym. základ, môže sa stať, že bude platiť odvody za mesiac aj napr. 100 tis. Sk?

Uvedte ma na pravú mieru, prosím, radšej nech neviem čítať, alebo som toto zle pochopila, lebo .....:confused:
Anja111
03.07.07,07:23
Do tejto oblasti málo kedy kuknem, možno som to zadala zle, ale ..
Chcem sa popýtať znalcov v tejto oblasti na:
Dnes som čítala na teletexte:
Vláda chce od nového roku zrušiť maximálny vymeriavací základ.
(čo tým chcú povedať???, neviem či som to pochopila správne ...)
Ak niekto má ZD niekoľkomilionový, a pri výpočte odvodov už nebude max. vym. základ, môže sa stať, že bude platiť odvody za mesiac aj napr. 100 tis. Sk?

Uvedte ma na pravú mieru, prosím, radšej nech neviem čítať, alebo som toto zle pochopila, lebo .....:confused:
Pochopila som to tak, ako ty...
Stina
03.07.07,07:23
Zatiaľ o tom hovoria ako o pripravovanom návrhu
ZuzanaP
03.07.07,07:23
Asi áno, dnes bol o tom aj článok na www.etrend.sk
betka
03.07.07,07:33
Je toto už normálne? Oplatí sa vôbec poniektorým podnikať, alebo byť na UP, mať vyložené nohy na stole a čakať, že budú mať viac, pretože niektorým zase niečo zoberú...:confused: :eek:

Ja už tieto Ficove pochody nepochopím,...:mee:
sway
03.07.07,07:40
Zatiaľ o tom hovoria ako o pripravovanom návrhu

mám obavy, že práve takýto návrh veľmi rýchlo a mnohohlasne schvália...........:rolleyes:
endrju
03.07.07,08:00
mám obavy, že práve takýto návrh veľmi rýchlo a mnohohlasne schvália...........:rolleyes:

Ja také obavy vôbec nemám. Pánov poslancov by táto zmena tiež "zasiahla".

V novinách sa už toho popísalo - nezabudnite na to, že pred pár dňami začala "uhorková" sezóna.:rolleyes:

Považujem za užitočnejšie zabudnúť na správy takéhoto typu ihneď po ich prečítaní . Účtovníci asi na 99,99% nepatria do kategórie tých, ktorých by nejak výrazne mohlo zasiahnuť prípadné zrušenie maximálnych VZ ;)
Vynechávam teraz "svetlé výnimky" účtovníckych "tigrov", ktoré sa už pri viacerých príležitostiach nechali počuť, ako zarobili na vedení účtovníctva. :cool:
betka
03.07.07,08:13
Andrej, pozerám sa na seba ako na účtovníka, ale tiež beriem ohľad na toho, komu ho vediem, a hlavne keď ide o dobrých ľudkov poctivcov, kt. majú za pár do dôchodku a moc im to na dôchodku nepridá...., a odvody za pár rokov budú nekresťanské...
Danila
03.07.07,09:39
Andrej, pozerám sa na seba ako na účtovníka, ale tiež beriem ohľad na toho, komu ho vediem, a hlavne keď ide o dobrých ľudkov poctivcov, kt. majú za pár do dôchodku a moc im to na dôchodku nepridá...., a odvody za pár rokov budú nekresťanské...Veru, veru, PSD a SD sa skutočne majú na čo tešiť, až to prejde v parlamente. Päťdesiatnici a šesťdesiatnici si rovno môžu začať šetriť na toaleťák a mydlo - okrem iného, ak by potrebovali nedajboh PN v nemocnici. Ja mám tiež vážne obavy, žo toto silne socálne cítiace veľdielo majstrov prejde.
betka
03.07.07,09:52
Danilka, zlatíčko naše, keby ste tak mali pravdu, že táto kravina neprejde...
tinaM
03.07.07,09:53
Podľa mňa to je len zase voľačo vymyslené, aby sa mohol znovu pán Fico zátváriť ako dobrodin, ktorý také voľačo nedovolí. Už sme tu také mali.:)
Paula
03.07.07,09:58
Veličenstvo tam "hore" to vždy aktuálne mení, keď je pri moci....vždy aktuálne podľa potrieb seba samého, svojej rodiny, svojich kamošov.....a potom príde iné veličenstvo k moci a upraví zákon podľa aktuálnosti vyhovujúcej jemu, jeho rodine, jeho kamošov....a tak stále dookola :cool: Taký je môj skromný názor.
endrju
03.07.07,10:00
... a odvody za pár rokov budú nekresťanské...

:rolleyes: Hm, podľa môjho názoru sú nekresťanské už v súčasnosti. :cool:

"Najzábavnejšie" na tom všetkom je, že pre mnohých zamestnancov sa odvody v súčte s daňou z príjmov za roky budovania kapitalizmu nejako výrazne nezmenili oproti odvodom v súčte s daňami z rokov budovania socializmu. :( Teraz mám na mysli percentuálnu výšku a nie absolútne sumy.
betka
03.07.07,10:03
:rolleyes: Hm, podľa môjho názoru sú nekresťanské už v súčasnosti. :cool:

"Najzábavnejšie" na tom všetkom je, že pre mnohých zamestnancov sa odvody v súčte s daňou z príjmov za roky budovania kapitalizmu nejako výrazne nezmenili oproti odvodom v súčte s daňami z rokov budovania socializmu. :( Teraz mám na mysli percentuálnu výšku a nie absolútne sumy.

Otrasné sú už teraz, to máš pravdu, a čo bude potom?? Dúfajme, že im to neprejde.