meri
03.07.07,18:15
Prosím Vás o rýchlu odpoveď. Chceli by sme dodávať do MR službu, a nevieme či to má zdaniť dodávateľ služby na území SR alebo odberateľ v MR. Ide o spracovanie súčiastok na území MR.


Ďakujem
Monika Kováčová
03.07.07,18:59
čo je MR ?
emgeton
04.07.07,06:13
MR = Maďarská republika ?

Je odberateľ registrovaný pre daň v MR ?

Na konkrétnu odpoveď je málo informácii v zadaní.
meri
04.07.07,06:58
Ano, je to Maďarská republika a odberateľ je registrovaný pre daň v MR.
Petosev
04.07.07,07:02
Ide teda o pracu na hnutelnom hmotnom majetku vykonavanu na uzemi MR. V pripade, ze to plati a ze odberatel je identifikovany pre dan v MR, osobou povinnou platit dan bude odberatel sluzby, t.j. subjekt v MR. Miesto dodania sluzby je MR, nakolko na jej uzemi sa prace vykonali, odberatel sluzby nie je registrovany v inej clenskej krajine, a i ked by bol, suciastky neopustia uzemie MR. Kedze odberatel je v MR registrovany pre dan, nastava prenos danovej povinnosti na neho. Vy budete uctovat bez dane.
Mozte sa vsak registrovat v MR, ale dobrovolne, a nasledne uctovat s madarskou danou.

Ak odberatel nie je identifikovany pre dan, musite sa v MR registrovat a uctovat s ich danou.
ALBO
04.07.07,07:40
Ak odberatel nie je identifikovany pre dan, musite sa v MR registrovat a uctovat s ich danou.

Toto nemusí platiť a môže sa i v takom prípade prenášať DP, treba poznať zákon MR. Ak by bol rovnaký ako náš, tak by sa DP preniesla aj na neplatiteľa §69/2=zdaniteľná osoba
meri
04.07.07,08:24
Keď nebudeme zdaňovať tú službu, musíme sa registrovať ako plátcovia DPH?
ALBO
04.07.07,09:20
Keď nebudeme zdaňovať tú službu, musíme sa registrovať ako plátcovia DPH?
NIe ak sa DP prenáša na maďara, podľa jeho zákona. Ak je platiteľ tak sa určite prenesie DP na neho a vy fakturujete bez DPH on robí samozdanenie. Ak je neplatiteľ tak si musíte preveriť, či musí urobiť samozdanenie, Ak by to on nemal zdaniť, potom by ste sa mali zaregistrovať v MR a odviesť maďarskú daň a fakturovať s maďarskou DPH.
Petosev
04.07.07,11:41
Toto nemusí platiť a môže sa i v takom prípade prenášať DP, treba poznať zákon MR. Ak by bol rovnaký ako náš, tak by sa DP preniesla aj na neplatiteľa §69/2=zdaniteľná osoba


Pravda ALBO, dakujem za opravu. V skutocnosti zakon hovori ze staci, ak odberatel /prijimatel sluzby/ je zdanitelna osoba, nemusi byt i identifikovany pre dan.

Cize pokial je odberatel podnikatel, nastava prenos danovej povinnosti na neho a on je osoba povinna vypocitat a platit dan v MR. Nie je tu povinnost registracie pre vas v tomto pripade.