Hofffka
03.07.07,11:10
Ahojte,

potrebovala by som pomoc s nasledovnym. Zamestananci nasej firmy boli na 4-dnovom teambuildingu v Cechach splavovat Vltavu. Nakolko vsetky vydaje platila spolocnost (nasa pobocka) v Cechach, chcu nam teraz naklady za nasich zametsnancov prefakturovat.

Niektore sluzby ( ako pozicanie lodi, obcerstvenie, ubytovanie ... ), ktore nam prefaktorovavaju, su bez DPH a niektore s DPH .

Moja otazka znie, ci nam maju vystavit fakturu aj s DPH, alebo bez.

Dakujem velmi pekne
Vladimír Ozimý
03.07.07,11:15
počítam že ide o druh školenia dalo by sa povedať...no zaradil by som to do par. 15 ods 4 to jest sú predmetom dane tam kde sa poskytujú a podľa tohto by vám mala česká firma vystaviť všetko s dph...ale bolo by dobre špecifikovať z čoho sa faktúra skladá
Hofffka
03.07.07,11:25
Dobry den,

faktura sa sklada presne z vid priloha.

S pragrafom s Vami uplne suhlasim. Myslite, ze ak ju vystavia na zaklade prilozeneho bude to OK?
A co v tom pripade s DPH? Nechce sa mi ziadat Cesku danovu o vratenie. Ako budem potom o tom uctovat ( pojde to do repre ) a co s danovym priznanim ? ( Vela otazok ja viem :-).

dakujem
Vladimír Ozimý
03.07.07,11:35
no ja som to pochopil tak že oni uvádzajú bez dph služby ktoré nadobudli od neplatiteľa aleeeeeeeee to sa mi zdá zle..
Hofffka
03.07.07,11:44
Takze myslite, ze by mali vystavit fakturu tak, ze vsetky sluzby musia byt s DPH? T.j. zaklad dane a na to dat 19%? Ale zase oni maju niektore sluzby 5 a niektore 19% .... :-(

Alebo ... nakolko sa jedna o prefakturaciu, takze je to to iste, akokeby sme tie sluzby nakupovali priamo my. A ak by sme ich nakupovali my, tak platime sluzby aj s DPH. Takze si myslim, ze tie sliuzby, ktore su oslobodene, budu oslobodene aj na fakture a tie ktore su s DPH budu s DPH. Ci?
Vladimír Ozimý
03.07.07,11:51
no pozrite sa u nás to funguje tak že vy pokiaľ niečo nakúpite od neplatiteľa v tuzemsku a prefakturujete to na osobu ako platiteľ tak neberiete ohľad na to že to je pre vás od neplatiteľa ale vystavite fa aj s dph...rozumiete...to jest pokiaľ by vystavovali fa priamo neplatitelia tak to je bez dph ale pokiaľ to prefakturuje platiteľa nemal by na to brať ohľad a všetko zdaniť...to je môj názor a myslím že v ČR by to malo platiť rovnako ale netvrdím...to musíte debatovať s nimi...
emgeton
03.07.07,12:51
V ČR nie je predmetom dane refakturácia služby obstaranej od neplatiteľa ( neplátcu) DPH, pokiaľ sa nejedná od "refakturáciu s prirážkou". V tomto majú na vec iný pohľad ako zákonodarcovia v SR.
ALBO
03.07.07,12:55
Takze myslite, ze by mali vystavit fakturu tak, ze vsetky sluzby musia byt s DPH? T.j. zaklad dane a na to dat 19%? Ale zase oni maju niektore sluzby 5 a niektore 19% .... :-(

Alebo ... nakolko sa jedna o prefakturaciu, takze je to to iste, akokeby sme tie sluzby nakupovali priamo my. A ak by sme ich nakupovali my, tak platime sluzby aj s DPH. Takze si myslim, ze tie sliuzby, ktore su oslobodene, budu oslobodene aj na fakture a tie ktore su s DPH budu s DPH. Ci?

Pozrite § 14/5/e českého zákona o DPH. Oni tam majú, že keď preúčtujú služby od neplatiteľa bez zisku, nie je to predmetom dane. My v zákone také niečo nemáme.U nás sa to správa inak.
Berte tu fakturáciu tak, že všetky tie služby majú miesto dodania v česku a teda sa na vás neprenáša DP a zaučtujte to celé ako je do nákladov.
Hofffka
03.07.07,15:39
dakujem Albo, velmi ste mi pomohli. Sice po konzultacii s mojou ceskou kolegynou jej ten paragraf nic nehovoril :-), ale sme to uz doriesili k uspechu vsetkych stran :-)

este raz vrela vdaka a vsetkym pekny zbytok dna prajem
monasu
04.07.07,13:49
Zdravím všetkých poraďákov, neviem si rady s týmto problémom:
Objednali sme si (platca DPH) u českej spoločnosti (tiež platca) realizáciu expozície (stavba nášho stánku) na výstave, ktorá sa konala v Nemecku. Český dodávateľ nám túto službu fakturuje iba celkovou čiastkou (bez uvedenia DPH) a s poznámkou, že miesto plnenia je podľa zák. o DPH mimo územia ČR. A teraz neviem čo s DPH, treba samozdaniť alebo ako? Budem Vám všetkým vďačná za akúkoľvek odpoveď
emgeton
07.07.07,16:35
Zdravím všetkých poraďákov, neviem si rady s týmto problémom:
Objednali sme si (platca DPH) u českej spoločnosti (tiež platca) realizáciu expozície (stavba nášho stánku) na výstave, ktorá sa konala v Nemecku. Český dodávateľ nám túto službu fakturuje iba celkovou čiastkou (bez uvedenia DPH) a s poznámkou, že miesto plnenia je podľa zák. o DPH mimo územia ČR. A teraz neviem čo s DPH, treba samozdaniť alebo ako? Budem Vám všetkým vďačná za akúkoľvek odpoveď



Miesto dodania Nemecko. V tomto prípade bola česká firma pravdepodobne povinná faktúrovať s nemeckou DPH ( viď nemecký zákon o DPH ).

Vám z hľadiska slovenského zák. o DPH ( 222/2004 Zz) nevzniká v súvislosti s uvedenou fa žiadna povinnosť.