amazonas
03.07.07,17:53
Prajem dobry den,
rad by som sa spytal, co prilozit ku RZZP ked ho poistenec posiela do VsZP postou v pripade, ze bol v roku 2006 do konca septembra SZCO a zaroven aj zamestnanec, od zaciatku oktobra do konca roka uz len SZCO.

Mimochodom, RZZP za 2006 tento poistenec predpokladam robi na tlacivach S+SA+SB, je to prosim tak ako pisem?

Velka vdaka vopred,
K.
veronikasad
03.07.07,18:16
K RZZP prikladáš Doklad o výške príjmu a preddavkoch od zamestnávateľa a ak chceš aby ti potvrdili prevzatie RZZP - Potvrdenie o podaní RZZP.

---------
Veronika
amazonas
03.07.07,19:57
K RZZP prikladáš Doklad o výške príjmu a preddavkoch od zamestnávateľa a ak chceš aby ti potvrdili prevzatie RZZP - Potvrdenie o podaní RZZP.

---------
Veronika
Rozumiem, co sa tyka tych priloh, niekde som zachytil, ze treba posielat aj kopiu DP, ale nezdalo sa mi to. To teda podla toho ako pises netreba. Neplati to nahodou pre niekoho ineho? Tusim som to zachytil niekde, kde sa pisalo o tom, ze to bolo potrebne na baze intervencie ministra. Uz to sa mi nezdalo.

Co sa tyka tych tlaciv, plati prosim pre daneho poistenca ta kombinacia S+SA+SB?

Vdaka, mimochodom tiez som z PD :))) momentalne v BA, tak pozdravujem Prievidzu z celeho srdca,
K.
Andyke
03.07.07,20:02
Áno správne vyplňuješ tlačivo S, SA a SB
amazonas
06.07.07,18:35
Dakujem Vam obidvom za odpoved :) prajem pekny vikend
K.
amazonas
16.07.07,17:00
Mam predsalen este otazku ohladne tlaciv, ktore sa pouziju pre RZZP za 2006. Napisali ste, ze S+SA+SB, avsak:

+ v poslednych 3 mesiacoch roku 2006 som bol len SZCO a sam som si platil 966,-Sk mesacne.
+ nebol som prihlaseny na na urade prace
+ neplatil som si socialne poistenie

+ v celom roku 2005 aj v celom roku 2006 som mal prijimy ako zamestnanec, avsak ako SZCO som mal nulove prijimy a vydaje len v roku 2006 v spomenutych poslednych 3 mesiacoch - platil som si zdravotne poistenie vo vyske 966,-Sk na mesiac.

Nebol som tym padom na baze tych poslednych 3 mesiacov 2006 osoba dobrovolne nezamestnana = samoplatitel? Nepouziva sa v tom pripade este dalsie tlacivo (SC, alebo SD)?

A kedy sa vobec pouziva SC a kedy SD prosim?

Dakujem velmi pekne za Vasu odpoved, s pozdravom,
Kamil
Jozef Mihál
16.07.07,17:42
Platí S+SA+SB.

A to za podmienky, že ste celý rok 2006 boli prihlásený v zdr.poisťovni ako SZČO. Nie je dôležité, že ste ako SZČO nemali príjmy.
amazonas
16.07.07,20:10
Rozumiem, poistne za mna (od 15.6.2004) do 30.9.2006 platil zamestnavatel, od 1.10.2006 uz ja sam. Je tento udaj dostacujucou odpovedou prosim, alebo skontaktujem VsZP, aby som to este overil? Nie som si totiz isty, ci ma zamestnavatel pri nastupe ku nim do TPP nepreregistroval (pred nastupom som bol totiz od zalozenia zivnosti cca.od polovice roku 2002 zaregistrovany vo VsZP ako SZCO).

Vdaka, s pozdravom,
Kamil

P.S.:drobna otazka p.Mihal, nepochadzate z Prievidze ak sa smiem spytat? (mozeme pokojne pouzit sukromnu spravu, ak suhlasite) Poznam totiz odtial jedneho pana s exaktne rovnakym menom. :) Dakujem a este raz pozdravujem.
Andyke
16.07.07,20:27
Neviem ešte koľkokrát chceš mať potvrdené a od koľkých poraďákov, že
vyplňuješ S, SA a SB. Načo chceš ešte kontaktovať VsZP? Tlačivá rýchlo
vyplň a odovzdaj ( i keď neskoro)
Jozef Mihál
16.07.07,20:45
p.Mihal, nepochadzate z Prievidze ak sa smiem spytat? (mozeme pokojne pouzit sukromnu spravu, ak suhlasite) Poznam totiz odtial jedneho pana s exaktne rovnakym menom. :) Dakujem a este raz pozdravujem.
Vzhľadom na to, že na Porade i temer všade inde na internete vystupujem neanonymne, pokojne zverejním údaj, že môj otec pochádza z Valaskej Belej, okres Prievidza. V Prievidzi preto mám zopár príbuzných.
amazonas
16.07.07,21:17
Vzhľadom na to, že na Porade i temer všade inde na internete vystupujem neanonymne, pokojne zverejním údaj, že môj otec pochádza z Valaskej Belej, okres Prievidza. V Prievidzi preto mám zopár príbuzných.

Som tiez odtial, z Prievidze, podla toho, ze pisete o pribuznych to bude asi pribuzny, v kazdom pripade ale pozdravujem a zelam vela uspechov.
amazonas
16.07.07,21:28
Neviem ešte koľkokrát chceš mať potvrdené a od koľkých poraďákov, že
vyplňuješ S, SA a SB. Načo chceš ešte kontaktovať VsZP? Tlačivá rýchlo
vyplň a odovzdaj ( i keď neskoro)

Plne suhlasim Andyke, ber do uvahy, ze som sa potreboval uistit o danej veci, kedze pri podavani RZZP nejde o 'oriesky' a z nazvu servra Porada vyplyva myslim jeho ucel. Pre mna vyplnenie RZZP nie je rutina, som programator, je to pre mna uloha raz za rok a som zvyknuty veci robit dokladne, preto moja otazka a nie zamer spamovat, alebo znizit hodnotu tvojej povodnej odpovede. Verim, ze chapes.

Rovnako som prosim ta nemohol nijako predikovat, ze mi odpovie dalsi clen Porady. A podanie mojho RZZP neskorsie ma adekvatny dovod.

V kazdom pripade ale moja realna vdaka za odpoved, s pozdravom a zelanim vela zdaru,
Kamil