bigmac
03.07.07,12:59
Ahojte. Prosim vie mi niekto poradit ako sa zbavit drobnych musiek na izbovych kvetinach. Neublizuju kvetinam ani listom len su dost otravne a stale sa opakujuco vyskytujuce.

Za rady dakujem.
Nutricia
03.07.07,11:35
Ja som ich postriekala prípravkom proti hmyzu a už tam nie sú,len momentálne si nespomeniem na názov.Mal fialový obal.Mortein alebo asi nejak tak.
uko
03.07.07,19:25
alebo skuste Cyper
Orsz
03.07.07,19:36
Ahojte. Prosim vie mi niekto poradit ako sa zbavit drobnych musiek na izbovych kvetinach. Neublizuju kvetinam ani listom len su dost otravne a stale sa opakujuco vyskytujuce.

Za rady dakujem.

Výborne na ne pôsobí, keď takéto kvetinky polejete mydlovou vodou - pôde ani kvetinke to neublíži a mušky zmiznú za deň. Mám vyskúšané ;) . Poradil mi otec.
judita1971
03.07.07,19:45
z vlastných skúseností viem, že tieto mušky mám, keď kvet presadím, vajíčka sú často v tej hline. Keď začnú vychádzať postriekam. Vie niekto poradiť ako sa zbaviť vajíčok ešte v hline ? ja som skúšala novú hlinu dať do horúcej rúry na plech.aby tie vajíčka boli zničené teplom. Ale to som robila len v malom množstve. Vie niekto iný spôsob ?
bigmac
26.07.07,08:10
Dakujem vsetkym za rady.
jess
31.07.07,08:20
Ja som to mala zakaždým, keď som kúpila "hotovú" zeminu v obchode.

Mne sa osvedčil prípravok DIAZINON - prášok proti pôdnym škodcom, ktorým trošku posypeš zeminu a pri polievaní sa dostane dnu - 100% úspech. Ale musíš nasypať do všetkých kvetináčov v byte, ja som to len trošičku posypala, aj na balkóne.

Tie mušky vychádzajú zo zeme, takže nejaký Cyper na postrek hmyzu nepostačuje.
skonline
18.02.08,21:23
Vďaka za tip! Diazinon skutočne funguje,je po muškách.
ajale
19.02.08,07:59
mne sa do bytu dotrepali musky s novou raselinou, asi tam mali nakladnute vajicka. Ale videla som ako postupne prilietavaju ku drezu napit sa vody a to ich za kazdym vyslo draho. Po dvoch tyzdnoch uplne zmizli.
Adkah
20.02.08,14:18
mne sa do bytu dotrepali musky s novou raselinou, asi tam mali nakladnute vajicka. Ale videla som ako postupne prilietavaju ku drezu napit sa vody a to ich za kazdym vyslo draho. Po dvoch tyzdnoch uplne zmizli.

Super napad, to musim vyskusat aj ja. Lebo ja som si nasadila krasne kvetinky a potom som ich musela koli veklemu mnozstvu musiek vyhodit aj s hlinou.
Adkah
21.02.08,12:03
[quote=Adkah;651820]Super napad, to musim vyskusat aj ja. Lebo ja som si nasadila krasne kvetinky a potom som ich musela koli veklemu mnozstvu musiek vyhodit aj s hlinou.[/quot

Zatial nemozem kupit ten pripravok nikde ho nemaju. ajale kde si ho kupila? V kvetinarstve alebo.....? Neda sa ten pripravok niekde aj objednat na dobierku?
Catrin
21.02.08,12:30
mne sa do bytu dotrepali musky s novou raselinou, asi tam mali nakladnute vajicka. Ale videla som ako postupne prilietavaju ku drezu napit sa vody a to ich za kazdym vyslo draho. Po dvoch tyzdnoch uplne zmizli.

