zita1
03.07.07,19:34
ahoj, chcela by som poradiť nasledovne: predávame auto nákladne do ČR, ešte sa odpisuje, je urobený znalecký posudok a of mam vystaviť v czk
- sumu prepočítam v sk na czk, k danej sume pripočítam alikvotnu sumu dialničnej známky, lebo je kúpená do konca roka a k cene môžem prirátať ak sumu znaleckého posudku?
- of vystavím do ČR bez dph? je to predaj tovaru
- dič musí byť české czk....
- ked predám automobil je tam stanovená nejaká hranica sumy,aby som sa nemusela prihlasovať na dph v ČR?
- predaj auta nie je stála činnosť,je to náhodné
Hlavne potrebujem, vystaviť of .
ďakujem.
emgeton
04.07.07,05:21
ahoj, chcela by som poradiť nasledovne: predávame auto nákladne do ČR, ešte sa odpisuje, je urobený znalecký posudok a of mam vystaviť v czk
- sumu prepočítam v sk na czk, k danej sume pripočítam alikvotnu sumu dialničnej známky, lebo je kúpená do konca roka a k cene môžem prirátať ak sumu znaleckého posudku? Faktúrovať môžete v sume na kt. ste sa dohodli ( čo všetko bude zahřňať cena je iba predmetom vašej dohody )
- of vystavím do ČR bez dph? Iba ak je odberateľ identifikovaný pre daň v inom čl. štáte je to predaj tovaru ANO
- dič musí byť české czk.... Ak myslíte IC DPH odberateľa, malo by byť iné ako SK............
- ked predám automobil je tam stanovená nejaká hranica sumy,aby som sa nemusela prihlasovať na dph v ČR? NIE
- predaj auta nie je stála činnosť,je to náhodné
Hlavne potrebujem, vystaviť of .
ďakujem.


odpoveď zvýraznená
zita1
20.07.07,10:31
ďakujem,
ešte k tomu autu - to zaradím do dph riadok tlačiva dph č 7, §43?
emgeton
20.07.07,10:39
ďakujem,
ešte k tomu autu - to zaradím do dph riadok tlačiva dph č 7, §43?


Ano ........................