Newww
03.07.07,20:14
Rozmyslam s cim zacat podnikat a napadlo ma (teda nie len mna) rozbehnut nieco s bicyklami. Predaj, servis a podobne. Ale je tu jedna vec.... . V nasom meste boli predajne s podobnym sortimentom a nejako sa stratili. Ostali tu v podstate dve take konkurencie schopne. Obraciam sa na Vas (pokial ma niekto skusenosti) o odhad kolko by ma asi vysla ta zakladna investicia s tym, ze priestory mam k dispozicii. Samozrejme na uvod by som to rozbiehal sam. Ako tak zrucny som tak ze so servisom by problem byt nemal. Dakujem za kazdy prispevok
Lion Topoľčany
03.07.07,19:12
Je to veľmi ťažká otázka, že za koľko korún rozbehnúť biznis. Už tu bolo založených niekoľko tém, ale opačne: mám 150-200 tisíc a čo s nimi.
Keďže máš priestor k dispozícii, ale asi nie prispôsobený tomuto druhu prevádzky, môj skromný odhad na zariadenie ako také /regále, stojany-aká náhoda-dnes som bola v bicyklovom obchode v našom meste a akurát som nad tým dumala, čo to mohlo stáť, hlavne špeciálne vešiaky na bic./+ technické vybavenie /tel., PC, tlačiareň, ERP a pár ďalších hlúpostí/=150.000,-
Teraz to začína byť zaujímavé-tovar-asi Ti dodávateľ dá ťažko tovar do komisie alebo na predĺženú splatnosť, takže musíš investovať cashom-takže môj skromný odhad 200-300.000,- Asi sa Ti to zdá veľa, ale musíš mať nejakú
slušnú ponuku, niekomu sa páči to, inému ono a budeš rád, keď so zásobou
tých 300.000,- urobíš mesačnú tržbu 150.000,- /a kde je zisk?-treba si vyrátať podľa marží/. Samozrejme do tej sumy patria nielen bicykle, ale aj príslušenstvo-náhr.diely, blatníky, prilby, chrániče, sedáky.../Dá sa to realizovať aj z iného konca-vystaviť napr. 10 rôznych druhov bicyklov a kto krúti so zákazníkov nosom, tak na objednávku cez katalóg, ale niekedy tento postup zákazníka odrádza. Viem to podľa seba, keď niečo chcem, tak hneď.
Bolo by fajn, ak sa Ti to podarí, len tak zo srandy konfrontovať moje výpočty
a výpočty ostatných poraďákov s realitou. Držím palce...
Newww
05.07.07,17:42
Hm, tak to sa mi zda dost vela....
Ale asi sa pod tu cenu nedostanem. Stojany na bicykle by som si dokazal vyrobit aj svojpomocne.
Este som rozmyslal oslovit nejakeho dovozcu pripadne vyrobcu a dohodnut sa na nejakom zaciatku avsak neviem neviem...
Prosim nik dalsi tu nema nejake skusenosti s podobnym businesom???
Zatial THX
Lion Topoľčany
05.07.07,19:00
No, ozvite sa, aj ďalší. Určite by ma zaujímali aj iné názory ako je ten môj.
miso432
03.09.07,07:43
sice uz stara debata, ale zaujala ma lebo k bicyklom mam blizko a nejaky ten rok som s nimi aj pracoval - podarilo sa ti v tej veci spravit nejake pokroky?
Newww
03.09.07,16:42
sice uz stara debata, ale zaujala ma lebo k bicyklom mam blizko a nejaky ten rok som s nimi aj pracoval - podarilo sa ti v tej veci spravit nejake pokroky?
Veru nie, akosi nemam odvahu do toho ist ....