Toto isté sa stalo aj nám, tiež sme si ich zadovážili so zeminou a nevieme sa ich zbaviť.
Adkah
22.02.08,17:05
Super dnes som uz kupila DIAZINON v zahradkarskych potrebach. Takze zajtra budem presadzovat kvety ;) :)
jess
23.02.08,13:11
stačí jemne posypať povrch zeme , ale vo všetkých kvetináčoch, lebo tie mušky sú potvory, prelezú inde ......
adi11
23.02.08,13:45
ja som vlani kúpila zeminu v TESCU a tiež mám odvtedy mušky v celom byte, bude lepšie kúpiť zeminu v záhradkárskych potrebách a vo všetkých kvetináčoch ju vymeniť, myslím, že inak sa ich nezbavím :mad:
jess
23.02.08,14:15
ja som vlani kúpila zeminu v TESCU a tiež mám odvtedy mušky v celom byte, bude lepšie kúpiť zeminu v záhradkárskych potrebách a vo všetkých kvetináčoch ju vymeniť, myslím, že inak sa ich nezbavím :mad:


To ti nepomôže a je to úplne zbytočné. Kúp si ten prášok DIAZINON. Stojí to cca 70,- Sk a posyp zeminu vo všetkých kvetináčoch. Toho prášku netreba veľa, ale fakt je dôležité posypať všetky kvetináče v byte, inak sa toho nezbavíš. Ja som kúpila zeminu aj v záhr.potrebách a aj tak tam boli.
adi11
23.02.08,14:53
To ti nepomôže a je to úplne zbytočné. Kúp si ten prášok DIAZINON. Stojí to cca 70,- Sk a posyp zeminu vo všetkých kvetináčoch. Toho prášku netreba veľa, ale fakt je dôležité posypať všetky kvetináče v byte, inak sa toho nezbavíš. Ja som kúpila zeminu aj v záhr.potrebách a aj tak tam boli.
takže skúsim tiež ten prášok, a uvidím...je to hrozne hlavne ked je v miestnosti tma oni idú za svetlom a teplom, furt mi sadajú na monitor a krúžia okolo nosa ..je to nepríjemné :mad:
ďakujem
jarosenka
28.02.08,07:11
Výborne na ne pôsobí, keď takéto kvetinky polejete mydlovou vodou - pôde ani kvetinke to neublíži a mušky zmiznú za deň. Mám vyskúšané ;) . Poradil mi otec.

Ja mám podobnú skúsenosť, ale používam vodu s prostriedkom na umývanie riadu. Normálne si do vedra urobím vodu a potom kvet vytiahnem z kvetináča a celý ho ponorím do tej vody - najprv listy a potom aj korene. Funguje to perfektne. Ešte zvyknem pre istotu vymeniť aj zeminu.
dalida
28.02.08,12:43
Ja som teraz tiež vyskúšala mydlovú vodu a zdá sa, že to zabralo, zatiaľ tak na 90 %. Mušky som našla mŕtve popadané na parapete pri kvetináčoch, pár ich ešte poletuje, tak počkám ešte deň - dva. Pretože si myslím, že používať nejaký jedovatý prípravok na kvety v byte, nie je príliš terno.
Muška
28.02.08,15:16
Mušky som našla mŕtve popadané na parapete pri kvetináčoch, pár ich ešte poletuje, tak počkám ešte deň - dva.
...mňa sa tak skoro nezbavíte :D:D:D
evina
28.02.08,16:05
Celá čas po založení tejto témy čakám na Tvoj ohlas ...:D:D:D Už som Ti chcela pomôcť aj SS-kou
tina1
28.02.08,16:13
...mňa sa tak skoro nezbavíte :D:D:D
:D:D:Dmy ta mame radi :D:D:D
dalida
29.02.08,17:39
...mňa sa tak skoro nezbavíte :D:D:D

