Mica
03.07.07,15:21
Dobry den prajem,

chcela by som sa opytat, ci sa niekto z vas nahodou nestretol s forwardovym obchodom a ako sa uctuje?

Este jeden dotaz, podla zmluvy bol tento obchod dohodnuty v roku 2006, ale nam na uctovne oddelenie sa ta zmluva nedostala, az interna ziadost v aprili. Moja otazka smeruje k tomu, ci sa malo o tomto obchode uctovat v roku 2006, ked k realizacii dojde az v 12/2007, ale ako som spominala zmluva bola podpisana v roku 2006.

Prosim vas, ak vie niekto cokolvek ohladom daneho obchodu, aby mi dal vediet.

Velmi pekne dakujem...
Danila
03.07.07,13:48
Dobry den prajem,

chcela by som sa opytat, ci sa niekto z vas nahodou nestretol s forwardovym obchodom a ako sa uctuje?

Este jeden dotaz, podla zmluvy bol tento obchod dohodnuty v roku 2006, ale nam na uctovne oddelenie sa ta zmluva nedostala, az interna ziadost v aprili. Moja otazka smeruje k tomu, ci sa malo o tomto obchode uctovat v roku 2006, ked k realizacii dojde az v 12/2007, ale ako som spominala zmluva bola podpisana v roku 2006.

Prosim vas, ak vie niekto cokolvek ohladom daneho obchodu, aby mi dal vediet.

Velmi pekne dakujem...Na účtoch budeš účtovať až v dohodnutom termíne, keďže sa jedná o termínový obchod, ktorým si sa zaviazala nakúpiť určitý obnos / menu/ za stanovený kurz. Je teda dôležitý dátum obchodu. Zmluva je pre Teba nutnosťou pri účtovaní tejto transakcie v danom okamihu, preto si ju musíš zabezpečiť.
Mica
03.07.07,14:10
Dakujem pekne,

len este podotknem, resp. upresnim , ze sa jedna o emisne kvoty? Stretla si sa aj s tym?
Danila
03.07.07,14:27
Dakujem pekne,

len este podotknem, resp. upresnim , ze sa jedna o emisne kvoty? Stretla si sa aj s tym?Stretla, ale neúčtovala. Takže som zo zvedavosti poprezerala google, a je tam toho habadéj.:
http://www.dexia.sk/C12571BE004847DE/sk/101
Mica
03.07.07,16:09
Dakujem pekne
kalkulka
04.07.07,04:06
Forwardové obchody by mali byť evidované k 31.12.2006 ešte na podsúvahe.
Ináč ich účtuješ až keď tieto obchody prebehnú.