Ale kolegyne už popadali všetky:D:D:D Tie zrejme nemali taký dobrý korienok:)
pistik8
01.03.08,09:36
Nam doma pomohol klasicky Raid do zasuvky . Asi na tyzden bol pusteny neustale, a musky zmizli. Poznam i ten trik s mydlovou vodou, tiez pomaha
ajale
01.03.08,17:47
Veru, aj ja som tu raselinu kupila v Tescu... Takze vy ostatni neurobte tiez tu chybu a poucte sa z nasich musiek. Paradoxne na tom je, ze som naozaj nemusela pouzit ziadny pripravok, tie potvory sa dokazali utopit aj v kvapke vody.
AntekaK
14.02.10,09:31
Ahojte,
prečítala som si tému. Vyskúšam. Najskôr by som skúsila tú mydlovú vodu. Poradíte mi, ako si ju mám zarobiť. Neviem si to predstaviť presne, napustím si napríklad liter vody a mydlo trochu nechám vo vode? Som taký moták, poradíte?
Diazinon momentálne nepredávajú, že nemá pridelené číslo.
Tie malé potvory nám už riadne lezú na nervy. :)Ďakujem.
marika0912
11.03.10,13:32
Ja som postriekala listy jarovou vodou a mam taký dojem že zmyzli ale robila som to včera ja som ich mala na kvete šťastičko
ajuschka
17.03.10,11:27
ahojte, ked mate prilis mladu rastlinku tak ani jar ani mydlo neodporucam, ale popichajte do kvetinaca zopar zapaliek hlavickou dolu, sira musky vyzenie a bude pokoj.
co sa tej jari a mydla tyka, tak najlepsie na vsetky tieto protivnosti - vratani roznych plesni a inych chorob je, kupit si take to oranzove mydlo na pranie, a postruhat ho do horucej vody, to nechat vychladnut a tym poliat celu rastlinu aj s listami aj so vsetkym. opakovat tak raz za tyzden a bude pokoj :) odskusane aj na husenice v zahrade a vsetky mozne ine potvory, dokonca ciastocne funguje aj na obalovac na ovocnych stromoch :)
58vlasta
17.03.10,20:18
Ja som mala na jednom kvietku také hnusoby, čierne chrobáčiky, tak som ku kvetinke pichla strúčik cesnaku/niekde som to vyčítala/ a potvory zmizli a cesnak rastie...:eek:
amie
23.03.10,15:02
Neuskodi mydlo, ked tym polejem rastlinky? Zase sa mi objavili musky :(
A ako dlho treba polievat mydlovou vodou?
rastlinka78
09.04.12,08:56
Ahojte, pridám moju skúsenosť s muškami. Ja mám v izbe kvety, otec má v izbe kvety. Obidvaja sme si kúpili rovnakú zem z rovnakého hypermarketu. Moje kvety sú mierne poliate až suché; otec ich má extrémne poliate ako keby to bolo lekno alebo ryža. Čo myslíte, v ktorej izbe sú mušky ? V otcovej. Nemôže mať aj prílišné polievanie vplyv na mušky ?!
lujza.j
09.04.12,09:21
arizona
09.04.12,09:42
samozrejme, muskam a roznym chorobam sa viac dari v prepolievanej zemine,
mariana11
24.10.12,05:12
Ja momentálne bojujem s muškami. Neviem ako ma napadlo dať do mištičky trocha sirupu a položila som to ku kvetináču. Na druhý deň som sa pozrela a bolo tam pár mušiek. Tak som to dala aj k ďalším kvetináčom ale už som sirup zriedila. A naozaj sa tam tie mušky chytajú. Niekedy, keď som potriasla kvetináčom, tak mušky vzlietli a bolo ich spústu. Teraz od kedy ich takto lovím, tak len sem tam nejaká vzlietne. Zato v tom sirupe ich pribúda. Dnes som to teda dala ku všetkým kvetináčom v byte. Sirup mi došiel , tak som skúsila dať do vody trocha cukru. Uvidím, či to bude dobré. Možno že to nebolo tým sirupom a stačila by obyčajná voda. Prestala som kvety polievať, aby sa hlina úplne presušila.Tak je možné, že aj kvôli tomu vyhľadávajú vodu.
ajuschka
25.10.12,19:18
na musky vraj funguje acylpirinova voda :)
pripadne skus este popichat zapalky dolu hlavickou do kvetinacov
csillag3112
25.10.12,20:24
Výborný je na ne Mospilan alebo Decit, treba s tým poliať zem.
csillag3112
25.10.12,20:27
Smutivky milujú vlhký substrat. Treba nechať viac preschnut zem.